To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Włącz się w powstanie lokalnej książki kucharskiej !    -   16/2/2008
Z nietypową (i całkowicie apolityczną) inicjatywą wystąpił poseł Michał Wojtkiewicz. Polityk PiS i były starosta tarnowski zachęca mieszkańców całego regionu tarnowskiego do poszukiwania unikalnych, typowo lokalnych przepisów kulinarnych. - Skądinąd wiem, że w Tarnowie i okolicach nie brakuje osób i gospodarstw, serwujących niepowtarzalne gdzie indziej tradycyjne potrawy, przetwory, ciasta, nalewki, etc. Są też produkty, które co prawda kojarzymy z tradycjami innych regionów, ale mające swoje tarnowskie i podtarnowskie specyficzne odmiany - mówi M.Wojtkiewicz. Z przepisów, do których zbierania poseł zachęca również inTARnautów powstać ma wyjątkowa książka kucharska, promująca kulinarne tradycje naszego regionu.

Posłuchaj wypowiedzi posła Michała Wojtkiewicza :

Ogloszenie
>

Poseł Wojtkiewicz zdaje sobie sprawę, że jego pomysł nie jest być może bardzo oryginalny, ale też nie rości sobie do niego praw autorskich. Mimo jednak, że podobnych głosów nawołujących do "odnalezienia lokalnej tożsamości kulinarnej" nie brakowało, dotychczas nie doczekaliśmy zbioru przepisów potraw, które wyróżniałyby Tarnów i region, nie tylko na mapie kulinarnej Polski. Tym razem poseł Wojtkiewicz zapewnia, że na przeszkodzie powstaniu lokalnej książki kucharskiej na pewno nie staną względy finansowe i zaprasza do współpracy przy jej tworzeniu oraz zbieraniu przepisów wszystkie tarnowskie i regionalne media a także restauracje, karczmy, gospodarstwa agroturystyczne działające w mieście i regionie. Najbardziej cenne będą jednak przepisy dostarczane przez "niezorganizowanych" mieszkańców regionu.
Bezpośrednią inspiracją do powzięcia inicjatywy stała się lokalna książka kucharska wręczona niegdyś posłowi Wojtkiewiczowi przez samorządowców jednego z powiatów Bawarii. Poseł chciałby jednak rozwinąć formułę zaproponowaną przez Bawarczyków, tj. zaprezentować w tarnowskiej książce nie tylko wizerunki autorów poszczególnych wybranych do publikacji przepisów ale też zdjęcia samych potraw. W grę wchodzą też bardzo cenne nagrody dla uczestników tej niezwykłej "zbiórki" smakowitych receptur.
Nasza redakcja włączyła się w to przedsięwzięcie, obejmując nad nim patronat.(pd)

UWAGA: Na propozycje unikalnych, tradycyjnych potraw czekamy do 30 kwietnia br. Przepisy należy nadsyłać na adres: redakcja@intarnet.pl z tematem (w tytule) TARNOWSKA KSIĄŻKA KUCHARSKA. Wewnątrz listu należy również umieścić dane kontaktowe do autora przepisu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 21:14:30
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html