Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay/GW
  
   Mniej lokalnych pociągów   -   23/3/2004
Ostre cięcia w rozkładach lokalnych pociągów zapowiedziała spółka PKP Przewozy Regionalne. Lista kasowanych od 1 kwietnia, nierentownych połączeń nie jest jeszcze pełna. Na razie spółka ujawniła wykaz jedynie 37 z 288 pociągów, które na pewno nie znikną, bo "rokują poprawę na przyszłość". Wśród nich nie ma ani jednego połączenia z Małopolski i Podkarpacia !

Ogloszenie
>

Cięcia dotknęły w ogromnej większości pociągów oznaczonych w rozkładzie literą "F" - uruchamianych tylko na żądanie samorządów, które mogły za nie płacić. Na razie tylko województwa śląskie i warmińsko-mazurskie zadeklarowały, że sfinansują w sumie dziesięć połączeń. Reszta - razem 251 pociągów - zniknie z torów. Chyba, że w ostatniej chwili samorządy zadeklarują pokrycie kosztów ich obsługi.

Prawdopodobnie więc od 1 kwietnia z rozkładu jazdy znikną dwa "tarnowskie" połączenia. Jeden relacji Tarnów - Medyka z godziny 15.15 i drugi: relacji Mościce - Stróże z godziny 23.37.

Pełną listę pozostawionych połączeń regionalnych mozna znaleźć na stronie : www.pr.pkp.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(23-03-2004) weiss :
Kiedyś zdażyło mi się jechać pociągiem do Rzeszowa o godzinie 23.35. Wyobraźcie sobie że wysiadłem w Rzeszowie z pociągu ......SAM!!!!Czy to jest rentowna linia??????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2004) Mil :
No nie rentowna , ale kolejarze i tak wydarli od NAS te 500 mln zł, a cos czuje nadal bedziemy jezdzic brudnymi pociagami z nieprzyjemna obsluga.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl