Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Eurokandydaci na start   -   24/3/2004
Na dobre rusza już kampania wyborcza do parlamentu europejskiego. Kolejne ugrupowania odkrywają karty ze swoimi kandydatami w czerwcowych wyborach. Dziś odbyła się prezentacja kandydatki Platformy Obywatelskiej z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego, Urszuli Gacek. Swoich kandydatów ogłosił też PSL, Liga Polskich Rodzin i UPR. Blisko decyzji jest SLD. Samoobrona nie wystawi nikogo z Tarnowa i regionu. PiS wciąż się zastanawia.

Ogloszenie

O mandat deputowanej z rekomendacji Platformy Obywatelskiej starać się będzie Urszula Gacek Przekonywała dziś, że akcesja może być szansą dla całego podupadającego na znaczeniu regionu. "Dobrze znam obyczaje krajów starej ”piętnastki” - wiele lat mieszkałam w Wielkiej Brytanii, tam skończyłam studia na Uniwersytecie w Oxfordzie i rozpoczęłam swoją pracę zawodową. W ramach programów unijnych miałam także okazję przebywać w większości krajów UE, poznać ich struktury gospodarcze i polityczne, ale również lęki i nadzieje ich obywateli związane z poszerzeniem Unii o kolejne, nowe kraje członkowskie."-możemy przeczytać w jej deklaracji kandydanckiej. Urszula Gacek urodziła się w Manchesterze w Anglii, gdzie wraz z Armią Andersa trafili jej rodzice. Studia ukończyła na uniwersytecie w Oxfordzie, a od 13 lat mieszka wraz z rodziną w Polsce. Była pierwszym prezesem Tarnowskiego Klastera Przemysłowego Plastikowa Dolina.

Jednego kandydata z regionu tarnowskiego będzie miał PSL. To Tadeusz Skoczek, były wiceprezes zarządu Telewizji Polskiej w czasach Roberta Kwiatkowskiego. Pochodzi on z podbocheńskich Proszówek, jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Według posła Wody to dobry kandydat orientujący się w polityce europejskiej i polskiej, znający języki obce i już mający w Brukseli znajomych.

Najbardziej antyunijne ugrupowanie czyli Liga Polskich Rodzin nie zamierza pozbawiać się reprezentacji w Parlamencie Europejskim. Jej kandydatem z Tarnowa ma być dr Zbigniew Martyka, radny z ramienia tego ugrupowania. Tę kandydaturę oficjalnie ma zaprezentować szef partii Marek Kotlinowski podczas wizyty w Tarnowie 17 kwietnia.

Inne eurosceptycznie nastawione ugrupowanie - Unia Polityki Realnej wystawia w naszym okręgu Stanisława Michalkiewicza - wytrawnego publicystę związanego z tą partią od samego początku. Jest on z wykształcenia prawnikiem, ma 56 lat. Był działaczem podziemnego ROPCiO , wydawcą podziemnych periodyków, w stanie wojennym internowany w Białołęce, gdzie zaprzyjaźnił się z Januszem Korwin-Mikkem (JKM). W roku 1987 był, wraz z nim i Stefanem Kisielewskim, jednym z sygnatariuszy aktu powołania Ruchu Polityki Realnej. Poseł do Sejmu I kadencji. Był wówczas sędzią Trybunału Stanu. W latach 1991-92 opracował projekt "małej" i "dużej" konstytucji, wydatnie zwiększające uprawnienia prezydenta. Projekty te nie uzyskały niezbędnego poparcia ówczesnych parlamentarzystów m.in. z powodu postulatu ograniczenia liczebności Sejmu do 120 posłów. Michalkiewicz był także autorem kilku innych projektów ustaw, m.in. projektu ordynacji wyborczej (1992 r.), przewidującej wybory wg zasad większościowych. Pracuje jako dziennikarz (m.in.”Powściągliwość i Praca”, „Najwyższy CZAS!”, gdzie był nawet redaktorem naczelnym) i wykładowca Wyższej Szkoły Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie. Jest sekretarzem Kapituły Nagrody Literackiej im.Józefa Mackiewicza.

SLD nie ma jeszcze listy kandydatów. Jak dowiedzieliśmy się w zarządzie wojewódzkim partii będzie ona gotowa za dwa tygodnie na razie mówi się o kandydowaniu Jerzego Grzywacza z Bochni, rada powiatowa zgłosiła taką kandydaturę. Wciąż zastanawia się senator Mieczysław Mietła z Brzeska.

Samoobrona prawdopodobnie nie wystawi nikogo z Tarnowa. Poseł Marian Curyło nie widzi wśród tutejszych członków osób o odpowiednich kompetencjach i znających języki obce. Także PiS nie ma jeszcze list kandydatur.

13 czerwca wybierzemy 54 deputowanych na okres pięciu lat. Mają oni zarabiać blisko 8700 euro czyli około 40 tysięcy złotych miesięcznie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 59)Dodaj komentarz
(24-03-2004) Kajor :
Moim zdaniem przeciwnicy Unii Europejskiej nie powinni zgłaszać swoich kandydatów do parlamentu europejskiego. To tylko źle bedzie o nich świadczyć: najpierw mówią "ee błedzie łunia to nas wykłupią..." a teraz lecą, pędzą do parlamentu. I NIE WIERZE, żeby tam startowali by ustawy tworzyć, wszyscy Ci hipokryci polityczni legną do koryta by napchać swoje kieszenie PINIĄDZMI.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2004) rotfl :
Zwolennicy za to robia to dla sprawy buhahahahahahahahaha

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Panie Kajor... pozwolę sobie mieć inne zdanie. Oto jeśli ktoś chce nam podpalić dom, bronimy go i wołamy: człowieku co czynisz?! Ale gdy dom jest już zagrożony ogniem, płomienie już widać, nie patrzymy z boku mówiąc - mówiłem, że może się spalić, tylko bieżemy wiadro z wodą i gasimy! Po czym dokonujemy koniecznych napraw. Skoro - wolą jednych i wbrew woli innych - o sprawach Polskich będzie się decydowało poza Polską (sic!) i jest jakaś możliwość wpływania na te decyzje - należy to czynić. I chyba nie sądzi Pan, że warto powierzyć to zadanie "podpalaczom", czyli tym, którzy tak piękne bajki opowiadali Polakom na wiosnę 2003? Na szczęście poza "złodziejami" i "barbarzyńcami" - jak sami raczyli się scharakteryzować -jest jeszcze inny wybór. Jeśli ktoś z Państwa chce nam pomóc, chce być w komisji wyborczej (ok. 130 zł), chce zbierać podpisy... Chce większej wolnosci! - zapraszam: ul.Goldhammera 4, parter, czwartki po 19.15. Pozostałe dane: http://www.upr.pl (dział: Struktura) Zapomniałem dodać, że UPR jest sUPeR! =)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2004) filozof :
Na razie Stasiu Michalkiewicz wyglada najbardziej obiecujaco. Ciekawe kogo zaproponuje PIS...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2004) WP :
"bierzemy"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2004) W.Popiela www.upr.pl :
I jeszcze jedna drobnostka - wbrew mylącej nazwie - PE nie jest tym, czy parlament rozumiany państwowo. Przedstawiciele krajów w PE nie tworzą ustaw w rozumieniu polskim. (jak powstanie super państwo, to kto wie, ale UE na razie nie ma nic wspolnego z demokracją - rządzą nią komisarze, jak w Kraju Rad) PE bierze udział w 4 procedurach - konsultacji, zgody, współpracy instytucjonalnej i współdecydowania oraz ma kompetencje budżetowe (to najistotniejsze, tu decyduje się jak wiele UE odbiera podatnikom i na co trwoni pieniądze ). Poza tym, zazwyczaj czerwony do bólu, PE zajmuje się rezolucjami, a to o różnych upodobaniach seksualnych i ich propagowaniu, a to o propagowaniu mordowania bardzo małych dzieci (nazwa "handlowa": aborcja), wkrótce zapewne o propagowaniu mordowania staruszków i chorych (nazwa "handlowa": eutanazja) itd. Lubią tam też wrzeszczeć na USA, gdzie - jak wiadomo - biją Murzynów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2004) antygrawitacja :
czyżby Koliberki były zazdrosne o młodzieżówkę PiS-u??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2004) gandolf :
p.Popiela: nie ma co tłumaczyć takich oczywistości. Ideą demokracji jest reprezentatywność, a nie czołobitność. A kajor, powinien się trochę pokajać, za takie "inteligentne" pomysły.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2004) y :
co do tego ma koliber?? pomyliłeś ligi...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2004) Kajor :
Oj tak Panie gandolf, oj tak... Bede robil co mi sie podoba, i bede mowil co mi sie podoba... na tym polega m.in. demokracja. Do Pana Popieli: Nie mogę się z godzić z Panem. Parlament europejski jest organizacją, która ma dużo do powiedzenia, zwłaszcza w sprawach finansowych w Unii Europejskiej. Ona akceptuje bądź odrzuca projekt ustawy budżetowej. A tak zmieniając temat założmy że Księża Rydzykowie wejdą do europarlamentu to do jakiej partii wejdą?? W Parlamencie europejskim nie ma podziału na państwa tylko na partie polityczne. Z czego to słyszałem "partia faszystowska" nie istnieje i jest chyba nawet zdelegalizowana.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2004) Kajor :
Ale teraz muszę uważać co mówie - wiec przepraszam jak kogos urazilem nie daj Boże. Bo jak dojdzie LPR i Samoobrona do władzy to mnie do więzienia wysla za szerzenie propagandy imperialistów zza zachodniej granicy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2004) Rojak :
Ale na szczescie dla sld jest partia komunistyczna. Swoja droga, ciekawe czemu w UE faworyzuja Stalina nad Hitlera?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2004) Rojak :
Byłbym wdzięczny gdyb pan Rojak powyższy nie podszywał się pode mnie!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2004) W.Popiela ww.upr.pl :
Szanowny Panie Kajor- cieszę się, że Pana brak zgody oznacza zgodę. Tak jak napisałem, PE zajmuje się, ze spraw ważnych, uchwalaniem budżetu. Co do reszty - pewno gdyby Pan się podpisywał, Pana "epitety" wobec innych pojawiałyby się rzadziej. Proszę to rozważyć, w ramach ćwiczeń z odpowiedzialności za słowo. A demokracja nie polega na mówieniu co się podoba - mówienie co się podoba to wolność. Demokracja to - przyjmijmy uprzejmą definicję - sposób wyłaniania władzy. I tylko tyle. Rządy ludu; trzech sutenerów przegłosowuje dwóch świętych. Waldemar Łysiak ładnie opisał to w "Statku".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) klemans :
Ciekawe czy dr Poseł Marian Curyło umie jakies jezyki poza gwara wiejska

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) Kajor :
Byłbym wdzięczny gdyby panna Kajor nie podszywała się pode mnie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) Kajor :
Widze ze jest tu na forum ktos komu sie naprawde nudzi. Podzszywa sie za kogos innego. No coż na idiotów nie ma rady. Do Pana Popieli: Jednym z podstawowych filarów demokracji jest wolność wypowiedzi. W Art 54 Konstytucji RP jest napisane: "Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji" I byłbym też wdzieczny gdyby mi nie dawano do zrozumienia co mam robić. Już dzisiaj dostałem pogruszki od jednego kolesia, żebym nie nadawał na LPR i na Samoobrone. Ale bede nadawał i na LPR i na Samołobore i na UPR i na Płeesel i na SLD , na kazdego jeżeli będzie mi się to podobać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) y :
zapomniałęś o Po i PiSie...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) Kajor :
No ja trzeba bedzie to i na nich bede nadawał...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) Rojar :
Kajor, dostałaś pogruszki? Ojej, to ty tarnowskim męczennikiem zostaniesz.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) an :
pogróżki bo grozić

