Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Drzewko za butelkę 2008   -   20/2/2008
Rusza szósta edycja akcji „Drzewko za butelkę”, organizowanej w Tarnowie przez Zakłady Azotowe w Tarnowie – Mościcach. Finał nastąpi 5 czerwca – tego dnia przypada Światowy Dzień Ochrony Środowiska.

Ogloszenie

Światowy Dzień Ochrony Środowiska (przypadający 5 czerwca) jest doskonałą okazją do inicjowania działań społecznie użytecznych. Sekretariat Programu „Odpowiedzialność i Troska”, animator wielu przedsięwzięć proekologicznych, w 2003 r. zainicjował ogólnopolską akcję „Drzewko za butelkę”, która w latach 2004-2007 miała swoje kolejne edycje. W tym roku odbędzie się ona po raz szósty.
Przypomnijmy, iż akcja „Drzewko za butelkę” ma na celu spopularyzowanie działań proekologicznych oraz zaktywizowanie dzieci i młodzieży do działań w zakresie dbania o środowisko, a także budowanie pozytywnego wizerunku firm chemicznych – realizatorów Programu „OiT”, organizujących akcję. Akcja ta opiera się na prostych zasadach: młodzież zbiera butelki typu PET, te zostają sprzedane i poddane recyklingowi, za pieniądze uzyskane tą drogą, w sąsiedztwie szkół biorących udział w akcji sadzone są drzewka. Najlepsi „zbieracze” butelek otrzymują nagrody, wszyscy uczestnicy – pamiątkowe dyplomy. W Tarnowie organizatorami akcji są m.in. Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A. Rokrocznie także w naszym mieście – w Parku Strzeleckim – sadzone jest drzewko, będące symbolem akcji. W tym roku Sekretariat Programu „Odpowiedzialność i Troska” do udziału w konkursie zaprosił również dziennikarzy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947