To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna   -   03/3/2008
W minionym tygodniu obok kradzieży królowały oszustwa. Takie jak np. próba wyłudzenia kredytu przy użyciu sfałszowanych dokumentów – tak postąpiło trzech mężczyzn próbując tym sposobem wejść w posiadanie telewizora oraz kina domowego o wartości ponad 5 tysięcy złotych – grozi im za to do 5 lat więzienia. Znacznie poważniejszą stratę poniósł 75-letni mężczyzna, który za sumę 36 tys. złotych nabył 36 monet które miały być „złote”...

Ogloszenie
>

Kradzieże
Komisariat Policji Tarnów-Centrum prowadzi postępowanie w sprawie kradzieży do jakiej doszło na cmentarzu parafialnym w Łękawicy. W okresie od 31 stycznia a 24 lutego br. skradziono po wcześniejszym wyrwaniu dwie płyty – jedna wykonana była z mosiądzu (o wartości 400 zł), zaś druga z miedzi o (wartości 450 zł). Policja prosi o kontakt wszystkie osoby które posiadają informacje w tej sprawie.
60-letnia mieszkanka Tarnowa została okradziona na dworcu PKP w Krakowie-Płaszowie. Złodziej wykorzystał sen kobiety i skradł jej torebkę wraz z dokumentami, telefonem komórkowym oraz innymi rzeczami osobistymi. Właścicielka wyceniła straty na 700 zł.
Tarnowscy policjanci zatrzymali mężczyznę i kobietę którzy są podejrzewani o kradzież kosmetyków sprzed sklepu mieszczącego się przy ul. Parkowej w Tarnowie. Wykorzystali oni sytuację nieobecności właścicielki sklepu, która wyszła na zaplecze, zabierając z pudeł ustawionych przy drzwiach wejściowych w/w przedmioty. Właścicielka sklepu po kilkunastu minutach zawiadomiła Policję, szacując straty na kwotę 293 zł. Oboje zatrzymani są mieszkańcami Tarnowa w wieku 38 i 44 lat. W chwili zatrzymania byli pod wpływem alkoholu, znaleziono przy nich 10 lakierów do paznokci. Zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, odpowiedzą za kradzież.
Policjanci KP Tarnów-Centrum w wyniku własnych ustaleń zatrzymali sprawcę kradzieży do jakiej doszło dzień wcześniej w godzinach wieczornych w jednym z lokali znajdującym się przy Rynku w Tarnowie. Złodziej wykorzystując nieuwagę 38-letniego właściciela z kieszeni jego kurtki skradł portfel wraz z pieniędzmi w kwocie 800 zł oraz dokumentami (prawo jazdy, karta pobytu obywatela UE oraz karty kredytowe i płatnicze). Podejrzanym o kradzież jest 51-letni mieszkaniec Tarnowa. Policjanci odzyskali skradzione dokumenty. Sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie, odpowie za kradzież pieniędzy i dokumentów.
Mieszkaniec Śmigna w wieku 64 lat stracił w wyniku działalności złodzieja 17 drzew (sosna i brzoza). W okresie pomiędzy 21 a 28 lutego br. nieznany sprawca dokonał wyrębu w/w drzew z lasu w Nowej Jastrząbce, należącego do pokrzywdzonego. Właściciel oszacował swoje straty na 5000 zł.

Oszustwa, wyłudzenia
Policjanci Sekcji dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Tarnowie zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn którzy przedkładając fałszywe dokumenty chcieli uzyskać kredyt na zakup towaru. Dwóch mieszkańców Tarnowa jeden w wieku 38, drugi 51 lat oraz mieszkaniec Łękawicy w wieku 36 lat pojawili się w sklepie przy ul. Kościuszki. Przedstawili sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu na nazwisko jednego z nich. Działając w ten sposób chcieli wyłudzić kwotę kredytu 5.247 zł na szkodę jednego z banków na zakup telewizora oraz kina domowego. Dwóch z w/w mężczyzn zostało zatrzymanych, jeden z mężczyzn po wykonaniu czynności został zwolniony. Grozi im odpowiedzialność karna z art. 297 kk , który przewiduje nawet 5 lat pozbawienia wolności.
Mieszkaniec Tarnowa w wieku 75 lat stracił w wyniku oszustwa 36 tys. złotych. Wczoraj około godz. 10.00 na ul. Lwowskiej podeszło do niego dwóch nieznanych mu mężczyzn którzy zaoferowali do sprzedaży 36 monet zapewniając, że są ze złota - tzw. „one penny”. Mężczyzna zorientował się dwie godziny później, że został oszukany i zawiadomił Policję. Policja prosi o kontakt wszystkie osoby które mogą posiadać informacje w tej sprawie.
Policjanci KP Tarnów-Centrum doprowadzili do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie 27-letniego mieszkańca Tarnowa, który jest podejrzany o oszustwo i wyłudzenie kredytu w kwocie 5928 zł. przedkładając jednocześnie nieprawdziwe dokumenty. Mężczyzna podejrzany jest również o uszkodzenie w dn. 26 lutego br. 5 zbrojonych szyb w klatkach schodowych w budynku przy ul. Bitwy o Wał Pomorski. Straty wynoszą 270 zł. na szkodę Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny.

Za kółkiem
Policjanci KP Tarnów-Centrum zatrzymali w Tarnowcu nietrzeźwego kierowcę. Do kontroli drogowej na ul. Sanguszki zatrzymano kierującego samochodem marki Ford. Policjanci poddali kierowcę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – wynik badania 2,8 promila. Ponadto w trakcie kontroli okazało się, że kierowca ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Nietrzeźwego kierowcę zatrzymano w policyjnym areszcie.
Policjanci Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie zatrzymali do kontroli drogowej na drodze K-4 w Pogórskiej Woli kierowcę Forda. 37-letni kierowca, mieszkaniec Tarnowa został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - wynik badania 1,7 promila alkoholu. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy, a on sam trafił do policyjnego aresztu. Ponadto policjanci zatrzymali jeszcze jednego nietrzeźwego kierującego oraz kierowcę Opla, który prowadził samochód nie stosując się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat, a w razie skazania za w/w przestępstwo sąd może orzec podanie wyroku do publicznej wiadomości. Niestosowanie się do sądowego zakazu grozi karą pozbawienia wolności do 3 lat.

Różne
Wczoraj na terenach leśnych w miejscowości Biadoliny Radłowskie ujawniono zwłoki mężczyzny. Na miejscu wykonano czynności z udziałem asesora Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, biegłego z zakresu pożarnictwa, biegłego lekarza oraz technika kryminalistyki. Trwają czynności zmierzające do ustalenia przyczyny pożaru. W pożarze zginął 81-letni mężczyzna mieszkaniec Dębiny Łętowskiej. Zwłoki zabezpieczono do sekcji w Szpitalu im. Szczeklika w Tarnowie, która wyjaśni przyczyny zgonu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl