Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay/MAKS
  
   Zwolniony, choć wciąż powołany ...   -   25/3/2004
Mowa o kierowniku Urzędu Stanu Cywilnego - Bogdanie Zygadło, pełniącym tę funkcję od 14 lat. Według prezydenta Bienia Zygadło łamał przepisy ustawy samorządowej i lekceważył obowiązki służbowe. Z tego powodu prezydent zwolnił go z pełnionych obowiązków. Sprawa nie jest jednak taka prosta. Tydzień temu podobny wniosek nie znalazł większości w Radzie Miasta i Bogdan Zygadło jest nadal powołany na stanowisko szefa tarnowskiego USC.

Ogloszenie

Jak informuje dziś Radio MAKS - na liście zarzutów prezydenta pod adresem Zygadły są m.in. brak harmonogramu pracy urzędu i błędy organizacyjne, oraz 15 nieusprawiedliwionych nieobecności w pracy. Zarzuty te odpierał tydzień temu w Sali Lustrzanej sam zainteresowany. Połowa radnych uwierzyła kierownikowi, druga połowa - nie.
Przypomnijmy, że Bogdan Zygadło został 14 lat temu powołany przez Bienia na stanowisko, które właśnie z rąk tegop samego prezydenta utracił. Sprawa będzie mieć zapewne ciąg dalszy, podczas najbliższej sesji Rady Miasta.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 18)Dodaj komentarz
(25-03-2004) PannaNikt :
Wiec kto go moze w koncu odwolac? Prezydent czy Rada? Bo teraz to czeski film - prezydent odwoluje, rada - nie, a karawana jedzie sobie dalej ;)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) obserwator :
Szanowna PannoNikt! Tak! to jest właśnie czeski film - ta nasza reprezentacja w RM... Ktoś mówi, że jest przekręt, że nadużywano władzy i.t.d. - a wszyscy walczący z korupcją, z nieprawością w naszym państwie i mieście są tak bardzo "uczciwi", że ...głosują za pozostawieniem takiej osoby na dobrze opłacanym stanowisku. Ma pani rację - tak jedynie bywało w czeskich lub radzieckich filmach z cyklu "zabili go i uciekł".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) antyBien :
No tak spełniły sie ostrzeżenia Marka Ciesielczyka!!! Mamy teraz rzady tyrana i jednoosobowego tarnowskiego Bozka pt. Bien . Juz mu Pan Zygadło nie pasuje i szuka dziury w całym. Zeby tylko obsadzic stanowisko kims innym.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) loop :
Decyzja Prezydenta Bienia dotycząca Zygadly jest bardzo słuszna, szkoda tylko, że podjęta tak pózno. Za 14 lat Zygadło na USC dorobil sie fortuny, że teraz moga go zwalniac, a on i tak nie zubozeje. Ciekwe gdzie bywal Zygadlo kiedy bez usprawiedliwienia opuszczał kilkanascie razy stanowisko pracy ??? Ciekaw jestem co lezalo w kwestji jego kompetencji skoro gospodarowanie mieniem nie należało do jego obowiązkow??? Jeszcze bezczelnie tlumaczy sie ze czesto w urzędzie odbywały się bale organizowane przez różne stowarzyszenia działające non profit!! zapomnial chlop dodac czesto to znaczy zawsze !! :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) ggg :
Gdzie można się zapoznać z materiałami obciążającymi Zygadłe? Na razie tylko jeden nadaje na drugie i vice versa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) studencik :
odwoluje rada - ale zatrudnia w urzedzie prezydent... aburd prawa polskiego...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) etaciki :
Sprawa jasna. Chca zwolnic pare miejsc w Urzedzie miasta. Na miescje Zygadly pojdzie niejaka Olusia. Oprocz niej tez jest pare osob do przesuniecia w miescie. Wiadomo jak jest. Musza byc swoi ludzie by bylo jak trzeba.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) obserwator II :
Dlaczego wszyscy interesują się nieobecnościami czy innymi duperelami. Przecież po podpisaniu konkordatu reprezentacyjny kierownik USC i to tak wysoko płacony nie jest potrzebny. Zamiast kierownika powinien być referent do wypisywania aktów urodzenia i zgonów, a w pałacu ślubów dobrą knajpkę zrobić - nie tylko dla VIP-ów

