To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   Malujcie pisanki , przyjdźcie na kiermasz   -   23/3/2004
Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie przy współpracy z Restauracją BRISTOL, Urzędem Miasta w Tarnowie, Starostwem Tarnowskim organizuje w dniach 2-3 kwietnia br. XV Regionalny Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy. Prace zgłoszone w konkursie będzie można podziwiać podczas Kiermaszu Wielkanocnego w "Bristolu" 3 kwietnia.

Ogloszenie

Do wzięcia udziału w jubileuszowej edycji Konkursu organizatorzy zachęcają wszystkich twórców ludowych regionu tarnowskiego.

Od 15 lat Konkurs wpisany jest na stałe w tarnowski kalendarz imprez podtrzymujących i kultywujący przepiękną tradycję zdobienia jajek oraz wytwarzania tradycyjnej i współczesnej plastyki wielkanocnej, w którym udział biorą dzieci, młodzież i dorośli z 4. powiatów regionu tarnowskiego.
To dzięki niemu mieszkańcy Tarnowa i okolic podczas wystawy pokonkursowej i kiermaszu wielkanocnego mają niepowtarzalną możliwość podziwiania w jednym miejscu całej gamy sposobów zdobienia pisanek oraz symboli świątecznych: baranów, palm i ciast, które do tej pory są wykonywane przez twórców ludowych naszego regionu.
Komisja konkursowa w składzie: Anna Bartosz- etnograf, Danuta Cetera - etnograf z Muzeum Etnograficznego w Tarnowie oraz Benedykt Kafel – etnograf z Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu dokona oceny prac konkursowych w trzech kategoriach: pisanka tradycyjna, jajka zdobione różnymi technikami z wyłączeniem użycia tworzyw sztucznych i gotowych materiałów /kalkomania, naklejki, zdobione pisakami/ oraz plastyka obrzędowa /palmy, ciasto wielkanocne (baranki).

Prace konkursowe należy dostarczyć w dniu 2 kwietnia w godz. 8.00 – 13.00 do Restauracji BRISTOL, ul. Krakowska 9 w Tarnowie.
Natomiast w dniu 3 kwietnia br. wszyscy mieszkańcy Tarnowa i okolic od godz. 10.00 – 14.00 do sal restauracji BRISTOL na KIERMASZ WIELKANOCNY połączony z rozstrzygnięciem Konkursu.
Karty zgłoszenia oraz dodatkowe informacje o imprezie udziela Beata Rompała – koordynator konkursu w Biurze Organizacyjnym – Rynek 16, tel./fax. 626 07 61.
Patronat honorowy nad konkursem objął: Mieczysław BIEŃ – Prezydent Tarnowa i Michał WOJTKIEWICZ Starosta Tarnowski.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, January 17, 2022 11:00:11
IP     : 54.224.117.125
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html