To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Serce dla Anny Czech    -   17/2/2008
Anna Czech, prezes Fundacji „Kromka Chleba” została laureatem tegorocznej nagrody Dobry dla Innych. To prestiżowe wyróżnienie już po raz piąty przyznała Kapituła nagrody. Przewodniczył jej prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała, w obradach uczestniczyli ksiądz Piotr Grzanka - zastępca dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej oraz Andrzej Witek, prezes CenterMedu. Wręczenie statuetki odbyło się podczas V Koncertu Charytatywnego CenterMedu, imprezy, która na stałe wrosła w pejzaż kulturalny i charytatywny Tarnowa.

Posłuchaj wypowiedzi Ryszarda Ścigały oraz krótkiej rozmowy z Anną Czech :

Ogloszenie
>

Oprócz Anny Czech do nagrody Dobry dla Innych Kapituła nominowała dwie inne kandydatury wybierając spośród długiej listy osób zgłoszonych przez dziennikarzy lokalnych i regionalnych mediów. Byli to: siostra Iwona Rak z zakonu serafitek prowadząca kuchnię dla bezdomnych w zakonie Bernardynów oraz Józef Trędowicz, prezes tarnowskiego oddziału stowarzyszenia „Kuźnica” od lat organizujący letni wypoczynek ubogim dzieciom w Rabce.

Przypomnijmy, że nagroda Dobry dla Innych przyznawana jest osobom serdecznie, bezinteresownie i skutecznie pomagającym innym. Dotąd otrzymali ją m.in.: ksiądz Jerzy Berdychowski, Urszula Mróz, Stanisław Olszówka oraz Katarzyna Duraj.
– Po zapoznaniu się z propozycjami, analizie i dyskusji jednogłośnie uznaliśmy, że nagroda powinna trafić w ręce Anna Czech – mówił prezydent Ścigała. – To docenienie jej wieloletniej, wszechstronnej i bezinteresownej pomocy ludziom, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują.
Warto odnotować, że Anna Czech jest pomysłodawczynią i organizatorem m.in. takich przedsięwzięć, jak „Łazienka dla bezdomnych”, czy „Kuchnia dla bezdomnych”. Od dwóch lat z dużym sukcesem prowadzi Uniwersytet III Wieku.

Po wręczeniu statuetki rozpoczął się koncert, którego gwiazdą był Janusz Radek, piosenkarz - aktor o czteroaktawowym głosie, z którym jak zwykle wyczyniał na scenie niestworzone rzeczy. Ten charyzmatyczny artysta porwał wypełnioną po brzegi salę Tarnowskiego Teatru. A na widowni zasiedli goście znakomici, m.in.: Aleksander Grad, Minister Skarbu Państwa, wicewojewoda Małopolski Stanisław Sorys, wicestarosta powiatu tarnowskiego Mirosław Banach, wiceprezydenci Tarnowa, radni miejscy. Nie zabrakło także szefów największych tarnowskich firm wspierających Koncert od lat: Bogdana Pastuszko, prezesa Karpackiego Operatora Systemu Dystrybucyjnego oraz przedstawicieli Tarnowskiej Gazowni, członka zarządu Zakładów Mechanicznych Lesława Hirsza, przedstawicieli Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Tarnowie oraz tarnowskiego oddziału Enion.
Ponad półtoragodzinny, brawurowy koncert, w czasie którego Janusz Radek zaprezentował materiał z najnowszej płyty "Dziękuję za miłość" skończył się kilkoma bisami. O tym, co ze swoim głosem wyczyniał artysta najdobitniej świadczy pytanie jednego z tarnowskich lekarzy - laryngologów, który po koncercie podszedł do Radka i zadał mu pytanie : Ciekaw jestem , jak tam teraz czuje się twoje gardło ?
Uwaga, w najbliższym czasie na stronach portalu ukaże się zapis 20-minutowej ciekawej rozmowy, jaką udało się nam przeprowadzić z Januszem Radkiem tuż po koncercie.

Koncert zorganizowany został dla obłożnie chorego Piotrka Sowińskiego, któremu przekazane zostaną, po odliczeniu kosztów koncertu, wszelkie wpływy: od sponsorów, ze sprzedaży biletów i cegiełek. – Spodziewamy się, że będzie to przynajmniej kilka tysięcy złotych – mówi Andrzej Witek, prezes CenterMedu.
Ponadto, dzięki pomocy Urzędu Miasta Tarnowa Piotrek otrzyma łóżko ze specjalnym materacem przeciwodleżynowym. Z kolei Uzdrowisko Rabka ufundowała Piotrowi i jego rodzinie turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy.
Warto przypomnieć, że w dotychczasowych edycjach koncertu przekazano ich beneficjentom ponad 35 tysięcy złotych. A koncerty, których ideę w 2004 r. zapoczątkował dr Jacek Roik, znany społecznik, na co dzień lekarz CenterMedu, organizowano dla Kamili Albin wszechstronnie uzdolnionej, niewidomej uczennicy II LO, Martynki Snopkowskiej chorej na chorobę ziarniniakowi, Tarnowskiego Hospicjum Domowego i Domu Dziecka nr 2 w Tarnowie. – Chcę serdecznie podziękować wszystkim, którzy nasz koncert od początku wspomagają, wspierają nas. Tylko razem możemy skutecznie pomagać innym – podsumował prezes CenterMedu, Andrzej Witek.
na zdjęciu prezes Andrzej Witek wręcza statuetkę "Dobry dla innych" Annie Czech
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 21:15:13
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html