Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   27 x Piłsudski - wystawa w ZSEG   -   23/3/2004
Wczoraj w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie otwarto wystawę 27 obrazów przedstawiających sylwetkę marszałka Józefa Piłsudskiego. Ich autorem jest Zenon Joachimiak. Józef Piłsudski jest patronem ZSEG od 1996r. Osiem lat temu społeczność szkolna przywróciła imię szkole, które ta nosiła jeszcze w latach przedwojennych. Imię marszałka Józefa Piłduskiego zostało nadane bowiem po raz pierwszy placówce szkolnej jeszcze w 1935r.

Ogloszenie

Po wojnie, z wiadomych względów, szkoła nie mogła nosić tego imienia.
- Od czasu przywrócenia szkole imienia Józefa Piłsudskiego, staramy się pielęgnować tradycje związane z postacią marszałka - tłumaczy dyrektor Jerzy Feret. - Co roku organizujemy 5 grudnia święto szkoły, gdyż właśnie w tym dniu przypadają urodziny marszałka Piłsudskiego, a jednocześnie jest to data powstania naszej szkoły w 1911r.
Otwarta wczoraj wystawa 27 prac Zenona Joachimiaka o tematyce związanej z marszałkiem Piłsudskim i legionami Piłsudskiego czynna będzie w ZSEG do najbliższego piątku włącznie. Mieści się w świetlicy szkolnej Zespołu Szkół na pierwszym piętrze budynku przy ul. Bema.
- Jest to wystawa otwarta dla wszystkich zainteresowanych, także dla modzieży z innych tarnowskich szkół czy też osób spoza szkoły - mówi dyrektor Jerzy Feret. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl