Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Podwójna inauguracja żużlowców Unii    -   12/4/2008
Już jutro Unia Tarnów zmierzy się na wyjeździe ze Złomrexem Włókniarz Częstochowa, inaugurując sezon ekstraligi żużlowej. Ciężko będzie podopiecznym Romana Jankowskiego pokonać częstochowskie „Lwy", jednak tarnowianie deklarują, że zrobią wszystko co w ich mocy, aby wyjechać z twarzą z Częstochowy. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00. Dzień później (o 18:00), na stadionie w Mościcach "jaskółki" będą mogły powitać nowy sezon przed własną publicznością. Właśnie wtedy odbędzie się przełożony z ostatniej niedzieli mecz z ZKŻ Kronopol Zielona Góra.

Ogloszenie
>

Jutrzejszy mecz będzie pierwszym ligowym starciem "jaskółek" w tym sezonie. W niedzielę Unia Tarnów miała rozegrać spotkanie z ZKŻ Kronopol Zielona Góra, jednak decyzją sędziego spotkanie zostało odwołane. Drużyna Unii po wielu problemach została zbudowana w taki sposób, aby utrzymać się w Ekstralidze, natomiast podopieczni Piotra Żyto otwarcie mówią, że walczą o pierwszą trójkę. Drużyna spod Jasnej Góry w niedzielę przegrała z Unią Leszno w stosunku 50:42, jednak gdyby lepszą postawą wykazał się Lee Richardsson to częstochowianie wywieźli by z Leszna dwa punkty. Przed sezonem skład niedzielnych gospodarzy wzmocnił m.in.: Nicky Pedersen oraz Tomasz Gapiński. Ponadto pozostał trzon z poprzedniego roku i to właśnie „Lwy" zdaniem wielu znawców speedway`a są najmocniejsze w tym sezonie. W niedzielę barw gospodarzy będzie bronić między innymi wspomniany Indywidualny Mistrz Świata – Nicky Pedersen, Greg Hancock oraz Sebastian Ułamek. Ta trójka powinna zagwarantować zwycięstwo. Do pierwszego boju w tym sezonie Roman Jankowski posłał swój najmocniejszy skład, jednak braknie Kevina Doolana, który musi wystąpić w spotkaniu na Wyspach. Obserwując awizowane składy można już podać zwycięzcę spotkania, jednak nie można zapomnieć, że żużel to sport, a w nim wszystko jest możliwe.

Przypuszczalne składy:
Unia Tarnów:
1. Ales Dryml
2. Krystian Klecha
3. Peter Ljung
4. Marcin Rempała
5. Janusz Kołodziej
6. Kamil Zieliński
7. Patrick Hougaard

Włókniarz Częstochowa:
9. Greg Hancock
10. Tomasz Gapiński
11. Sebastian Ułamek
12. Michał Szczepaniak
13. Nicki Pedersen
14. Mateusz Szczepaniak
15. Tai Woffinden

Natomiast w poniedziałek odbędzie się zaległe spotkanie Unii Tarnów z ZKŻ Kronopol Zielona Góra, które rozpocznie się na stadionie miejskim w Tarnowie o godzinie 18.00. Goście wystąpią bez Lindgrena oraz Iversena, którzy muszą wystąpić w spotkaniu ligi angielskiej. Właśnie ta niedogodność spowodowała głośne protesty zielonogórskiego klubu, który oficjalnie oskarżył władze ŻSSA Unia Tarnów o spreparowanie toru tydzień temu, w taki sposób, aby nie mogła się odbyć potyczka zaplanowana na 6.04. i, aby mecz odbył się 14 kwietnia, czyli w terminie bardzo niedogodnym dla ZKŻ. Zarzuty zielonogórzan zostały też poparte przez przedstawiciela Polonii Bydgoszcz, co z kolei spowodowało reakcję prezesa Pawłowskiego, który w oficjalnym komunikacie stwierdził, że "rozważa możliwość złożenia stosownego wniosku o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego przeciwko ww. klubom za naruszenie art. 323 pkt. 35 i art. 324 pkt. 11 i 12 regulaminu. Wskazane powyżej działania znieważają bowiem Unię Tarnów ŻSSA, a nadto szkodząc dobremu wizerunkowi klubu, działają na jego szkodę i narażają klub na utratę zaufania potrzebnego dla wykonywania prowadzonej działalności."
Z powodu niedogadania się z ZKŻ ws. nowego terminu spotkania, mecz odbędzie się w terminie wymaganym przez nowy regulamin ekstraligi.
Wszystkich kibiców zapraszamy zatem w poniedziałek na mecz, bo emocji zapewne nie braknie, a nasz doping może pomóc zawodnikom dwukrotnego Mistrza Polski pokonać rywala.

Awizowany skład "Jaskółek" na mecz z Zieloną Góra:
9. Peter Ljung
10. Marcin Rempała
11. Jacek Rempała
12. Kevin Doolan
13. Janusz Kołodziej
14. Kamil Zieliński
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(13-04-2008) rrrrrrrr :
hahahaha unia wały !!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-04-2008) tarnowianin :
Po mistrza Jaskółki, po mistrza...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-04-2008) ooo :
69-23 jakiś komentarz??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-04-2008) keris :  
no tak to było do przewidzenia...czyzby jutro była powtórka z rozrywki?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-04-2008) krystek :
wycofać drużynę z rozgrywek !!! nie będzie kompromitacji i robienia długów .23 z jokerem katastrofa miała częstochowa trening punktowany ..kto będzie chciał oglądać takie widowiska wlesznie toruniu czy gorzowie ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947