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) y :
kajor zacznij... Buzek w PO!! powtórka z AWSu nadchodzi...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) Kajor :
Ojej ! Panie Rojar! Ojej!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) Rojar :
an, ja to wiem, ale męczennik Kajor tego nie wie. Być może to jest gra słów. Może chodzi o gruszki na wierzbie, które obiecał Miller. Dlaczego Miller broni koalicjanta czyli Samoobrone to wiadomo, ale LPR? Może to wynika z tego, że w Bygoszczy SLD, jak przystało na partie klerykalną, przyznało biskupom jakieś medale, gdy tymczasem LPR było przeciw. Role się powoli odwracają.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) Barycz :
Stanisław Michalkiewicz. Wreszcie ktoś a nie jakiś (aś) gacek

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) rej :
Świetnie że pan Michalkiewicz bedzie z naszego regionu startował!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2004) gwizd :
tak, to rewelacyjna wiadomość, chyba się posikam z radości. Ale powiedzcie mi, no i co z tego, że będzie??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2004) Jakub Kwaśny :
Świetnie , ba nawet bardzo świetnie że będzie z naszego regionu startował. Ja się bardzo ciesze bo przynajmniej po tych całych wyborach bedzie można poraz kolejny stwierdzić, że UPR i głoszone przez pana Michalkiewicza poglądy to czysta "nieREALNOŚĆ" A Pan Michalkiewicz jak przystało na przeciwnika wejścia Polski do UE zostanie w tyle. Bo jak to przedstawia PBS i CBOS ( zapraszam do przeczytania postwó w dyskusji nt sondazy wyborczych) UPR w skali kraju cieszy się niezmiennie "wysokim" hehe bo 1% poparciem. czasami zdarza sie 0% , ale dla pocieszenia Panie Popiela to jeszcze bład statystyczny jest - jakies 3% takze wszystko jasne. Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2004) hahah :
ciekawe kiedy SLD będzie miło 1 % !!!! za niedługo!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2004) hahah :
ciekawe kiedy SLD będzie miło 1 % !!!! za niedługo!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Panie Kwaśny..., niepotrzebnie się Pan tak denerewuje. Ja rozumiem, że szylduje Pan swoim nazwiskiem SLD - partię która w każdym swoim wcieleniu zadłuża kraj (tow. Miller, ex premier - Korwin Mikke pisał że go wywalą 2 tygodnie po Hiszpanii już 1,5 miesiaca temu - zadłużył nas w ciągu 2 lat na tyle ile tow.Gierek w ciągu dziesięciu...), która nie cofa się przed "rytualnymi mordami" - czyli czczą próbą zyskania popularności w lecących w dół sondażach, poprzez prawo zezwalające modrować bardzo małe dzieci itd, itp. Ja wiem, że jest Panu przykro - jeszcze 3 lata temu chodził Pan rozpromieniony, gdy szukający jakiejkoliwek nadzi po nieszczęścnikach z AWSUW ludzie w 40% mówili czerwonym TAK, ale widzi Pan - łaska ludu na pstrym koniu jeździ, a socjalistyczna polityka daje zawsze beznadziejne efekty. Mówiłem o tym Panu już wówczas, ale Pan wierzył SLD. Teraz SLD zmienia szyld na dobrych i złych czerwonych... a przed Panem decyzja - czy trwać przy tych błędach, czy zrozumieć, że to są po prostu kłamstwa i blagierstwo. Ma Pan szansę zmienić zdanie. Jest Pan na tyle młody, że każdy to zrozumie, zaś Pan nie będzie się musiał wstydzić, że popiera takie skompromitowane idee. Wybor nalezy do Pana. Proszę szanować swój czas i nie tracić go na kopanie Unii Polityki Realnej (www.upr.pl) i przekonywanie ludzi, ze UPR nie ma