To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Trwa akcja "Wielkanocne Dzieło Pomocy Caritas"    -   06/3/2008
"Bądźmy uczniami Chrystusa" to tegoroczne hasło duszpasterskie, będące równocześnie hasłem wielkanocnego dzieła pomocy Caritas. 80 tysięcy baranków i paschalików wielkanocnych oraz 40 tysięcy jałmużnych skarbonek rozprowadzanych jest w naszej diecezji w trwającym okresie Wielkiego Postu. Dochód ze sprzedaży baranków i świec a także pieniądze uzbierane w skarbonkach trafią przed Świętami do chorych i ubogich.

Posłuchaj wypowiedzi ks. Ryszarda Podstołowicza :

Ogloszenie

37 tysięcy baranków i 43 tysiące specjalnych świec - paschalików znajdzie się w koszykach podczas święcenia pokarmów w Wielką Sobotę, będą również ozdobą wielkanocnego stołu. Najważniejsze jest jednak to, że nabywając baranka można pomóc w leczeniu chorych dzieci i dorosłych. Jak mówi ks. Ryszard Podstołowicz (na zdjęciu) - dyrektor tarnowskiej Caritas próśb o pomoc w rehabilitacji i zakupie drogich leków jest coraz więcej.
Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie dla potrzebujących dzieci i osób starszych a także na pomoc takim instytucjom, jak : domy pomocy społecznej, hospicjum i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.
Paschaliki rozprowadzane są w naszej diecezji po raz trzeci. Podobnie jak w ubiegłych latach, za 5 zł można otrzymać w kościołach świecę lub baranka. W ubiegłym roku w ten sposób uzbierano sumę 114 tysięcy złotych.

Z kolei w szkołach rozprowadzone zostały początkiem Wielkiego Postu specjalne tekturowe skarbonki, w których dzieci i młodzież szkolna wraz z całymi rodzinami odkładają pieniądze. Do dzieci z diecezji tarnowskiej trafiło 40 tysięcy skarbonek. Najmłodsi przyniosą je do kościołów w Wielkim Tygodniu. Zebrane w ten sposób ofiary pozostają w całości do dyspozycji parafialnych oddziałów Caritas. Pomogą one m.in. w przygotowaniu przedświątecznych paczek dla najbardziej potrzebujących.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, December 4, 2021 01:48:24
IP     : 3.81.89.248
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html