Źródło: Okay/EBL

Pierwsze starcie ze Startem zwycięskie   -   23/3/2004
Nie zawiedli licznie zgromadzonych w hali "Jaskółka" kibiców koszykarze Unii/Wisły Paged wygrywając pierwsze ze spotkań rundy pre play-off EBL (o awans do czołowej "ósemki" ligi). Małopolanie pokonali Start Lublin 78:69 (19:14, 19:17, 17:25, 23:13). Ojcem zwycięstwa okazał się Brandun Hughes, który wyleczył już chyba na dobre kontuzję sprzed kilku tygodni.

>

Początek meczu nie zapowiadał emocji – szybko prowadzenie objęli gospodarze, mimo braku lekko kontuzjowanego Aleksandra Avlijasa. Prowadzenie Unii/Wisły oscylowało wokół dziesięciu punktów, a jedynym graczem Startu, który starał się przeciwstawić naporowi gospodarzy był Earl Brown.
Ten łatwy początek uśpił Unię/Wisłę, bo w drugiej kwarcie gracze Startu dzięki dobrej grze Davora Kurilicia i Denisa Vrsalijko zdobyli 11 punktów z rzędu i doprowadzili do remisu (31:31). Na więcej nie pozwolił im Hughes, który najpierw sam trafił za trzy, a potem po jego podaniu Piotr Szybilski zdobył dwa punkty.
Start uwierzył jednak, że w Tarnowie może powalczyć o zwycięstwo i na trzecią kwartę wyszedł bardzo zmobilizowany. Dobrze grał były gracz Unii Tomasz Celej, wciąż trudny do zatrzymania był Earl Brown. To właśnie Amerykanin trafił za trzy w ostatniej sekundzie trzeciej kwarty i Starty wygrywał 61:60.
Ostatnia część spotkania to już popis gospodarzy, a pierwsze skrzypce grali Hughes (dwie trójki w przeciągu kilku minut) i Szybilski, który był nie do zatrzymania w podkoszowej walce. Ostatecznie Unia/Wisła wygrała dość pewnie, ale Start potwierdził, że będzie walczył do końca.
Kolejne starcie już jutro w Krakowie.

Unia/Wisła: Brandun Hughes 28, Michael Ansley 19, Piotr Szybilski 15, Mujo Tuljkovic 7, Jacek Sulowski 6, Łukasz Seweryn 2, Wojciech Żurawski 1, Tomasz Suski 0.
Start: Earl Brown 14, Denis Vrsaljko 14, Davor Kurilic 11, Maciej Bielak 9, Chris Jackson 9, Tomasz Celej 7, Arkadiusz Pelczar 3, Jacek Olejniczak 2, Przemysław Łuszczewski 0, Michał Marciniak 0.

Date        : Fri, March 29, 2024 11:51:02
IP          : 3.239.206.191