To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wymień dowód na nowy   -   06/3/2008
Jeszcze 2600 mieszkańców Tarnowa posiada stare dowody osobiste, tymczasem ostateczny termin wymiany dokumentów mija 31 marca. Około 2400 nowych dowodów osobistych oczekuje na odbiór, a około 900 złożonych w Urzędzie Miasta Tarnowa wniosków oczekuje na produkcję dowodu osobistego w Centrum Personalizacji Dokumentów w Warszawie.

Ogloszenie

Urząd Miasta Tarnowa przypomina: 31 marca definitywnie utracą ważność książeczkowe dowody osobiste. 31 marca 2008 roku. Już od 1 stycznia roku stare dowody osobiste stanowią jedynie dokument stwierdzający tożsamość oraz poświadczający obywatelstwo polskie. Nie można na ich podstawie przekraczać granicy z krajami Unii Europejskiej, ani też z państwami Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Jeszcze 2600 mieszkańców Tarnowa posiada stare dowody osobiste, które należy wymienić. Około 2400 nowych dowodów osobistych oczekuje na odbiór, a około 900 wniosków oczekuje na produkcję dowodu osobistego w Centrum Personalizacji Dokumentów w Warszawie. Mieszkańcy posiadający nieważne dowody osobiste mogą mieć problem z np. podjęciem pieniędzy w banku, zawarciem umowy, wyjazdem za granicę, czy załatwianiem spraw w urzędach.
Posiadacze książeczkowych dowodów osobistych winni zatem jak najszybciej złożyć wniosek o wymianę dowodu osobistego. Do wniosku należy załączyć: dwie aktualne fotografie o wymiarach 45x35 mm, lewy półprofil z widocznym lewym uchem, dowód uiszczenia w kasie Urzędu opłaty za wydanie dowodu osobistego, odpis skrócony aktu urodzenia – osoby, które nie wstąpiły w związek małżeński (nie załącza się aktu urodzenia, jeżeli znajduje się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Tarnowie), odpis skrócony aktu małżeństwa wraz z adnotacją o aktualnie używanym nazwisku – osoby, które wstąpiły w związek małżeński (nie załącza się aktu małżeństwa, jeżeli znajduje się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Tarnowie), posiadany dowód osobisty (do wglądu), a osoby składające wniosek po raz pierwszy inny dokument z fotografią. Złożenie wniosku i odbiór dowodu osobistego wymaga osobistego stawiennictwa.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl