Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Radio MAKS
  
   Absolutorium dla Starosty   -   30/3/2004
Podczas dzisiejszej wyjazdowej sesji Rady powiatu w Wojniczu udzielono absolutorium samorządowi powiatu tarnowskiego. Za głosowało 21-en radnych a przeciw było 9-ciu , głównie z PSL-u. Radni Stronnictwa nie chcieli się zgodzić aby głosowanie w tej sprawie odbyło się podczas wczorajszej sesji. Postulowali, by przesunąć punkt na następną sesję, ponieważ komisja rewizyjna nie miała czasu, by zapoznać się ze wszystkimi aspektami wykonania budżetu.

Ogloszenie
>

- Głosowaliśmy przeciwko przyjęciu absolutorium, gdyż władze powiatu źle przygotowały wnioski do programu Sapard przez co straciły 3 wiele pieniędzy, a nie wiemy, czy w innych sytuacjach nie popełniały podobnych błędów – mówi szef klubu ludowców Marek Padło.
Tymczasem władze powiatu przekonują, że w przypadku Sapardu inwestycje mogłyby uzyskać tylko 50 % dofinansowania a w przypadku programów strukturalnych Unia może pokryć więcej bo aż 75 % wartości planowanych inwestycji. Sądzę , że zarząd zrobił wiele dla pozyskania pieniędzy ze źródeł zewnętrznych – przekonuje Mirosław Banach z zarządu powiatu. Ponadto podczas wyjazdowego posiedzenia w Wojniczu podjęto uchwałę o kierunkach rozwoju okolicznych gmin w najbliższych latach oraz Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych do roku 2008-ego. Sesja odbywała się w Wojniczu, tam bowiem władze powiatowe zamierzają budować salę gimnastyczną przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Gospodarki Żywnościowej. Starostwo oczekuje, że w realizacji inwestycji pomoże samorząd gminy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl