Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Nowy spektakl TNT   -   23/3/2004
"Czym wypełnić puste ramy" - ubiegłoroczne głośne i zakrojone na szeroką skalę przedsięwzięcie Stowarzyszenia Teatr Nie Teraz oraz Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie doczekało się swojej kontynuacji. W tym roku organizatorzy zaprosili do współpracy grupę nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjalnych z Tarnowa oraz okolicznych gmin. Uczestnicy projektu podjęli się realizacji pasyjnego widowiska teatralnego Męki Pańskiej.

Ogloszenie

Warsztaty teatralne dla uczestników projektu prowadzone przez aktorów Teatru Nie Teraz już od 14 lutego br. odbywały się w cyklu cotygodniowym na sali teatralnej Stowarzyszenia Teatr Nie Teraz w Tarnowie - Mościcach. Oprócz bezpośredniej pracy warsztatowej nad samym spektaklem uczestnicy projektu brali udział w zajęciach ruchowych, oddechowych i muzycznych. Muzykę do spektaklu stworzył Grzegorz Radłowski, artysta wywodzący się z Ostrowca Świętokrzyskiego, mieszkający w Warszawie, związany niegdyś z Teatrem Nie Teraz. Projekt i wykonanie scenografii jest dziełem Piotra Kędziory, artysty współpracującego do niedawna z nieżyjącym już Tadeuszem Majem - artystą plastykiem, bardem Markiem Terczem - twórcami kieleckiego teatru "Ecce Homo". Premierowy pokaz widowiska "Drzewo Życia" planowany jest na 25 marca (Skrzyszów k. Tarnowa), tarnowska premiera odbędzie się dzień później o godz. 18.00 i będzie stanowić inaugurację nowej sali Teatru Nie Teraz przy ul. Czerwonych Klonów 12. Wstęp wolny .

Dalsze pokazy odbywać się będą w okolicznych gminach niemal codziennie do 7 kwietnia. Spektakl "odwiedzi" m.in. gminy, z których wywodzą się uczestnicy projektu.
Mistrz i Uczeń to dosyć nietypowe przedstawienie Męki Pańskiej. Klasyczna struktura drogi krzyżowej została odrzucona na rzecz przywołania ostatnich chwil życia Jezusa poprzez ukazanie dalszych losów tych, którzy go skazali. Nietypowy charakter tego typu widowiska znajdzie również swe odbicie w niekonwencjonalnych strojach, muzyce oraz tekstach.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz gmin biorących w nim udział.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(07-04-2004) Maciek :
Widziałem to przedstawienie. Naprawdę nic szczególnego. W każdym razie nic mi się w pamięci nie odcisnęło silniej niż żenada.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-09-2004) raczek :raczek12@wp.pl 
wrażenie zrobiły na mnie postacie aniołow na szczudłach i o skrzydłach z matalu- uważam że szczudła to za mało na teatr a plastyka tylko uratowała ten spektakl, nic ciekawego naprawde nic-słaba gra aktorska amatorszczyzna

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl