To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna   -   17/3/2008
To był czarny tydzień – dwóch Tarnowian, 23-letni i 49-letni popełniło samobójstwo. Z kolei w Komorowie podczas awantury rodzinnej 43-letni mężczyzna został ugodzony nożem w brzuch przez swoją żonę. Poza tym królowały rozboje i kradzieże – w policyjnym serwisie po raz kolejny czytamy o wizycie dwóch kobiet, „prawdopodobnie narodowości romskiej”, które odwiedzają starsze osoby podając się pracowników ZUS na przykład. W ten sposób w Niedomicach 79-letnia staruszka straciła 4 tysiące złotych.

Ogloszenie
Kradzieże
W Tarnowie przy ul. Grunwaldzkiej na terenie ogródków działkowych nieznani sprawcy po uprzednim wybiciu szyby okiennej dostali się do wewnątrz altany letniskowej a następnie skradli 3 wędki z kołowrotkami łącznej wartości 400 zł na szkodę mieszkanki Tarnowa.
W Tarnowie na ul. Krakowskiej w jednym z banków mieszkanka Zaczarnia wykonując operacje finansową odłożyła na bok swoją reklamówkę co wykorzystał nieznany sprawca dokonując jej kradzieży wraz z zawartością. Kobieta utraciła telefon komórkowy, PIT oraz damską bluzkę. Straty wyniosły 623 zł.
W Starych Żukowicach nieznany sprawca wykorzystując sen domownika wszedł do domu, zabrał leżący w szafce pokojowej klucz przy użyciu którego otworzył metalowy sejf a następnie ze środka skradł 1600 Euro i telefon komórkowy.
W Tarnowie na ul. Goldhammera nieznany sprawca podczas nieobecności domowników wyłamał drzwi mieszkania po czym wszedł do środka i skradł 2 konsole do gier oraz odtwarzacz DVD łącznej wartości 1750 zł.
Mieszkanka Siedlisk zgłosiła o fakcie kradzieży z jej lasu mieszczącego się w Gromniku 16 szt drzew z gatunku jodły wartości 2200 zł. Policjanci KP Ciężkowice podejmując czynności w tej sprawie ustalili sprawcę kradzieży 50 letniego mieszkańca Chojnika. Na terenie jego posesji znaleziono i zabezpieczono skradzione drzewo.
W Niedomicach na ul. Niedomickiej do drzwi domu samotnie mieszkającej 79 letniej staruszki zapukały 2 kobiety w wieku ok. 40 lat (prawdopodobnie narodowości romskiej) po czym przedstawiając się za pracownicę ZUS-u weszły do środka, zajęły pokrzywdzoną rozmową, a następnie jedna z nich pod nieuwagę ofiary z szuflady stolika stojącego w pokoju skradła pieniądze w kwocie 4 000 zł. Po wyjściu z domu odjechały sam. Polonez koloru bordowego.

Rozboje, pobicia
Policjanci KP Tarnów Centrum zatrzymali w pościgu 14 letniego mieszkańca Tarnowa, który w Tarnowie na ul. Kołłątaja podszedł do starszego od siebie o 2 lata chłopca, a następnie kopiąc go po całym ciele doprowadził do stanu bezbronności po czym obszukał jego kieszenie nie znajdując wartościowych przedmiotów.
34 letni mieszkaniec Łowczówka został pobity w sobotnią noc w Pleśnej nieopodal miejscowego banku. Do idącego poboczem drogi mężczyzny podeszło 6 młodych ludzi po czym bez żadnego powodu przewrócili go na ziemię i skopali. Pokrzywdzony doznał rany ciętej twarzy i ogólnych potłuczeń. Podjęte działania przez policjantów KP Tarnów Zachód doprowadziły do zatrzymania 3 sprawców pobicia mieszkańców Tarnowa, Pleśnej i Rychwałdu w wieku 16 – 18 lat. Dwóch trafiło do policyjnych aresztów, trzeci do Policyjnej Izby Dziecka. Za pobicie grozi im do 5 lat więzienia.
W Tarnowie na ul. Długiej nieznany sprawca przytrzymując za ręce 11 latka obszukał kieszenie jego ubrania po czym skradł telefon komórkowy wartości 100 zł. Powiadomieni przez matkę pokrzywdzonego policjanci podjęli penetrację terenu i kilka ulic dalej zatrzymali sprawcę rozboju 29 letniego mieszkańca Tarnowa. Znaleziono przy nim skradzioną komórkę. Został osadzony w policyjnych aresztach.

Wandalizm
W Tuchowie na ul. Mickiewicza nieznany sprawca wszedł na teren prywatnej posesji po czym dokonał zniszczenia czterech murowanych słupków ogrodzenia poprzez zerwanie betonowych daszków i porzucenie ich na terenie ogrodu. Straty jakie poniosła mieszkanka Tuchowa wyniosły ponad 1000 zł.
Zatrzymano 4 sprawców dewastacji obiektu TOSiR w Tarnowie – dzięki szybkiej reakcji policjantów z KP Tarnów Centrum zatrzymano na gorącym uczynku czterech 17-latków, mieszkańców Tarnowa którzy weszli na teren TOSIR przy ul Wojska Polskiego, a następnie uderzając drewnianymi kijami w drzwi kręgielni spowodowali ich uszkodzenie. Straty wyliczono na kwotę 2000 zł. Wszyscy zostali osadzeni w Izbie Wytrzeźwień. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci KP Tarnów Zachód ustalili i zatrzymali 4 osobową grupę mężczyzn w wieku 18 – 21 lat, mieszkańców Tarnowa i Koszyc Wielkich, którzy 8 grudnia ubiegłego roku w Pleśnej działając wspólnie dokonali uszkodzenia mienia wybijając szyby w restauracji Rotunda. Swym działaniem spowodowali straty w wysokości 1500 zł. Wobec dwóch z zatrzymanych Sąd Rejonowy zastosował dozór policyjny.

Za kółkiem
Potrącenie pieszego na ul. Lwowskiej w Tarnowie – kierująca sam. Cinquecento 26 latka jadąc ul. Lwowską w rejonie przejścia dla pieszych potrąciła przechodzącego jezdnię 35 letniego mężczyznę który doznał urazu biodra i został przewieziony do szpitala.

Awantury domowe
W Komorowie podczas awantury rodzinnej domownik, 43 letni mężczyzna został ugodzony nożem kuchennym w brzuch przez swoją 42 letnią żonę. Z obrażeniami wewnętrznymi jamy brzusznej trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Żona pokrzywdzonego (trzeźwa) trafiła do policyjnych aresztów.

Samobójstwa
W Tarnowie, w lasku przy ul. Wyszyńskiego ujawniono wiszące na sznurze przywiązanym do gałęzi drzewa zwłoki mężczyzny. Oględziny miejsca zdarzenia wykluczyły wstępnie działanie osób trzecich. Zwłoki zabezpieczono do sekcji. Ustalono personalia denata, którym okazał się 23 letni mieszkaniec Tarnowa. Wiszące zwłoki mężczyzny ujawniono także na działce rekreacyjnej przy ul. Równej w Tarnowie. Tu również wykluczono wstępnie udział osób trzecich, a zwłoki zabezpieczono w prosektorium szpitala do dalszych badań. Denat to 49 letni tarnowianin. Przypuszczalnym powodem targnięcia się na życie były problemy rodzinne.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl