To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ciężarne będą jeździć za darmo ?   -   28/3/2008
Radny Robert Wardzała wystąpił na czwartkowej sesji Rady Miasta z propozycją uchwały skierowanej do Prezydenta Tarnowa, aby kobiety w ciąży zwolnić z opłat za przejazdy komunikacją miejską.- Bilety autobusowe nie są tanie, a jeżeli rodzina ma się powiększyć, pieniądze są bardzo potrzebne - argumentował radny. Zdaniem Wardzały ważne są także względy, dotyczące komfortu podróżowania kobiet, szczególnie wrażliwych na podobne niedogodności w "błogosławionym" stanie.

Ogloszenie
>
- Wielu tarnowian, o czym być może nie wszyscy wiedzą, dokładnie liczy wszystkie wydatki, w tym także te związane z przejazdami autobusowymi. Jeżeli zatem możemy ulżyć domowym budżetom, zwłaszcza tych najbiedniejszych, apeluję aby to zrobić. Naprawdę sporo pań w stanie błogosławionym, podróżuje środkami komunikacji miejskiej. Jestem przekonany, że zwolnienie ich z odpłatności, byłoby dla nich dużym ułatwieniem. Spowoduje to dużą oszczędność czasu i większy komfort w korzystaniu z komunikacji zbiorowej w Tarnowie - mówił wczoraj podczas sesji radny Wardzała.
Zapytany, w jaki sposób prawo do bezpłatnych przejazdów miałoby być weryfikowane przez kontrolerów, radny odpowiedział : Każda kobieta w tym czasie dysponuje kartą ciąży, a dodatkowo może poprosić swojego lekarza prowadzącego o wydanie takiego zaświadczenia. Wystarczyłoby je dyskretnie pokazać kontrolującemu i na tej podstawie kontynuować jazdę bez biletu.

Prezydent Ryszard Ścigała nie chce krytykować tego pomysłu - Powinien go przeanalizować Zarząd Komunikacji Miejskiej, pod kątem możliwej realizacji i skutków ewentualnego wprowadzenia. Rozumiem, że pomysł może być nośny społecznie ale przecież można wytypować też szereg innych grup społecznych, którym należałaby się taka pomoc - mówi prezydent, zastanawiając się też, czy publiczne legitymowanie się kartą ciąży w autobusach zawsze sprzyjałoby poprawie samopoczucia pasażerek.(pd)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(28-03-2008) jmax :
w sumie ciąża nie bierze sie z powietrza o mężczyznach radny nie pomyślał? :) dyskryminacja ojców !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-03-2008) swierzak-misiak :
A jeśli kobieta własnie jedzie do lekarza, bo w nocy zaszła i wie że jest w ciąży( kobiety takie rzeczy wiedzą) i nie ma jeszcze karty ciąży to bedzie dyskryminowana tak?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-03-2008) Mieszkaniec :
Fajny gest prorodzinny miasta wobec rodzin i kobiet w odmiennym stanie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2008) swierzak-misiak :
tak , i na to konto zdrozeją znów bilety w tarnowie... a wiatr bedzie tłumaczył ze przez te kobiety w ciaży bo ich w tarnowie sa miliony!!! i głupi radni w to uwierza!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2008) Kobitki ciezarne za darmo :
Faktycznie nie jest ich tak duzo a uklon jest znamienny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl