Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   Trwają wirtualne targi pracy   -   30/3/2004
Od wczoraj na specjalnej stronie internetowej stworzonej przez Biuro Karier i Promocji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie trwają II Wirtualne Targi Pracy dla studentów i absolwentów tarnowskiej PWSZ. Targi są tylko kulminacją działań zainicjowanych już wcześniej przez studentów. Mają więc inny charakter nie tylko z powodu swej interaktywnośsci.

Ogloszenie

Pierwsza faza "Aktywizacja studentów i absolwentów" polegała na uświadomieniu młodym ludziom konieczności aktywnego i samodzielnego wkraczania na rynek pracy. Zachęcano ich do wzięcia udziału we współorganizacji Wirtualnych Targów Pracy, które dawałyby możliwość zdobycia podstawowych informacji o lokalnym rynku pracy oraz umożliwiły pierwszy kontakt z pracodawcą.
W drugiej fazie nastąpiło przeszkolenie zainteresowanych udziałem w targach studentów i absolwentów, które polegało na przeprowadzeniu warsztatów pt. "Przygotowanie do rozmowy z pracodawcą" oraz przekazanie dokumentacji, z którą studenci udali się na spotkania (list intencyjny, ankiety: wywiad z pracodawcą oraz prezentacja firmy).
Przygotowano listę pracodawców, z której studenci /absolwenci wybierali tych, do których chcieli się udać na spotkanie.
W konsekwencji opracowano odpowiednie ankiety i ruszono z nimi do potencjalnych pracodawców .
Deklarację uczestnictwa w targach a czasami nawet od razu przyjęcia absolwentów na staż złozyło w sumie około 200 firm i instytucji z regionu.
Na podstawie tych ankiet i deklaracji przygotowano prezentację pracodawców, którzy zechcieli wziąć udział w Wirtualnych Targach Pracy - poprzez zamieszczenie informacji o każdej z nich na stronie internetowej Uczelni w trakcie trwania dni targowych, tj. 29, 30 i 31 marca 2004. Każda zainteresowana osoba po uruchomieniu strony internetowej targów może więc sprawdzić, którzy lokalni pracodawcy są zainteresowani dialogiem z młodymi ludźmi.
Podczas Targów uzupełniana jest ta baza o kolejne firmy, które zgłaszają chęć rozmowy z potencjalnymi pracownikami.
W najbliższym czasie opracowane zostanie sprawozdanie z efektów przedsięwzięcia. Zostanie ono rozpowszechnione wśród studentów, absolwentów oraz podmiotów współpracujących w ramach II WTP w celu przekazania szczegółowych informacji o lokalnym (rzeczywistym!) rynku pracy.

W organizacji II Wirtualnych Targów Pracy wspierają uczelnię podmioty lokalne, zainteresowane aktywizacją rynku pracy, takie jak: Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP w Krakowie, oddział w Tarnowie, Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie, Urząd Miasta Tarnowa, Starostwo Powiatowe w Tarnowie oraz w Dąbrowie Tarnowskiej, Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego, Gminne Centra Informacyjne oraz Informatyczne Centra Edukacyjne w Ryglicach, Pleśnej, Tuchowie i Tarnowie.
Jeśli chcesz wziać udział w targach kliknij tutaj .
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 6)Dodaj komentarz
(30-03-2004) realista :
Nei dość, że wirtualne to jeszcze tajne. Dziwnym trafem o rzemiośle w Tarnowie nic się dowiedzieć nie można (to nie dzieła: http://www.wsz.tarnow.pl/targi /k_rzemiosło.htm !!!).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2004) bezrobotny :
Trele mele dutki, to jest tylko zajecie dla firmy ktora to organizuje i dla Urzedu Pracy ze takie cos odnotuje w swoich dzialaniach (bardzo wielkich) na rzecz bezrobotnych. A o prace to trzeba sie starac starym utartym i sprawdzonym systemem poprzez "załatwianie" Szkoda tych pieniedzy???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2004) ruszyłem za tropem realisty :
a katalog pracodawców w rzemiośle nadal nie działa...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-03-2004) www :
nie dziala

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-04-2004) KGB :
Boze po 3 piwach zrobiłbym lepsza strone... Przeciez maja kierunek inforamtyczny nikt tam nie umie robic stron?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-04-2004) Student :
Czy to prawda, ze PWSZ robi wąłsne juwenalia? Bo jesli tak no to chcialem im powiedizec tylko jedno: SAMOLUBY!!!.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl