To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   KULTURA Be: Banda Wolanda i Bruno Schulz   -   28/3/2008
TCK zaprasza na kolejny koncert w ramach Niezależnej Sceny Młodych, podczas którego swoją twórczość zaprezentuje grupa Banda Wolanda, zaś gościem wieczoru będzie zespół Bruno Schulz, który po czterech latach działalności, w marcu 2007 wydał swój debiutancki album „Ekspresje Depresje Euforie”.

Ogloszenie
>

Banda Wolanda powstała na fundamentach kapeli The Yellow Papers(występowali w ramach Niezależnej Sceny Młodych w lutym 2006 r.). Za datę powstania przyjmują wrzesień 2006 roku. Jak sami określają „staramy się grać muzykę oryginalną, znajdującą się w opozycji do klasycznego fast-food rocka. Pracujemy nad spektaklem muzycznym, który będzie syntezą obrazu, muzyki i gry aktorskiej.” Wystąpią w składzie: Alvaro (Woland) Wojciech – wokal, Oktawia – klawisze, Michał - gitara, Tomasz (Marbas) – bas, Vitek – perkusja.
Bruno Schulz – wydana przez zespół debiutancka płyta uznana została przez „Tylko Rock” za jedną z trzech najlepszych polskich płyt wiosny 2007 roku; pochlebne recenzje pojawiły się również m.in. w miesięczniku „Machina”. Promujący krążek singiel „Gdy Więdną Kwiaty” znalazł się na 1-szym miejscu Listy Przebojów Radia Bis „Mocna Trzydziestka”, zdobywając sobie popularność w wielu rozgłośniach radiowych. Natomiast teledysk autorstwa Remigiusza Wojaczka emitowany był w programach TVP oraz w stacjach muzycznych i kulturalnych. W czerwcu 2007 grupa zagrała na Heineken Opener Festival w Gdyni; zespół ma na koncie pokaźną liczbę indywidualnych koncertów w całym kraju oraz występy m.in. z Myslovitz, Hey, Cool Kids Of Death. I to właśnie koncerty są najmocniejszą stroną „Bruno Schulz” – panowie lubią dać się ponieść euforii i chętnie odpływają w stronę improwizacji i zabawy dźwiękiem, który jest dla nich najbardziej bezpośrednim środkiem wyrażania niepokoju. Skład: Colin Magee z Irlandii (perkusja), Karokl Stolarek (wokal), Marcin Regucki (gitara), Wit Zarębski (bas).
Wstęp 10 zł.
Piwnice TCK, 5 kwietnia godz. 19:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 04:57:42
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html