Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Trzecia rocznica śmierci Jana Pawła II    -   02/4/2008
Przede wszystkim czuwania modlitewne, ale także koncerty, przedstawienia i maraton pływacki odbędą się w diecezji tarnowskiej w trzecią rocznicę śmierci Jana Pawła II. O modlitwę w intencji jego beatyfikacji apeluje ordynariusz tarnowski biskup Wiktor Skworc.

Posłuchaj apelu ordynariusza tarnowskiego biskupa Wiktora Skworca :

Ogloszenie
>

”Osoba i nauczanie Jana Pawła II wciąż pozostają źródłem refleksji i inspiracji, aby coraz bardziej stawać się uczniami Chrystusa i kroczyć drogą świętości” – napisał biskup w komunikacie, który był czytany w kościołach w niedzielę 30 marca. Zachęca w nim, aby 2 kwietnia wierni licznie uczestniczyli we Mszach św. i modlili się o beatyfikację Jana Pawła II.
W Tarnowie, gdzie papież był 10 czerwca 1987 roku, mieszkańcy zgromadzą się 2 kwietnia o godzinie 20.00 na Alejach Jana Pawła II i przejdą do kościoła pw. bł. Karoliny. O godzinie 20.30 odprawiona zostanie Msza św. w intencji beatyfikacji i kanonizacji Jana Pawła II. Natomiast o 21.00 w Katedrze rozpocznie się tradycyjny apel, po jego zakończeniu wierni będą modlić się przy pomniku Jana Pawła Wielkiego.

2 kwietnia w Starym Sączu, który gościł papieża 16 czerwca 1999 r., spotkają się mieszkańcy Sądecczyzny. Na błoniach do dziś stoi papieski ołtarz a obok powstaje Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II. O godzinie 11.00 młodzież weźmie udział we Mszy św., a wcześniej wysłucha koncertu zespołu Full Power Spirit. O godzinie 20.30 odbędzie się nabożeństwo „Droga światła” na podstawie książki „Wstańcie chodźmy” Sługi Bożego Jana Pawła II. Natomiast o godzinie 21.37 zakończy je wspólne śpiewanie Barki. W godzinę śmierci Ojca świętego w całej diecezji będą biły dzwony.

Placówki kulturalne i sportowe także pamiętały o trzeciej rocznicy śmierci papieża. 1 kwietnia w Nowym Sączu będzie można zobaczyć przedstawienie "Hiob" wg Karola Wojtyły w wykonaniu teatru ze Lwowa. Idea sztuki dotyka związków między Bogiem a człowiekiem.
W nietypowy sposób, bo pływaniem, mieszkańcy Małopolski uczczą pamięć Jana Pawła II. Przez całą noc na basenie w Tarnowie Mościcach przepłyną w sumie 26 kilometrów i 516 metrów. -Zgłosili się już uczestnicy m.in. z Wadowic, Oświęcimia, Chrzanowa, Krakowa, oraz z regionu tarnowskiego. Pływać będą także osoby niepełnosprawne - mówi rzecznik prasowy memoriału Ryszard Kacer.
Aby wziąć udział w sztafecie pamięci wystarczy 2 kwietnia około 21.00 przyjechać na basen do Tarnowa Mościc. Pierwszy skok do wody będzie miał miejsce o 21.37. Pływanie ma potrwać do piątej nad ranem.
(Ewa Biedroń, RDN Małopolska)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947