To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Sukces VI Tarnowskiej "Kropli"    -   05/3/2008
250 potencjalnych dawców szpiku kostnego przebadano w Tarnowie w ramach odbytej 3 marca akcji charytatywnej VI Tarnowska Kropla pod hasłem „Wszystko budzi się do życia”. Organizatorami badań było Stowarzyszenie Kropla, Prezydent Miasta Tarnowa oraz Fundacja Przeciwko Leukemii. Gośćmi organizatorów byli Anna Czerwińska, polska himalaistka, zdobywczyni „korony ziemi” oraz Jacek Olszewski, mąż siatkarki Agaty Mróz.

Posluchaj wypowiedzi Anny Czerwińskiej :

Ogloszenie
>

3 marca odbyła się w Tarnowie kolejna akcja charytatywna współorganizowana przez Stowarzyszenie Kropla, Prezydenta Miasta Tarnowa oraz Fundację Przeciwko Leukemii. Korzystając z obecności w Tarnowie Anny Czerwińskiej w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbyło się spotkanie z wybitną himalaistką, która wkrótce wybiera się na kolejną wyprawę w najwyższe góry świata.

Miasto współfinansowało kolejne badania potencjalnych dawców kwotą 20 tys. zł (przebadanie jednej osoby kosztuje około 700 zł).
W regionie tarnowskim na białaczkę choruje wiele osób, poniedziałkowa akcja zwróciła uwagę na kolejną z nich, zamieszkałą pod Tarnowem 43-letnią matkę czworga dzieci. Organizatorzy akcji apelują o pomoc finansową i wszelką inną dla tej osoby.
Ponawiają też apel o udział w kolejnych badaniach. –Trudno znaleźć stuprocentowego dawcę, wiele osób czeka nie mając pewności, że do zabiegu w ogóle dojdzie. Chcemy mieć jednak jak najwięcej świadomych dawców, którzy się w ostatniej chwili nie wycofają - mówi Katarzyna Duraj z tarnowskiej "Kropli".
Z kolei Jacek Olszewski, mąż znanej siatkarki Agaty Mróz, która była beneficjentką poprzedniej edycji akcji, dodaje: - Danie szpiku nic nas nie kosztuje, a świadomość, że komuś uratowało się życie to wspaniałe uczucie, które będzie nam towarzyszyło do końca życia. Jeśli chodzi o Agatę, to czuje się dość dobrze. Jak państwo wiedzą, pomimo nowotworu krwi zdecydowała się na dziecko, choć lekarze zalecali usunięcie ciąży. Na dzień dzisiejszy nie żałujemy tej decyzji, że zdecydowaliśmy się ocalić dziecko. Czasami warto poświęcić się dla większego celu. Agata ma więc dodatkową motywację do walki z tą ciężką chorobą i jeszcze swoim optymizmem zaraża innych. Warto walczyć.

Anna Czerwińska wspomina, jak została czynnym dawcą : - To było mniej więcej rok temu, usłyszałam wtedy, że szpital wyznaczył mi termin przeszczepu szpiku na dzień 11 maja. Dopiero jakiś czas później uświadomiłam sobie, że 11 maja to dzień, który uznano za datę zaginięcia Wandy Rutkiewicz piętnaście lat temu. (obecnie mija 16 lat - przyp. red.)
Czerwińska jest pierwszą Polką, której udało się zdobyć „koronę ziemi” – najwyższe szczyty wszystkich kontynentów. W dodatku prawdopodobnie jako jedyna osoba na świecie zakończyła ją Everestem – zazwyczaj to właśnie od „Dachu Świata” się rozpoczyna. Tłumaczy to tym, że miała problemy ze zdobyciem tego szczytu, bo zdecydowała się wejść na niego od strony północnej, a nie od południowej, jak Wanda Rutkiewicz: – „Strona północna mnie nie chciała, stąd to opóźnienie. Przy okazji stałam się najstarszą kobietą, która tam weszła, słowem: pełna porażka... Na szczęście rok później szczyt zdobyła jakaś znacznie ode mnie starsza Koreanka i mi ten paskudny tytuł zabrała.(...) Obecnie wymyśliłam sobie taki cykl wypraw, który przy okazji upamiętni Wandę Rutkiewicz, która była moją partnerką na wielu wyprawach i postanowiłam wejść na te wszystkie szczyty, które się Wandzie oparły – jej marzeniem było zdobycie „korony Himalajów”, czyli wszystkich czternastu ośmiotysięczników. Ja akurat byłam na tych samych szczytach co Wanda, więc mam nadzieję, że uda mi się zdobyć tę koronę za nas obie”. Czerwińska jest autorką wielu książek – w niedzielę ukaże się kolejna.
Na swoją kolejną wyprawę (wyrusza już za dwa tygodnie) Czerwińska chce wziąć flagę Tarnowa (jeśli Urząd Miasta ją dostarczy, w poniedziałek nie udało się dokonać tego przedstawicielom magistratu - przyp. red.). Czerwińska nie obiecuje, że wniesie ją na sam szczyt tzw. „Białej Góry”, która jest szczytem trudnym i późno zdobytym, ale na pewno zatknie ją gdzieś wysoko i w jakimś ładnym miejscu ją sfotografuje. (pd)

na zdjęciu z lewej - Anna Czerwińska, z prawej - Katarzyna Duraj
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, November 29, 2021 17:37:03
IP     : 54.158.251.104
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html