Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Rozpoczynamy "Sztafetę w obronie Niepodległości"    -   28/4/2008
Nigdy nie kryliśmy, że nie zgadzamy się z decyzją posłów i senatorów RP, którzy w głosowaniu 1 i 2 kwietnia br. zdecydowali o przyjęciu Traktatu Reformującego Unię Europejską, zwanego Traktatem z Lizbony. Większość parlamentarzystów pozbawiło nas prawa do uczciwej debaty na temat Traktatu oraz podjęcia decyzji w tej kluczowej sprawie dla polskiej państwowości przez całe społeczeństwo w referendum. O swoim sprzeciwie wobec karygodnej postawy naszych reprezentantów chcemy przypomnieć w przededniu Święta Flagi Narodowej i Konstytucji 3 maja. Zdecydowaliśmy się na wyrażenie go w formie Listu Otwartego, który zamierzamy rozkolportować w całym kraju.

Ogloszenie
>

W naszym Liście wymieniamy nazwiska jedynie tarnowskich posłów i senatorów, którzy - naszym zdaniem - sprzeniewierzyli się ślubowaniu poselskiemu i senatorskiemu. Oczywiście nasza reakcja na ich zachowanie sprzed kilku tygodni może być tylko symboliczna. Jako Polacy i wyborcy (często tych właśnie osób), parlamentarzystom tym odmawiamy prawa do reprezentowania nas w trakcie uroczystości patriotycznych. W naszym przekonaniu składanie przez te osoby wiązanek kwiatów, w imieniu swoich wyborców, będzie szyderstwem z ofiary krwi i cierpienia złożonej przez pokolenia Polaków walczących o niepodległą Polskę.

Mamy nadzieję, że kolejne nazwiska, w kolejnych okręgach wyborczych, do których List dotrze, będą dopisywane przez środowiska osób myślących podobnie do nas i dla których zachowanie ich przedstawicieli ws. Traktatu jest równie oburzające, jak dla nas.
List Otwarty z podpisami zebranymi w całym kraju podczas inaugurowanej swoistej symbolicznej "Sztafety w obronie Niepodległości" chcemy złożyć na ręce Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Lecha Kaczyńskiego w trakcie obchodów 90 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, wciąż mając nadzieję, że jego nazwisko się w tym liście (przynajmniej w kontekście, w którym piszemy o decyzji większości parlamentarnej) nie znajdzie.

Jednocześnie chcemy podkreślić, że nasza akcja nie ma żadnych podtekstów personalnych, tzn. nie jest wymierzona w kogokolwiek i przybierze jedynie pokojowe formy. Wymienione w Liście osoby posłów i senatorów ziemi tarnowskiej szanujemy za osobiste przymioty i wiele działań, w tym na rzecz społeczności lokalnej, podejmowanych, zarówno w roli parlamentarzysty, jak i poza parlamentem. Senatorom Wiatrowi i Klimie, Pani Poseł Augustyn oraz Posłom Czesakowi, Gradowi, Musiałowi, Pilchowi i Wodzie chcemy jednak jasno powiedzieć, że w tej konkretnej a kluczowej przecież dla niepodległego bytu naszej Ojczyzny sprawie ZAWIEDLI NAS i nie mogą liczyć, że przejdziemy nad tym godnym kary błędem do porządku dziennego. Mamy takie prawo jako obywatele i będziemy o tym tragicznym błędzie przypominać.

Do sformułowania treści Listu Otwartego i zapoczątkowania Sztafety w Obronie Niepodległości poczuwamy się także, jako mieszkańcy Tarnowa, miasta, które 90 lat temu pierwsze wybiło się na niepodległość. Historia zatoczyła koło. Mimo, że obywatele naszego miasta przed prawie wiekiem byli poddanymi Cesarza Franciszka Józefa, korzystali z dobrodziejstw dobrze umocowanej demokracji i prawdziwej wolności osobistej, które Austro-Węgry oferowały im w ramach autonomii galicyjskiej, z powodu wartości jaką jest "niepodległość" sama w sobie, chcieli być jednak obywatelami całkowicie suwerennego państwa polskiego. Po dzień dzisiejszy oddajemy im hołd, przygotowując się np. w sposób szczególny do obchodów 90 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wierzymy, że nasi przodkowie mieli rację.
Czy rzeczywiście wszyscy w to wierzymy ?
Dziś, suwerenność naszego państwa jest ograniczana zgodnie z przekonaniami osób, które mieniąc się Polakami twierdzą często, że "we współczesnym świecie" i "we współczesnej Europie" niepodległość nie jest już wartością ważniejszą niż wolność osobista i zasady demokracji, a te ostatnie - podobnie jak niegdyś (ach te historyczne analogie) autonomia galicyjska - urzeczywistnia i umacnia przecież najpełniej Zjednoczona Europa. Czy niepodległość jest zatem pojęciem historycznym ?