poparcia, że jest nierealna, że jest "be" itd. Inni kopią nas sprawniej niż Pan. Zaś ludzie coraz częsciej i częsciej przekonują się mimo, że nie ma nas z TV i prasa przemilcza nasze stanowiska w różnych sprawach, że mówimy prawdę, a prawda bywa niemila, ale czasem trzeba sobie powiedzieć rzeczy niepopularne by ustalić stan faktyczny. Ludzie widzą, że to co proponujemy doprowadziło Amerykę do sukcesu, doprowadziło Chile do skukcesu, podobnie jak Hong-Kong, Estonię, Singapur, Nową Zelandię czy powojenne Niemcy. I niech Pan uważa z buńczucznością - AWS też z nas kpił i widzi Pan, AWS już nie istnieje... A co z SLD?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2004) gandolf :
tw.Popiela: niech Pan nie przesadza, że w tych krajach jest wolny rynek, tam jest po prostu tylko mniej centralnego sterowania. Ciekawe jak Pana Wolny Rynek poradziłby sobie z handlem ginącymi gatunkami, handlem dziećmi i kobietami itd.??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2004) W.Popiela :
Wie Pan, mnie zawsze uczono, że do ścigania łamiących prawo (handlujących ludźmi, czy zwierzętami/roślinami pod ochroną) jest policja a do wyroków sądy. Pan uważał, że temu służy gospodarka? Nie służy. Zapraszam na spotkania KoLibra, porozmawiamy o tym, bo wydaje mi się, sądząc po Pana wpisie, że ma Pan fałszywe wiadomości o wolnym rynku. Pomożemy to wyjaśnić.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2004) gandolf :
tw.Popiela: a czy wprowadzenie ochrony na zwierzęta nie jest ograniczaniem wolnego rynku?? W końcu jednymi zwierzętami wolno handlować bez ograniczeń, to czemu niby ograniczać handel innymi?? A może macie już określone przy jakiej ilości żyjących sztuk, zwierzęta powinny podlegać zakazowi handlu?? Tak centralnie ustalony wskaźnik?? Więc jak to jest, niby jesteście za wolnym rynkiem, ale jednak marzy wam się gdzieś w podświadomości ręczne sterowanie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-03-2004) stowarzyszenie 9 marca :
Panie gandolf, w centralnym sterowaniu zabija sie nienarodzone dzieci, bo prawo tak stanowi. Skoro wiec ludzi mozna likwidowac to nie widze powodu dlaczego gatunki mialyby nie ginac. Skoro nasze zycie to dzungla to dlaczego jedni sa chronieni, a drudzy moga ginac?!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-03-2004) gandolf :
9 marca: w Polsce prawo akurat chroni życie (głównie poprzez możliwość odmowy jej wykonania przez lekarza), ale to właśnie wolny rynek w postaci podziemia morduje nienarodzonych. Sprawdź statystyki, ile jest aborcji zgodnie z prawem, a ile odbywa się w podziemiu. 9 marca: właśnie o to pytam przedstawicela UPR-u, który wszystko chce załatwić wolnorynkowo, ale jednocześnie odwołuje się do zapisu ochrony jakiegoś gatunku, który to zapis jest wybitnie antyrynkowy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-03-2004) M.Wietrzyk :
Przykro mi panie gandolf, ale kompletnie nie rozróżnia pan wolnego rynku od "róbta co chceta".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-03-2004) gandolf :
tw.Wietrzyk: liczę, że mi Pan to wyjaśni na przykładzie tych zwierząt, bo nadal nie wiem, dlaczego można bez problemu handlować kanarkami, a jest problem z bielikiem (orłem). Zatem kiedy wolny rynek przestaje pełnić swoje zadania i potrzebne jest ręczne sterowanie??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-03-2004) fan :
ja uwazam ze najlepszym kandydatem bylby mieczyslaw bien

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-03-2004) M.Wietrzyk :
Już panu odpowiedziałem w innym temacie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2004) Toviomaniak :
witam serdecznie! z uwaga przygladam się dyskusji na forum.Trochę mnie zmartwiła kandydatura s.michalkiewicza. dlaczego poniewaz JEST TO NASTĘŃ KANDYDAT NIE MAJĄCY NIC WSPÓLNEGO Z TARNOWEM I REGIONEM TARNOWSKIM!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2004) Toviomaniak :
witam serdecznie! z uwaga przygladam się dyskusji na forum.Trochę mnie zmartwiła kandydatura s.michalkiewicza. dlaczego poniewaz JEST TO NASTĘPNY KANDYDAT NIE MAJĄCY NIC WSPÓLNEGO Z TARNOWEM I REGIONEM TARNOWSKIM! Mam nadzieje, że tak silny UPR w Tarnowie wystawi "tutejszego" kandydata!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2004) Tarnowianin :
Z tego co się orientuję, to okręg wyborczy to małopolska + świętokrzyskie. Jeśli coś pokręciłem to proszę o sprostowanie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2004) Tarnowianin :
Przypuszczam, również że na liście UPR będzie ktoś "tutejszy".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2004) wijak :
Ja naprawdę czasami myślę sobie, ze niektórzy komentatorzy szybciej stukają w klawisze niż myślą lub przynajmniej czytają. Toviomaniaku, to ma być reprezentant kraju, w najmniejszym rozmiarze - okręgu. Czy myślisz, że gdyby postawić tu np. Jana Kowalskiego z Os. Legionów z Tarnowa to wszyscy byliby zadowoleni. To samo co ty pisaliby mieszkaćy Olkusza, Rabki, Ostrowca Świętokrzyskiego, czy Kielc. To nie są wybory lokalne ! A Michalkiewicz ma już mój głos.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-04-2004) tarnowianka :
będę głosowała tylko na kandydatów pochodzących z Tarnowa i wszyscy moi znajomi również .Kolejne wybory i wszyscy z tzw "przyjaciele z terenu " przypominają sobie że istnieje takie miasto jak Tarnów Tak naprawdę nikogo z nich nie obchodzi dobro tego miasta i naszego regionu. Nie zgadzam się na żadnych krakusów, warszawiaków itp.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-04-2004) Tarnowianin :
Tarnowianko ale to będą wybory do Parlamentu Europejskiego a nie do naszego krajowego :). W jaki sposób kandydaci mają dbać w PE o sprawy Tarnowa?? Tak swoją drogą to zastanawiam się jak parlamentarzyści z naszego regionu dbają o nasz region.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-04-2004) men :
Stanisław Michalkiewicz jest sUPeR!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-04-2004) gandolf :
A moim faworytem jest jednoręki bandyta.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-04-2004) W.Popiela www.upr.pl :
model UE czy model USA? Waszyngton (PAP) - Ceny benzyny w USA osiągnęły rekordowo wysoki poziom 1,76 dolara za galon (1 galon - 3,75 litra), Jest to najwyższa w historii cena benzyny, chociaż tylko w liczbach absolutnych, bo po uwzględnieniu inflacji rekord padł w 1981 roku, kiedy kosztowała ona prawie 3 dolary za galon (według obecnej wartości dolara) Wg dziesiejszego kursu, galon kosztuje 6,77 zł. Czyli 1 litr benzyny w USA (z podatkami) kosztuje 1,8 zł/litr. W Polsce (z podatkami), gdzie ludzie zarabiają 10 razy mniej - 1 litr kosztuje prawie 3,8 zł. Mielismy szanse wybrac model amerykanski ze strasznie drogą benzyną po 1,8 zł i model UE z benzyną po 4 zł. (Dwa razy wyższe podatki, dwa razy wyższe bezrobocie). Na razie zwycięża masochizm. Jak długo jeszcze będziemy brnąć w eurosocjalizm? http://www.upr.pl/index.php/pl /wiadomosci/150304-01/

