To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   Błyskawiczny Konkurs Okay i Millennium   -   25/3/2004
"Symetria" - głośny film Konrada Niewolskiego wchodzi w piątek na ekran kina Millennium. Film został uznany za najlepszy obraz polskiego kina według dziennikarzy obsługujących ostatni Festiwal w Gdyni. Wielu Tarnowian czekało na niego z dużą niecierpliwością. Jak co tydzień mamy zaproszenia dla inTARnautów na premierowe seanse filmu. Poza "Symetrią" w Mościcach nadal można obejrzeć komedię "Straszny Film 3".

Ogloszenie

SYMETRIA
POLSKA, 2003,
czas 99’,
dozw. od 15 lat,
reżyseria: Konrad Niewolski, scenariusz: Konrad Niewolski ,
obsada: Arek Detmer, Andrzej Chyra, Mariusz Jakus, Borys Szyc, Janusz Bukowski,
www.symetria.pl

Głównym bohaterem "Symetrii" jest chłopak, który w wyniku niefortunnej pomyłki trafia do więzienia. Stanowi to pretekst do pokazania więziennej egzystencji w przerażająco realistycznym wydaniu. Swoistym testem moralności staje się dla głównego bohatera jego stosunek do nowego więźnia – pedofila.

Obraz Niewolskiego to męskie kino, nawiązujące do najlepszych wzorców ("Midnight Express"), które - i w tym tkwi jego największa wartość - nie boi się pokazywać człowieczeństwa bez pogardliwego koturnu. Punkt wyjścia kafkowski: za niepopełniony czyn niezasłużona kara, więzienie. Sytuacja wręcz modelowa: dwudziestosześcioletni chłopak zostaje niesłusznie aresztowany za napaść na kobietę, trafia do więzienia. Przemiana bohatera jest już jednak daleka od jakichkolwiek sztanc: z bezwolnego świadka ironii losu czyni zeń świadomego tego losu sprawcę. „Mieć uczucie, że się jest spętanym, a równocześnie inne uczucie, że po uwolnieniu z pęt byłoby jeszcze gorzej.” Grany przez Arkadiusza Detmera Łukasz z „Symetrii” dotknął tej kafkowskiej prawdy, choćby po to, żeby ocalić siebie w świecie, w którym trudno o ocalenie.
ŁUKASZ MACIEJEWSKI

Jak co tydzień, ogłaszamy konkurs dla użytkowników portalu, w którym nagrodą są podwójne zaproszenia do kina. Tym razem należy odpowiedzieć na pytanie : Za co trafił kiedyś do więzienia Konrad Niewolski- reżyser i scenarzysta filmu ?
Dwa podwójne zaproszenia na wybrany seans w "Millennium" trafią do rąk szczęśliwców, których wylosujemy spośród wszystkich prawidlowych odpowiedzi e-mailowych, jakie napłyną do nas do jutra (piątek, 26 marca) do godz. 14.00. Wystarczy zatem przesłać nam e-maila z tematem "MILLENNIUM" wraz z odpowiedzią na konkursowe pytanie na adres: tarnow@okay.pl. W liście należy też wpisać swoje nazwisko i nr tel. a także podać datę i godzinę wybranego seansu. Zwycięzców poinformujemy o nagrodzie i sposobie jej odebrania telefonicznie, nazwiska opublikowane zostaną w tym miejscu w piątek popołudniu. Pełny repertuar kina "Millennium" znajdziecie na stronie: www.okay.pl/millennium.

Już za tydzień w "Millennium" - głośny, oscarowy debiut Sophii Coppola "MIĘDZY SŁOWAMI". ZAPRASZAMY !!!!
Wiosną w "Millennium" zobaczyć będzie można jeszcze m.in. arcydzieło Takeshi Kitano "LALKI", "KILL BILL VOL. II" a także MONSTER - z oscarową kreacją Charlize Theron. Nie zabraknie propozycji dla dzieci, m.in. "LOONEY TUNES. ZNOWU W AKCJI" z Królikiem Bugsem na czele , a także "ROGATE RANCZO": najnowsze premiera studia Walta Disneya. Będzie też "GARFIELD": animowana historia pewnego złośliwego kota.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, January 17, 2022 10:29:07
IP     : 54.224.117.125
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html