Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Teatralny sukces dzieci z DDK   -   22/3/2004
Podczas Przeglądu Teatrów Lalkowych w Żabnie "O Wielką Nagrodę Zająca Poziomki" w dniu 19 marca sukces odniósł Zespół Teatralny Dąbrowskiego Domu Kultury. Na 17 zgłoszonych zespołów (rekord w tym roku!) młodzi Dąbrowianie znaleźli się w gronie 6 laureatów i wyróżnionych. Wielką Nagrodę Zająca Poziomki i pierwsze miejsce przyznano teatrowi lalkowemu Igraszka z Miejskiego Domu Kultury w Bochni za widowisko Przygody Jacka i Placka.

Ogloszenie

Wyróżniony nagrodą Dziennika Polskiego spektakl "Domek w lesie" powstał na podstawie scenariusza opartego na baśni braci Grimm, ale ze zmienionym zakończeniem. W spektaklu w reżyserii dyrektora DDK - Pawła Chojnowskiego, ze scenografią Edmunda Wilka zaprezentowały się dzieci i modzież ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta Dąbrowa Tarnowska.
- Ponieważ bracia Grimm lubili kończyć przedstawienia bardzo smutno, ja postanowiłem trochę zaingerować w tekst - mówi Paweł Chojnowski, dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury, reżyser przedstawienia. - Nie zrezygnowałem z przesłania, że należy być dobrym dla zwierząt i dla drugiego człowieka, ale nie ukarałem - jak chcieli bracia Grimm - katorżniczą pracą u smolarza dwóch córek, które nie troszczyły się o zwierzęta i nie dały im jeść, tylko uczyniłem jedno wielkie wesele najmłodszej córki.
Przedstawienie miało więc takie przesłanie, że każdy może się poprawić i jeśli następnym razem starsze córki będą dobre dla zwierząt, to też pewnie wyjdą za mąż, będą szczęśliwe i urodzą dużo dzieci. - Dzięki temu nie będzie niżu demograficznego i nauczyciele będą mieli kogo uczyć, a szkoły nie będą zamykane - śmieje się Paweł Chojnowski.
Według Pawła Chojnowskiego, zespół teatralny z DDK zaprezentował się w piątek dość dobrze publiczności w Żabnie. - Ogólnie rzecz biorąc, jestem zadowolony z występu, aktorzy też mają satysfakcję, że ten występ był występem udanym i to nas motywuje do dalszej pracy - powiedział Paweł Chojnowski.
Zespół działa w DDK od trzech lat. W najbliższym czasie przygotowuje dwie premiery teatru żywego planu - II część "Dziadów" Adama Mickiewicza i nowy program kabaretowy "Trupa Trędowatej".
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl