Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   Święto teatru w Tarnowie   -   27/3/2004
Świętują tarnowscy aktorzy. Z okazji tradycyjnego Międzynarodowego Dnia Teatru przygotowano w Tarnowie bogaty program spektakli i imprez towarzyszących. Już wczoraj na deskach Tarnowskiego Teatru zaprezentował się Teatr "Woskriesinnia" ze Lwowa ze sztuką "Hiob" wg Karola Wojtyły. Spektakl (tłumaczony) z udziałem cerkiewnego chóru został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność. Dziś w południe odbyła się promocja nowej książki (o Gombrowiczu) aktora i reżysera Krzysztofa Miklaszewskiego. Ciekawie zapowiada się popołudnie i wieczór a także kolejne dni.

Ogloszenie
>

Dziś jeszcze o godzinie 16.00 na Scenie Klasycznej Teatru Solskiego odbędzie Marek Walczak zaprezentuje "Fetyszystę" Michaela Tourniera w przekładzie Ewy Stockiej. Będzie to prapremiera polska z udziałem tłumaczki. O godzinie 18.00 na Małej Scenie najnowsze przedstawienie w reżyserii dyrektora Teatru - "Krzesła" Eugene Ionesco ze znakomitymi krreacjami Lidii Holik - Gubernat i Mariusza Szaforza.
Jutro natomiast o godz. 18.00 kolejny raz będzie można zobaczyć hitowe już, komediowe widowisko według Robina Hawdona - "WIECZÓR KAWALERSKI" w reżyserii Janusza Szydłowskiego z plejadą gwiazd tarnowskiej i nie tylko tarnowskiej sceny.
Obchodom święta teatru towarzyszyć będzie wystawa fotogramów Emilii Nadratowskiej "Ukryte historie", która otwarta została w Galerii foyer Teatru Solskiego.

Imprezy i spektakle w Teatrze Solskiego nie wyczerpują jednak listy wydarzeń teatralnych ostatnich i najbliższych dni. Wczoraj na deskach sceny Teatru Nie Teraz, inaugurującego w ten sposób swoją działalność w nowym lokalu przy ul. Czerwonych Klonów 12 odbyła się premiera pasyjnego spektaklu "Drzewo Życia", przygotowanego przez nauczycieli i uczniów szkół z regionu tarnowskiego, uczestniczących w drugiej edycji projektu "Czym wypełnić puste ramy ?: Mistrz i uczeń". Do premiery spektaklu, który rozpoczął w ten sposób "objazd" po okolicznych gminach wrócimy jeszcze na łamach portalu.

Nie możemy zapomnieć o dwóch poniedziałkowych spektaklach w Mościckiej Fundacji Kultury. MFK zaprosiło aktorów Teatru Powszechnego im Z.Hubnera w Warszawie z głośną inscenizacją sztuki "Kto się boi Wirginii Woolf" Edwarda Albee`ego . W znakomitych kreacjach zobaczyć będzie można na żywo w Tarnowie największe gwiazdy polskiego teatru i filmu: Krystynę Jandę, Marka Kondrata, Agnieszkę Krukównę i Szymon Bobrowskiego. Są jeszcze bilety na drugie przedstawienie, które rozpoczyna się o godz. 20.00. Bilety - w cenie 50 zł - można nabyć jeszcze w poniedziałek w MFK.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl