To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   STAN d`ART w TCK   -   27/3/2004
Kolejny jazzowy wieczór czeka wszystkich, którzy zechcą przybyć do Piwnic Tarnowskiego Centrum Kultury 2 kwietnia o godz. 19.30. Wystąpi reaktywowana niedawno formacja STAN d`ART. Bilety w cenie 20 zł rozprowadza TCK, Salon Muzyczny "Maestro" oraz kawiarnia "Alchemik". Członkowie Klubu Jazzowego TCK, studenci i młodzież mogą zakupić bilety po cenie ulgowej.

Ogloszenie

Do ważniejszych osiągnięć zespołu należy zdobycie głównej nagrody w międzynarodowym konkursie "JAZZ NAD ODRĄ" (1986) a także nagród i wyróżnień na festiwalach "DNI KOMEDY" oraz "JAZZ JUNIORS". Zespół zagrał szereg koncertów, w tym dwukrotnie wystąpił na festiwalu "JAZZ JAMBORE". Z zespołem współpracowali tacy muzycy jak: Włodzimierz Kiniorski, Janusz (Yanina) Iwański, Henryk Gembalski, Andrzej Przybielski, Wojtek Głuch. Styl granej przez zespół muzyki to połączenie tradycji ze współczesnymi trendami, jakie pojawiły się w jazzie w ciągu ostatnich lat. Skład instrumentalny to: gitara basowa, bębny, gitara, saksofony, instrumenty klawiszowe.
Nazwa zespołu nie odnosi się do często mylnego pojęcia dotyczącego programu bandu, jakoby głównym elementem programu są standardy jazzowe. To mylne pojęcie. Nazwa "STAN d`ART" odnosi się, czy też odzwierciedla raczej niejako stan sztuki, stan ducha. W programie są kompozycje własne, nie mające nic wspólnego z (szanowanymi i lubianymi przez nas) standardami jazzowymi. Jest to zdecydowanie nowoczesne granie, mające w sobie wiele różnych elementów. Jednak nic na siłę. Nie jest to mieszanie wszystkiego tylko po to aby było ciekawiej, co często jest bardzo męczącą sprawą - mówi o muzyce wykonywanej przez zespół jeden z jego filarów, gitarzysta Wojtek Tramowski. Poza nim formację tworzą dziś też : Marian Zych- bass, Leszek Dziarek - drums, Mariusz Godin - sax i Marcin Morian - instr. klawiszowe.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, January 17, 2022 09:52:56
IP     : 54.224.117.125
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html