Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Będzie remont mostu w Olszynach?   -   02/4/2008
Powiat tarnowski rozpoczął starania o rządowe pieniądze na remont mostu w Olszynach, na drodze Siepietnica-Lubaszowa. Ważnym krokiem ku temu była wtorkowa decyzja radnych, którzy 450 tys. zł zaoszczędzone na zimowym odśnieżaniu dróg, przekazali jako wkład własny samorządu w inwestycję.

Ogloszenie

Starostwo Powiatowe w Tarnowie wystąpi teraz z wnioskiem do ministra transportu o przyznanie takich samych pieniędzy z tzw. 1 procentowej rezerwy budżetowej. Jest duża szansa na uzyskanie dofinansowania, gdyż w tym roku MI preferuje zadania związanie z polepszaniem infrastruktury mostowej. –Dokumenty są już gotowe, w tym tygodniu trafią na biurko ministra – podkreśla starosta tarnowski Mieczysław Kras.
900 tys. zł pozwoli na zmodernizowanie drewnianej przeprawy łączącej powiat tarnowski z powiatem jasielskim. Most jest wąski, w nienajlepszym stanie, bezpiecznie nie mogą się nim poruszać piesi. Po remoncie zostanie poszerzony, powstaną tam np. chodniki. Jeżeli ministerstwo dołoży brakujące 450 tys. zł, prace remontowe ruszą w połowie roku.
Powiat tarnowski starał się już w ub.r. - i to z dobrym skutkiem - o pieniądze z rządowej rezerwy. Dzięki nim wyremontowana została droga Ryglice-Żurowa. Na odcinku wysypanym wcześniej żwirem, położony został asfalt. Dzięki temu znacznie skrócił się czas dojazdu z gminy Szerzyny do Tarnowa i Ryglic. Budowa 2,5 km odcinka drogi kosztowała 1,2 mln zł.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947