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) megan :
Olusia nigdzie nie pojdzie... gwarantuje ;) glupia to ona nie jest...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) Mieczyslaw B :
Nie pojdzie Ola B.? No zobaczycie, ze jak powiem zeby sobie poszla to pojdzie. Tak mi dopomoz Ciesielczyk!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) oburzona :ania_no@op.pl 
ludzie pierdoły piszecie a prawdy nie znacie,rzygać się chce czytają wypowiedzi niejakiego loopa czy obserwatora

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) PannaNikt :
'Oburzona' - wiec zamiast pałac oburzeniem wyjaw nam ową prawde; bo i skad mamy ja znac? kazdy mowi co innego, kazdy wie swoje; a my zagubieni niczym pijane dziecieta we mgle ;)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) oburzony :
Popieram loopa i obserwatora !!! Nieuczciowsc powinna byc rozliczona, a to stanowisko od dawna jest niepotrzebne !!! Niech sie w koncu wezmie do roboty i zobaczy jak sie pracuje i zyje za minimalne wynagrodzenie !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) człowiek :
W koncu ktos ukrucil tupet i brak kultury Pana Zygadlo !! Nalezalo mu sie !!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) omega1 :
Rada powinna i Bienia i Zygadłę odwołać w trybie natychmiastowym. Zygadło niepotrzebny bo konkordat i plebany za niego pracują - Bień zaś to kombinator i za dużo zarabia a nic prawie nie robi oprócz chwalenia się w Temi.Bień zarabia więcej niż np. prezydent Krakowa czy Wrocławia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) tarot :
As w rekawie to niejaki Jurek M. Ktos musi zostac kadrowym w urzedzie. A wielki Jerzy nadaje sie jak zloto. Zresztz czytelny uklad tratwy obywatelskiej: Aleksander G. namaszcza JerzegoM porzadkuje szeregowego Mietka B.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) ggg :
Dalej nie wiem gdzie moge sie zapoznac z zarzutami.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-03-2004) tarnowianka :
to się w głowie nie mieści co wtprawia Pan Prezydent, dziwne że Panie które pracują w urzędzie mogą sie oddalać z miejsca pracy np robiąc zakupy lub załatwiać inne swoje prywatne sprawy.I tym sie Pan Predydent nie zajmuje, poza tym w urzędzie większość traktuje ludzi jak śmieci które im przeszkadzają w plotkach itp. Aż mi się niedobrze robi jak muszę tam iść i coś załatwić. Ludzie ktorzy tam pracują powinni zdawać sobie sprawę w jakim urzedzie pracują i dla kogo - dla nas, ale oni to mają gdzieś.Ważne że im płacą i to bardzo dobrze ale ich praca pozostawia dużo do życzenia, wałęsają się z pokoju do pokoju, latają z papierosami na przerwę i kto to kontroluje?Ja pracuję w państwowej firmie i taki mam zapieprz że nawet do toalety nie bardzo mam kiedy pójść. A w urzędzie naprawde jest zatrudnionych za dużo ludzi i chyba nie bardzo mają co robić.Tu należałoby zrobić redukcję a nie zatrudniać znajomych którzy żyją Z NASZYCH PIENIĘDZY A TRAKTUJĄ NAS JAK INTRUZÓW którzy zakłócają im mile spędzany czas.Zastać naczelnika niektórych wydziałów też graniczy z cudem.Niech Predydent zrobi w urzędzie porządek i zajmie się tym co w mieście potrzebne - naprawa dróg, bezpieczeństwo, psy latają po osiedlach i robią gdzie staną( gdzie jest straż miejka żeby takich karać?) Ale pan Predydent woli likwidować szkoły tłumacząc to koniecznością, czyją? chyba swoich interesów, zwiększeniem poborów w UM - które do małych i tak już nie należą

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl