To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnowskie NIE DLA KORUPCJI !   -   22/2/2008
Pałac Młodzieży w Tarnowie- Młodzieżowe Centrum Samorządności w ramach ogólnopolskiej akcji "Nie Daję, Nie Biorę Łapówek", która została zainicjowana w Warszawie przez stowarzyszenie Normalne Państwo, organizuje w sobotę 23 lutego kolejny Tarnowski Dzień NIE DLA KORUPCJI !

Ogloszenie
- Tarnowską edycje akcji możemy realizować tylko dlatego, że na naszą prośbę o wsparcie tego ważnego przedsięwzięcia, pozytywnie odpowiedziała Drukarnia Cyfrowa - Tadeusz Filipów , która nieodpłatnie wydrukowała kilkaset okolicznościowych naklejek - mówi Stanisław Olszówka, koordynator Młodzieżowego Centrum Samorządności PM.

Jak głosi deklaracja organizatorów, inspiracją do szybkiej realizacji Tarnowskiego Dnia NIE DLA KORUPCJI ! jest problem narastającego w Polsce zjawiska, które występuje na dużą skalę w życiu codziennym całego społeczeństwa.
Gdzie upatruje się głównych przyczyn korupcji? Najpoważniejsze powody to nie tylko niezrozumienie i korupcjogenne prawo, ale przede wszystkim szerokie przyzwolenie społeczne wynikające między innymi z niewiedzy co jest a co nie jest korupcją. Mało kto określa jako łapówkę tańszy „bilet” u konduktora bez wypisywania biletu, prezenty dla urzędników i pracowników państwowych za pozytywne i szybkie załatwienie sprawy. Nie widzi się szkodliwości tak częstych praktyk, jak wręczanie łapówek policjantom, za nie wydawanie mandatu, dawanie pieniędzy lekarzom za pomyślne operacje itp. Większość ludzi myśli „wszyscy tak robią” i w ten sposób patologia staje się czymś normalnym. Organizatorzy akcji chcą uświadamiać ludziom, że korupcja to nie tylko problem wielkiego biznesu i polityków ale dotyczy każdego, który wręcza choćby najmniejszą łapówkę. Taka „mała korupcja” to też patologia, która nakręca spiralę dalszych nieuczciwych praktyk.
- Poprzez naszą akcję NIE DLA KORUPCJI !, chcemy m.in. pokazać, że osób, które nie akceptują takich praktyk jest więcej niż się wydaje, że „nie wszyscy to robią”. Chcemy również pokazać, że każda najmniejsza łapówka jest zagrożeniem ładu instytucjonalnego w Polsce i obniża zdolność państwa do organizacji życia publicznego, tworząc podział na równych i równiejszych - mówi Stanisław Olszówka.
Szczególnym celem uczestnictwa młodzieży w Tarnowskim Dniu NIE DLA KORUPCJI ! będzie doskonalenie u młodych ludzi, sprawności społecznych oraz wzbogacenie elementów wychowania obywatelskiego.
- Nasz happening polegać będzie przede wszystkim na rozdawaniu - z uśmiechem i w rytmie muzyki - okolicznościowych naklejek przez wolontariuszy, na placu Sobieskiego, ulicy Wałowej oraz ulicy Krakowskiej. Dołożymy wszelkich starań by nasza akcja, którą będziemy prowadzić w godzinach 11:00-13:00 przebiegła bezpiecznie i sprawnie, w życzliwej atmosferze - deklarują organizatorzy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, January 31, 2023 06:23:44
IP     : 3.236.138.35
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html