Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   W obronie oddziału NFZ w Tarnowie   -   24/3/2004
W Tarnowie powołano Komitet Obrony miejscowego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Wchodzący w skład grupy parlamentarzyści z różnych stron sceny politycznej i działacze „Solidarności” zamierzają bronić zawieszonej w czynnościach kierownik placówki Anny Hulskiej, która nie przygotowała listy pracowników do zwolnienia, uważając, że nie będzie mogła wtedy zapewnić prawidłowej pracy oddziału.

Ogloszenie
>

Zdaniem Henryka Łabędzia z "Solidarności" zwolnienia w Tarnowie mają się odbyć kosztem zwiększenia zatrudnienia w krakowskim oddziale funduszu. Nie dopuścimy to tego – dodaje przewodniczący.
Całą sprawą jest też zbulwersowany były wiceminister zdrowia, poseł Aleksander Grad. Krytykuje on sposób działania Narodowego Funduszu Zdrowia.

A tymczasem Anna Hulska uważa, że została zawieszona niezgodnie z prawem. Przekonuje, że decyzję w tej sprawie szef Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie powinien skonsultować z Okręgową Izbą Pielęgniarek.

Tarnowianie coraz głośniej mówią o postępującej degradacji miasta. Obawiają się, że po redukcjach i ograniczeniu kompetencji placówki na miejscu nic nie będzie można załatwić. Anna Hulska została zawieszona w pełnieniu obowiązków na razie do 7 kwietnia. Rzecznik krakowskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Barbara Grzybek – Korgól nie chciała komentować decyzji swoich przełożonych. W Tarnowie planowane jest zwolnienie ośmiu osób. W sumie pracuje dwudziestu urzędników.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 11)Dodaj komentarz
(24-03-2004) Kontestator :
Internauci z Tarnowa moga takze sie przylaczyc. Protest nalezy wyslac na dwa adresy mailowe (zapchajmy im skrzynki :-)): 1) nfz@bci.krakow.pl 2) kancelaria@mz.gov.pl

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) spamer :
i lista spamowa gotowa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) T.T.T.T. :
Szanowny Panie "Kontestatorze"! Nie bardzo rozumiem, dlaczego zakłada Pan, że będziemy pisać "protesty". Kilkoro moich znajomych oraz ja mam zamiar wysłać maila, ale z poparciem decyzji o redukcji składu osobowego tarnowskiego Oddziału NFZ. Miałem osobiście do czynienia z pracownkami tego Oddziału i nie mam najlepszej opinii o ich fachowości a i rzetelności. A każdy ma prawo wyrazić swoją opinię!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) Krytyk :
Szkoda, że sprawa nie dotyczy bezpośrednio osób komentujących (T.T.T.T) oraz rządzących w Tarnowie - mieście które właściwie już się nie liczy dzięki polityce miasta Krakowa. I nie jest istotne chwilowa niekompetencja urzędnika Oddziału NFZ ( Panu TTTT też zapewne zdarzają się chwile słabości ) ale fakt , że wobec pracowników NFZ władze krakowskiego odziału stosują mobbing, a likwidacja etatów nie jest koniecznością lecz kaprysem władz krakowskich. Czy nikt tego nie widzi ????!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) wodnik :
Łatwo jest krytykować urzędników zwłaszcza jeśli nie spełnili oni naszych oczekiwań, ale przecież wszyscy wiemy że wobec prawa regulujacego ubezpieczenia zdrowotne nawet urzędnicy NFZ są bezradni. Nie bądźmy więc egoistami i nie dajmy się saytsfakcji krakusom!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) T.T.T.T. :
To jest nieuprawniona naditerpretacja. Wcale nie napisałem, że czegoś nie załatwiłem. W tym miejscu, wyraźnie sprowokowany, dodam, że wprost przeciwnie - wszystko co miałem załatwiłem po swojej myśli, ale wcześniej musiałem wykazać brak kompetencji i nieznajomość podstawowych przepisów, stąd moje twierdzenie o braku kompetencji. Chyba cierpię na analfabetyzm funkcjonalny, ale za nic nie mogę się domyślić, co "Krytyk" miał na myśli pisząc o "chwilach słabości"! Patriotyzm lokalny jest uzasadniony, ale w granicach rozsądku. A tzw. Solidarność już do wielu rzeczy miała nie dopuścić, a nie tej rangi PRZEWODNICZĄCY o tym mówili i co z tego (może poza czołówką działaczy) ma przeciętny mieszkaniec miasta Tarnowa? A do Wodnika: to są różne rzeczy - jakość prawa a jego znajomość i umiejętność jego stosowania w życiu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) reformator :
T.T.T.T. ma racje !!! Ja proponuje, zeby wszystkie oddzialy zlaczyc w jedno i przeniesc do Portugalii. Jak staruszki beda mialy cos do zalatwienia to prosze wsiadac w samolot (przeciez beda tanie linie lotnicze !!!) i po pieluszki do Porto. A co...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) fąfara :
T.T.T.T., ja kilkadziesiąt razy udowodniłem pracownikom poczty (tym w okienkach) brak podstawowej wiedzy o przepisach, ale nie chciałbym, aby pozamykano wszystkie oddziały i filie i abym musiał jeździć do Krakowa, aby wysłać paczke. Gratulować NFZ to ja mógłbym wtedy, gdybym mógł załatwić swoje sprawy przez internet. A najlepiej gdybym mógł wybrać sobie taki fundusz zdrowia jaki sam chce, a nie bawić się z jakimś komunistycznym NFZ. Dopóki jest do d*** to chce mieć urzędasa na miejscu dlatego z przyjemnością wyśle zaraz protest i zaproponuje, aby zlikwidować tarnowski oddział, a w zamian cały krakowski przenieść do Tarnowa. W Tarnowie mniej płaci się za wynajem lokalu - to dopiero będą oszczędności.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) gig :
blondacja urzędów - po co 1 osoba ma wymieniać żarówkę, skoro może to zrobić 32 blondynki/mężczyzn

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) PATRIOTA :
Nie przenoście nam TARNOWA do Krakowa, MY też chcemy tutaj żyć!!!!!! Czy jeszcze coś zostało!!!!!! Po wszystko do Krakowa, SKANDAL!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) googa1 :
Czy decydenci zdaja sobie sprawę z tego że wszystkie osoby a w szczególnosci z tarnowskich i okolicznych osrodków zdrowia będą musieli podrożyć koszty delegacji jadąc do Krakowa z każdym drukiem i każdą sprawą do załatwienia.Ostatecznie przeciez NFZ funkcjonuje dzięki naszym piediądzom i powinien nam służyć na miejscu. Nie wspomnę o osobach cywilnych które będą chciały złatwić sanatorium lub złożyć skargę, chyba że Panom urzędnikom chodzi o ograniczenie ilości skarg.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl