To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Rozmawiali o sporcie niepełnosprawnych   -   06/3/2008
Wczoraj, 5 marca gościem „Targu Słów” był wielokrotny medalista, paraolimpijczyk Andrzej Ziembowski. Na spotkanie do Pałacu Młodzieży przybyła młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych.

Ogloszenie

Tegoroczny cykl Spotkań w Targu Słów przebiegał będzie pod znakiem sportu. Nie wszyscy jednak uświadamiają sobie, że znakomite sportowe osiągnięcia mają również osoby niepełnosprawne. Na co dzień osoby te zmagają się z różnego rodzaju utrudnieniami, takimi jak brak zrozumienia, bariery architektoniczne, trudności powodowane lekceważeniem potrzeb osób niepełnosprawnych w ich dążeniu do samorealizacji oraz spełniania roli społecznej i zawodowej. Pomimo tego osoby niepełnosprawne znajdują inspirację do wykorzystania swoich uzdolnień, realizowania zamiłowań, przeciwstawiając się marginalizacji i wykluczeniu społecznemu. Jedną z form realizacji własnych ambicji jest sport. Pan Andrzej Ziembowski przybliżył grupie młodych ludzi znaczenie sportu dla osiągania równowagi psychicznej i fizycznej. Samodyscyplina, systematyczna praca, rozwój i nieustanne podnoszenie progu swoich możliwości stanowi doskonałą szkołę życia. Kształtując swój charakter w sportowych zmaganiach śmiało stawiamy czoła wyzwaniom jakie niesie codzienność. „Dziękując za udział w spotkaniu znakomitemu sportowcowi, działaczowi na rzecz osób niepełnosprawnych Panu Andrzejowi Ziembowskiemu oraz młodzieży wraz z nauczycielami, pozostaję w przekonaniu, że powinniśmy dołożyć starań, by nasza rzeczywistość stawała się coraz bardziej przyjazna i otwarta na potrzeby wszystkich, nie tylko osób pełnosprawnych” – pisze Wojciech Stelmach.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 27, 2021 22:52:09
IP     : 35.175.107.77
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html