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-04-2004) gandolf :
No niestety, jednoręki się rozmyślił. Chyba się popłaczę. A tak na niego liczyłem. :(((

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-04-2004) realnie myślący :
A ja zagłosuję na pana Popielę o ile wystartuje w wyborach do PE.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-04-2004) adam :
Adam Bielan liderem listy PiS do PE z dwóch województw Poseł Adam Bielan z Prawa i Sprawiedliwości będzie liderem listy kandydatów tej partii z Małopolski i Świętokrzyskiego w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Z drugiej pozycji wystartuje wiceprzewodnicząca rady miasta Kielce Halina Olendzka - poinformował w poniedziałek prezes świętokrzyskiej organizacji PiS, poseł Przemysław Gosiewski. "Pozostałe kandydatury zostaną ujawnione 24 kwietnia. Z kolei 2 maja zainaugurowana zostanie w Krakowie kampania wyborcza i wtedy zaprezentowany będzie program oraz hasło wyborcze PiS" - powiedział Gosiewski. Adam Bielan, wiceprezes małopolskiej organizacji PiS, jest obserwatorem w PE z ramienia Sejmu. Pełni funkcję rzecznika prasowego klubu parlamentarnego PiS oraz partii. Deklaruje znajomość angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Halina Olendzka, lekarka i działaczka społeczna zaangażowana w realizację licznych przedsięwzięć z zakresu profilaktyki oraz terapii uzależnień, będzie jedyną świętokrzyską kandydaturą PiS w wyborach 13 czerwca. Zna francuski, rosyjski i angielski. Kandydaci PiS zapowiedzieli, że jeśli uzyskają mandaty eurodeputowanych, to dołączą w Strasburgu do grupy parlamentarnej "Unia na rzecz regionów".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-04-2004) ewin :
Popieram Popiele!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-04-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Z dedykacją wierzącym wciąż, że pobyt w UE i nawet zalew pieniędzy, (ktorych Polska NIGDY od UE nie zazna) bez antysocjalstycznego prawa, bez ton przepisów krępujących gospodarkę, cos pomogą. NRD - 14 lat w UE, góra pieniędzy, ponad 20% bezrobocia. Kiedy paleta kłamców uniofilnych i tych co ostatnio zmienili front przestanie okłamywać Polaków? W b. NRD utopiono do tej pory 1,25 bilionów euro - twierdzi najnowszy tygodnik "Der Spiegel", powołując się na ekspertyzę przygotowaną na zlecenie ministrów gospodarki i transportu (ten ostatni odpowiedzialny jest też za sytuację b. NRD). 53 mld euro poszły na budowę infrastruktury komunikacyjnej - dróg, połączeń kolejowych i wodnych. Ponad 30 mld euro wydano na dotacje do inwestycji, a 20 mld to ulgi podatkowe dla inwestorów. Większość jednak to wydatki na cele socjalne - emerytury dla 4 mln wschodnioniemieckich rencistów, którzy przecież nigdy nie płacili składek do zachodnioniemieckich kas emerytalnych, zapomogi socjalne, dodatki mieszkaniowe i rodzinne. Te gigantyczne pieniądze zostały w znacznej mierze "utopione" w b. NRD, bo nie dały oczekiwanego efektu: bezrobocie w NRD jest ponad dwukrotnie wyższe niż na zachodzie i wynosi ok. 20 proc., młodzi i wykształceni uciekają na zachód za pracą, na wschodzie nie powstają nowe firmy. "Spiegel" cytując ekspertów mówi o syndromie włoskiego Mezzogiorno w b. NRD - regionu wiecznie zacofanego i wiecznie wiszącego na kroplówce publicznych dotacji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-04-2004) W.Popiela :
TV UPR zaprasza! Pan Stanisław MICHALKIEWICZ. http://mazowsze.k-raj.com.pl /serwis/pl/tvasme2.shtml

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-04-2004) y :
LPR rozpoczął kampanię wyborczą, już plakatują!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-04-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Milton Friedman ostrzegał przed tymi oszustami i przed naszym niedoświadczeniem [a moze ktos - kto podpisywał, Miller, Cimoszewicz, Kwaśniewski... - doskonale wiedział...?] - ale... Zwracam uwage na idiotyzm - sztuczne utrzymywanie wysokich cen cukru po to by... dopłacać do eksportu. Socjalizm w połączeniu z demokracją niesie nie takie kretynizmy. Wyroby cukiernicze Po 1 maja eksport do krajów spoza Unii Europejskiej może się załamać Dopłaty dla polskich firm dopiero jesienią Sprzedaż do krajów spoza Unii Europejskiej polskiego cukru, ciastek, czekolady, dżemów i innych wyrobów zawierających cukier najprawdopodobniej załamie się po 1 maja. Do jesieni polscy producenci nie będą bowiem objęci systemem dopłat do eksportu, co spowoduje, że ich wyroby będą mniej konkurencyjne w stosunku do oferty firm z "15" - dowiaduje się "Rz". Niekorzystny dla naszego kraju zapis w traktacie akcesyjnym znaleźli eksperci Agencji Rynku Rolnego. Na razie agencja zawiadomiła eksporterów, że dopłat nie będzie w maju i czerwcu. Nieoficjalnie eksperci ARR przyznają, że na dopłaty niemal na pewno trzeba będzie czekać do października. - To dla nas fatalna wiadomość - przyznaje prezes Stowarzyszenia Polskich Producentów Wyrobów Czekoladowych i Cukierniczych Polbisco Marek Przeździak. Komisja Europejska uznała, że polski cukier może być objęty dopłatami do eksportu od nowego sezonu produkcyjnego, który rozpoczyna się w październiku. Dopłaty do cukru wyprodukowanego wcześniej będą finansowane ze składek, jakie wniosły w poprzednim roku unijne cukrownie. Ponieważ w tym czasie polscy producenci nie płacili składek, nie przysługują im dopłaty - uważa Bruksela. Od 1 maja ARR nie będzie mogła dotować z krajowego budżetu polskiego eksportu. Z tego powodu polska oferta stanie się niezwykle droga. "Ostrzegliśmy już naszych odbiorców w Rosji, że będziemy musieli podnieść o kilkadziesiąt procent ceny dżemów i innych wyrobów. Uznali, że oszaleliśmy" - skarży się Zbigniew Wierzbicki, dyrektor ds. sprzedaży toruńskiej spółki Agro-Hansa, jednego z większych eksporterów żywności na Wschód. Do tej pory, dzięki dotacjom ARR, producenci wyrobów czekoladowych i cukierniczych mogli kupować cukier po 1,2 zł za kg. Po 1 maja cena wzrośnie przynajmniej trzykrotnie. W państwach "15" ceny cukru wynoszą około 4,5 zł/kg, ale dotacje Unii to 2,25 zł do 1 kg. Dzięki nim unijna oferta będzie tańsza od polskiej. Zdaniem Marka Przeździaka, jeśli polscy producenci wypadną z rynku nawet na krótki czas, trudno im będzie odzyskać klientów. Pewną rekompensatą za te trudności są - wprowadzone właśnie przez Komisję Europejską - zmiany w zasadach przyznawania dopłat do eksportu mleka w proszku i masła. Aby ograniczyć koszty interwencji, Bruksela będzie wybierała oferty tych producentów, którzy wystąpią o najmniejsze dopłaty. To szansa dla polskich rolników, bo do tej pory wystarczyły im np. dopłaty 0,7 zł do kg mleka w proszku. Unijni producenci potrzebowali dopłaty 2,25 zł/kg, aby znaleźć się na zagranicznych rynkach. - Dzięki tej zmianie Polska może stać się poważnym eksporterem produktów mleczarskich - uważa Mirosława Tereszuk z ARR. Unijny system dopłat do eksportu jaj, wołowiny i zbóż pozostanie bez zmian. Będą obowiązywać stałe stawki, np. 1,7 euro do 100 sztuk jaj. Dopłaty dostanie ten, kto pierwszy się po nie zgłosi, oferując odpowiednie gwarancje finansowe. Taki system jest niekorzystny dla naszych firm, bo większość z nich to małe przedsiębiorstwa bez wystarczającego kapitału na wymagane przez Brukselę kaucje. Szczególnie trudno będzie im walczyć o dopłaty w pierwszych okresie członkostwa. Roczna pula dopłat jest już bowiem w dużym stopniu wykorzystana. "Rzeczpospolita" 2004 04 13

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-04-2004) omega1 :
Pan senator Mietła to nawet ruskiego się nie uczył,a pan eksprezydent Rojek umie po angielsku jes i siur. Brawo reprezentanci zapyziałego Tarnowa. Każdemu z nich dać jeszcze tabliczkę rejestracyjną, to może nie zginą jak ciotka w Czechach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl