To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  W Tarnowie powstanie Park Zdrowia ?   -   29/2/2008
Regionalny Medyczny Park Naukowo - Technologiczny w Tarnowie to inicjatywa z jaką wystąpił klaster Medycyna Polska Południowy-Wschód podczas czwartkowej konferencji „Innowacje - Medycyna - Turystyka”. Spotkanie odbyło się w Tarnowie pod patronatem Prezydenta Miasta i Ministra Skarbu Państwa. Na konferencji pojawiło się bez mała stu uczestników reprezentujących szpitale, kliniki, publiczne i niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej, uzdrowiska, branżę IT, producentów sprzętu medycznego, szkół wyższych, agencji rozwoju regionalnego, samorządów lokalnych i wojewódzkich.

Ogloszenie
>

Wśród prelegentów byli między innymi Zygmunt Kamiński, prezes największej w Polsce informatycznej spółki działającej w obszarze medycyny, Tomasz Sypuła, dyrektor Zespołu Wdrażania Instrumentów Finansowych w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Andrzej Witek, pomysłodawca, organizator i sekretarz klastra Medycyna Polska Pd-Wsch. – Jesteśmy pierwszym w Polsce klastrem medycznym. Skupiamy kilkadziesiąt podmiotów z branży medycznej, uzdrowiskowej, turystycznej, badawczo-rozwojowej, szkół wyższych i samorządów. Dzisiejsza konferencja była także spotkaniem uczestników naszego klastra – mówił Andrzej Witek.

Jednym z wiodących działań Klastra jest doprowadzenie do otwarcia w Tarnowie Regionalnego Medycznego Parku Naukowo-Technologicznego o nazwie „Park Zdrowia”. Są już poważni inwestorzy zainteresowani tym przedsięwzięciem.
W Parku Zdrowia zlokalizowane byłyby m.in.: klinika z zapleczem operacyjnym, centrum rehabilitacji, centrum innowacyjnych technologii w medycynie, nowoczesna przychodnia, hotel spa.

Planowana lokalizacja Parku Zdrowia to tereny ogłoszone przez tarnowski samorząd w katalogu inwestycyjnym, a znajdujące się w okolicach ulicy Piłsudskiego. Obok, na północ od ulicy Romanowicza, samorząd miejski planuje stworzyć centrum rekreacyjno-sportowe (z wielofunkcyjną halą sportowo-widowiskową, parkiem wodnym, nowoczesnym stadionem piłkarsko-lekkoatletycznym, krytym amfiteatrem, etc. - przyp. inTARnet), co znakomicie współgrałoby z Parkiem Zdrowia. Jak podkreśla Andrzej Witek, Park miałby formułę otwartą, co oznacza, że każde przedsięwzięcie o innowacyjnym nastawieniu mogłoby znaleźć tu swoje miejsce.
Dla Tarnowa uruchomienie tej inwestycji miałoby kolosalne znaczenie - przekonują inicjatorzy. Pojawiliby się tu inwestorzy nowych technologii, turyści z bogatym portfelem, powstałyby nowe miejsca pracy, podniósłby się standard opieki medycznej, rozwinęłaby się baza turystyczna i hotelarska. Park Zdrowia byłby także znakomitą wizytówką Tarnowa, elementem jego promocji. – W imieniu Klastra Medycyna Polska, w postaci listu intencyjnego przedstawiliśmy prezydentowi Ścigale koncepcję Parku Zdrowia. Spotkaliśmy się z bardzo dobrym przyjęciem. Wiele wskazuje, że samorząd wejdzie w ten pomysł – powiedział Andrzej Witek. (apr)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 22:20:35
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html