To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Pieniądze na ekologię   -   14/3/2008
Działania z zakresu ekologii prowadzone przez tarnowski samorząd w roku ubiegłym uhonorowane zostały przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie nagrodą EKO PRIX. Nagroda ma nie tylkoprestiżowy, ale i finansowy charakter. Do Tarnowa trafiło dodatkowo 150 tysięcy złotych z przeznaczeniem na działania z zakresu ochrony środowiska i edukacji ekologicznej. Władze miasta chcą największą część tej kwoty przeznaczyć na zagospodarowanie i modernizację parków miejskich. Część pieniędzy przeznaczona zostanie również m.in. na wycieczki ekologiczne, pielęgnacje pomników przyrody i zakup nagród w konkursach ekologicznych.

Ogloszenie
>

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie za działania z zakresu ekologii w lutym nagrodził Tarnów nagrodą EKO PRIX. Doceniono m.in. prowadzone w mieście działania z zakresu edukacji ekologicznej, zbiórki zużytych baterii i lekarstw, inwestycje wodociągowe i kanalizacyjne, budowę ścieżek rowerowych i ekranów akustycznych, termomodernizację budynków użyteczności publicznej, likwidację niskiej emisji oraz rezultaty akcji usuwania azbestu.
Wraz z nagrodą do Tarnowa trafiła kwota 150 tysięcy złotych, które zostaną przeznaczone na działania służące poprawie stanu środowiska naturalnego w mieście. Władze miasta planują przeznaczenie większości tej kwoty na zagospodarowanie i modernizacje parków miejskich. Prace obejmujące pielęgnację drzew, a także nowe nasadzenia rozpoczną się w maju w trzech parkach w Tarnowie: przy ulicy Kwiatkowskiego w Mościcach, przy ulicy Westerplatte oraz na Piaskówce. Na ten cel planuje się wydać 125 tysięcy złotych. 10 tysięcy złotych przeznaczone zostanie na pielęgnację znajdujących się w Tarnowie pomników przyrody, wyjazdy uczniów na zielone szkoły i wycieczki ekologiczne. Taka sama kwota wydana zostanie na materiały dydaktyczne do prowadzenia edukacji ekologicznej. Pięć tysięcy złotych przeznaczono na zakup nagród w konkursach ekologicznych organizowanych przez samorząd dla uczniów tarnowskich szkół.
Pieniądze za EKO PRIX muszą zostać wydane i rozliczone jeszcze w bieżącym roku w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. (UMT)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl