To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ciężarne będą jeździć za darmo ?   -   28/3/2008
Radny Robert Wardzała wystąpił na czwartkowej sesji Rady Miasta z propozycją uchwały skierowanej do Prezydenta Tarnowa, aby kobiety w ciąży zwolnić z opłat za przejazdy komunikacją miejską.- Bilety autobusowe nie są tanie, a jeżeli rodzina ma się powiększyć, pieniądze są bardzo potrzebne - argumentował radny. Zdaniem Wardzały ważne są także względy, dotyczące komfortu podróżowania kobiet, szczególnie wrażliwych na podobne niedogodności w "błogosławionym" stanie.

Ogloszenie
>
- Wielu tarnowian, o czym być może nie wszyscy wiedzą, dokładnie liczy wszystkie wydatki, w tym także te związane z przejazdami autobusowymi. Jeżeli zatem możemy ulżyć domowym budżetom, zwłaszcza tych najbiedniejszych, apeluję aby to zrobić. Naprawdę sporo pań w stanie błogosławionym, podróżuje środkami komunikacji miejskiej. Jestem przekonany, że zwolnienie ich z odpłatności, byłoby dla nich dużym ułatwieniem. Spowoduje to dużą oszczędność czasu i większy komfort w korzystaniu z komunikacji zbiorowej w Tarnowie - mówił wczoraj podczas sesji radny Wardzała.
Zapytany, w jaki sposób prawo do bezpłatnych przejazdów miałoby być weryfikowane przez kontrolerów, radny odpowiedział : Każda kobieta w tym czasie dysponuje kartą ciąży, a dodatkowo może poprosić swojego lekarza prowadzącego o wydanie takiego zaświadczenia. Wystarczyłoby je dyskretnie pokazać kontrolującemu i na tej podstawie kontynuować jazdę bez biletu.

Prezydent Ryszard Ścigała nie chce krytykować tego pomysłu - Powinien go przeanalizować Zarząd Komunikacji Miejskiej, pod kątem możliwej realizacji i skutków ewentualnego wprowadzenia. Rozumiem, że pomysł może być nośny społecznie ale przecież można wytypować też szereg innych grup społecznych, którym należałaby się taka pomoc - mówi prezydent, zastanawiając się też, czy publiczne legitymowanie się kartą ciąży w autobusach zawsze sprzyjałoby poprawie samopoczucia pasażerek.(pd)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, November 29, 2021 17:57:30
IP     : 54.158.251.104
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html