Wyniki piłkarskiej kolejki   -   06/4/2008
W weekend rozegrano kolejną rundę IV i V ligi oraz rozgrywek klasy okręgowej piłki nożnej. W sobotę Unia Tarnów pokonała Garbarnię Kraków 3:0. Pomimo nie najlepszej pogody najwierniejsi fani „Jaskółek" przyszli na stadion i zobaczyli dobrą grę podopiecznych Andrieja Ciraka, którzy zasłużenie zdobyli trzy duże punkty do ligowej tabeli. Bruk -Bet wygrał na wyjeździe z Popradem 3:1. Tuchovia przegrała z Andrychowem 0:2.

Pierwszą bramkę dla Unii zdobył już w trzynastej minucie Roger Radliński i była to jedyna bramka w pierwszej połowie spotkania. W drugiej odsłonie meczu dwa razy bramkarza gości pokonał Sebastian Hajduk. Najpierw w siedemdziesiątej trzeciej minucie, a drugi raz osiem minut później. Unia nadal ma dwa punkty przewagi nad drugim w tabeli Danilem Myślenice.

Unia Tarnów – Garbarnia Kraków 3 - 0 (1 - 0)
Bramki: 1-0 Radliński 13, 2-0 Hajduk 73, 3-0 Hajduk 81.
Sędziował: Wacław Garguła z Nowego Sącza.
Źółte kartki: Ł. Bartkowski, Hajduk - Wójcicki, Pluta.
Widzów: 300.
Unia: Lisak - D. Bartkowski, Ł. Bartkowski, Wstępnik, Węgrzyn - Maciosek (58 Ryński), Radliński, D. Popiela, Konieczny (70 Drozdowicz) - Ł. Popiela (79 Fryś), Hajduk (85 Witek).
Garbarnia: Wójcicki - Nocoń, Rak, Stokłosa, Pluta - Szymanowski, Zięba, Chodźko, Przeniosło (58 Piwacki) - Wołczyk, Kwater.

Pozostałe wyniki czwartej ligi piłki nożnej:
Fablok Chrzanów - MZKS Alwernia 1-2 (1-0)
MKS Trzebinia/Siersza - Bocheński KS 2-2
Wisła II Kraków - Dalin Myślenice 0-3 (walkower)
Płomień Jerzmanowice - Sandecja II Nowy Sącz 2-4 (1-0)
Lubań Maniowy - Gościbia Sułkowice 1-0
Puszcza Niepołomice - Glinik/Karpatia Gorlice 3-1 (1-0)
Poprad Muszyna - LKS Nieciecza 1-3 (0-0)
Beskid Andrychów - Tuchovia Tuchów 2-0 (2-0)
W tabeli bez większych zmian. Na czele nadal Unia (52) z 2 pkt przewagi nad Dalinem i 6 pkt nad Puszczą. Czwarta jest Nieciecza (44), czternasta Tuchovia (21). Stawkę zamyka Fablok (13) oraz Wisła II, która przed rundą wiosenną wycofała się z rozgrywek.

Wyniki V ligi:
Wisła Szczucin - Barciczanka Barcice 0-2
Metal Tarnów - Victoria Witowice Dolne 0-3 (wo)
Wolania Wola Rzędzińska - Szreniawa Nowy Wiśnicz 2-2
Orkan Szczyrzyc - MLKS Żabno 0-1
Wisła Grobla - Limanovia Limanowa 0-1
Orzeł Dębno - Dunajec Nowy Sącz 1-1
Skalnik Kamionka Wielka - Biegoniczanka Nowy Sącz 3-0 (wo)
LKS Jodłownik - Watra Białka Tatrzańska 1-1
Tabeli przewodzi Polan Żabno (42), przed Skalnikiem (39) i Orkanem (34). Wolania na szóstej pozycji. Z ligi przed rundą wiosenną wycofały się Biegoniczanka i Metal, oba te zespoły zajmą zatem ostatnie miejsce w tabeli, zapewniając komfort gry pozostałym drużynom - żaden z grających klubów nie musi się obawiać spadku.