To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Teatralny sukces dzieci z DDK   -   22/3/2004
Podczas Przeglądu Teatrów Lalkowych w Żabnie "O Wielką Nagrodę Zająca Poziomki" w dniu 19 marca sukces odniósł Zespół Teatralny Dąbrowskiego Domu Kultury. Na 17 zgłoszonych zespołów (rekord w tym roku!) młodzi Dąbrowianie znaleźli się w gronie 6 laureatów i wyróżnionych. Wielką Nagrodę Zająca Poziomki i pierwsze miejsce przyznano teatrowi lalkowemu Igraszka z Miejskiego Domu Kultury w Bochni za widowisko Przygody Jacka i Placka.

Ogloszenie
>

Wyróżniony nagrodą Dziennika Polskiego spektakl "Domek w lesie" powstał na podstawie scenariusza opartego na baśni braci Grimm, ale ze zmienionym zakończeniem. W spektaklu w reżyserii dyrektora DDK - Pawła Chojnowskiego, ze scenografią Edmunda Wilka zaprezentowały się dzieci i modzież ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta Dąbrowa Tarnowska.
- Ponieważ bracia Grimm lubili kończyć przedstawienia bardzo smutno, ja postanowiłem trochę zaingerować w tekst - mówi Paweł Chojnowski, dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury, reżyser przedstawienia. - Nie zrezygnowałem z przesłania, że należy być dobrym dla zwierząt i dla drugiego człowieka, ale nie ukarałem - jak chcieli bracia Grimm - katorżniczą pracą u smolarza dwóch córek, które nie troszczyły się o zwierzęta i nie dały im jeść, tylko uczyniłem jedno wielkie wesele najmłodszej córki.
Przedstawienie miało więc takie przesłanie, że każdy może się poprawić i jeśli następnym razem starsze córki będą dobre dla zwierząt, to też pewnie wyjdą za mąż, będą szczęśliwe i urodzą dużo dzieci. - Dzięki temu nie będzie niżu demograficznego i nauczyciele będą mieli kogo uczyć, a szkoły nie będą zamykane - śmieje się Paweł Chojnowski.
Według Pawła Chojnowskiego, zespół teatralny z DDK zaprezentował się w piątek dość dobrze publiczności w Żabnie. - Ogólnie rzecz biorąc, jestem zadowolony z występu, aktorzy też mają satysfakcję, że ten występ był występem udanym i to nas motywuje do dalszej pracy - powiedział Paweł Chojnowski.
Zespół działa w DDK od trzech lat. W najbliższym czasie przygotowuje dwie premiery teatru żywego planu - II część "Dziadów" Adama Mickiewicza i nowy program kabaretowy "Trupa Trędowatej".
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, January 17, 2022 10:21:08
IP     : 54.224.117.125
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html