Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Dzień Przyjaźni Polsko – Węgierskiej   -   30/3/2008
Tarnowska delegacja z prezydentem Ryszardem Ścigałą uczestniczyła 26 marca w obchodach Dnia Przyjaźni Polsko – Węgierskiej w Debreczynie. Święto to obchodzone jest od dwóch lat, ubiegłoroczne obchody odbyły się w Polsce, również w przyszłym roku przedstawiciele władz państwowych Polski i Węgier, parlamentarzyści, członkowie współpracujących ze sobą organizacji pozarządowych, a także samorządowcy z miast partnerskich spotkają się w jednym z polskich miast.

Ogloszenie

W roku 2006 polski Sejm i parlament węgierski podjęły uchwały o ustanowieniu 23 marca Dniem Przyjaźni Polsko - Węgierskiej. W ubiegłym roku uroczyste obchody zostały zorganizowane w Przemyślu, w roku bieżącym natomiast miejscem obchodów, zorganizowanych 26 marca, był węgierski Debreczyn.
W uroczystościach brali udział m.in. reprezentanci władz obydwu państw, przedstawiciele organizacji pozarządowych, a także prezydenci i burmistrzowie miast partnerskich z polski i Węgier. W obchodach uczestniczyła również delegacja Tarnowa z prezydentem Ryszardem Ścigałą. Na program tegorocznego Dnia Przyjaźni Polsko – Węgierskiej złożyło się m.in. odsłonięcie w Debreczynie tablicy upamiętniającej postać generała Józefa Bema, otwarcie okolicznościowej wystawy w Uniwersytecie Debreczyńskim, forum organizacji pozarządowych, oraz dyskusje panelowe poświęcone współpracy obydwu krajów w dziedzinie gospodarki, turystyki, a także kontaktom samorządów lokalnych.
W przyszłym roku kolejna edycja Dnia Przyjaźni Polsko – Węgierskiej zorganizowana zostanie na terenie Polski. (UMT)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947