Unia Tarnów - Tuchovia Tuchów 1 - 0 (1 - 0)   -   31/3/2008
Unia Tarnów w sobotę na stadionie przy Zbylitowskiej pokonała w stosunku 1:0 piłkarzy Tuchovii Tuchów. Bramkę dającą trzy duże punkty zdobył w ósmej minucie Piotr Drozdowicz, dla którego był to piąty gol w trwającym sezonie. Bruk - Bet Nieciecza wygrał u siebie mecz z Andrychowem 3:2.

Tarnowianie musieli kończyć spotkanie w dziewiątkę, gdyż najpierw w 68 minucie spotkania Łukasz Popiela, a jego brat Daniel dziewięć minut później zobaczyli od krakowskiego sędziego Sławomira Steczko czerwone kartoniki. Pomimo znacznej przewagi goście nie potrafili zdobyć bramki. Licznie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć bardzo ciekawe widowisko, któremu towarzyszyły zabawy oraz konkursy.
Dzięki temu zwycięstwu i remisowi Myśleniczan, Unia powiększyła przewagę nad najpoważniejszym rywalem w tabeli do 5 punktów. Nieciecza ma 8 a Puszcza 9 punktów straty do "jaskółek". Tuchovia zajmuje 14 pozycję (na 17 walczących obecnie drużyn) z dorobkiem zaledwie 18 punktów.

W najbliższą środę podopieczeni Andreja Čiráka rozegrają spotkanie w Nowym Sączu z rezerwami Sandecji Nowy Sącz (spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności), zaś w sobotę do Tarnowa przyjedzie Garbarnia Kraków.

Unia Tarnów - Tuchovia Tuchów 1 - 0 (1 - 0)

Bramka: 1-0 Drozdowicz 8.

Unia: Libera - D. Bartkowski, Ł. Bartkowski, Wstępnik, Węgrzyn - Radliński, D. Popiela, Ł. Popiela, Konieczny (70 Fryś) - Drozdowicz, Ryński (85 Pawlak).

Tuchovia: Żydowski - B. Grzebień, Malec, Różycki, Kafel - Maciaszek (77 Jamka), Masłoń, Rzońca (85 J. Ropski), Ustianowski - Stec, Dobrowolski (61 Tubek).

Sędziował: Sławomir Steczko z Krakowa.
Żółte kartki: Ryński, Ł. Popiela (2x), Konieczny, Drozdowicz, Ł. Bartkowski, D. Popiela (2x), Wstępnik - Różycki.
Czerwone kartki: Ł. Popiela (68 min - za drugą żółtą), D. Popiela (77 min - za drugą żółtą)