Mamy nadzieję, że nasz List pomoże otworzyć debatę, jakiej nasi politycy cynicznie pozbawili naród.
Rację mają bowiem albo ci, którzy ginęli za niepodległość albo ci, którzy się jej dziś zrzekają, decydując się np. na niejasne zapisy Traktatu Reformującego UE, łamiąc przy tym nawet zasady prawa, którego ponoć bronią ...

Piotr Dziża
Mirosław Poświatowski
Maciej Wietrzyk


Zapoznaj się z treścią Listu i jeśli zgadzasz się z naszym stanowiskiem złóż pod nim swój podpis a także rozpropaguj List wśród swoich znajomych.
tu możesz pobrać dokument
Po wydrukowaniu i podpisaniu Listu prześlij go na adres: 33-100 Tarnów, ul. św. Anny 10/7
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 112)Dodaj komentarz
(29-04-2008) SUPER ZENO :
Dziwna cisza tu zapanowała.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2008) młody :
Niepodległość....... dla mnie, jest wtedy gdy mogę zapłacić wszystkie rachunki, kupić drobiazg o który prosiło mnie dziecko, odłożyć małą sumkę na wakacje. Taką niepodległość o którą chodzi tym czy innym politykom, możecie wysłać do USA na maraton kabaretowy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2008) M.Wietrzyk :
Panu się niepodległość pomyliła z dobrobytem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2008) Bobby Peru :
"Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo, do głośnego wyrażania dezaprobaty podczas prób składania kwiatów przez wyżej wymienionych posłów i senatorów, w czasie uroczystości patriotycznych pod Grobem Nieznanego Żołnierza, a w sposób szczególny w trakcie obchodów 90-tej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę". Co to znaczy? Upeerowska kanapunia polityczna będzie pokrzykiwać czy buczeć niczym kibole?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2008) do Bobby Peru :
to są jak najbardziej cywilizowane sposoby okazywania dezaprobaty. Znasz inne, lepsze pokojowe metody ? z tego co wiem redaktorzy Dziża i Poświatowski nigdy nie należeli do UPR

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2008) młody :
ze szczerego serca życzę panu Wietrzykowi życia w Niepodległej Polsce gdzie nielicznych stać na normalne życie, a możliwość podróżowania po Europie bez paszportu kończy się emigracją zarobkową w Irlandii - za taką niepodległość dziękuję, takimi bzdetami politycy wykarmili całe pokolenia,

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2008) KArol :
Szanowny Przedpiszca Bobby Peru, (a może z Peru) zdaje się sugerować, że już tylko UPRowska "kanapunia" chce bronić niepodległości Polski buczeniem lub pokrzykiwaniem? Oby Szanowny Przedpiszca kiedyś nie wspomniał tego buczenia, kiedy mu juz brak niepodległości Ojczyzny zacznie doskwierać. Będzie to oczywiście typowe buczenie dziecka, politycznego oseska, który nie ma na tyle doświadczenia życiowego, aby zapobiegać wypadkom, więc może tylko szlochać i buczeć jako Polak mądr po szkodzie. Wszystkiego co najlepsze (czytaj: stosów unijnych przepisów) w zjednoczonej Jewropce.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2008) do młodego :
jedź już na ten zmywak, bo najlepiej jak Komisja Europejska za Ciebie zdecyduje co masz robić. Sami sobie jesteśmy winni, że mamy taką klasę polityczną jaką mamy. Proste - niestety ale nasz naród nie myśli, robi tylko to co mu w telewizji powiedzą, że jest dobre. Chyba Polacy to po prostu naród "chłopów pańszczyźnianych", którzy nie potrafią sami o sobie stanowić. Przykre ale prawdziwe.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2008) Krzysztof Kołtunowicz :
Wielka Polska! Niepodległa!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2008) młody :
Wielka Polska! Niepodległa! , ale jaja od razu wszystkim z tego powodu żyje się lepiej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2008) M.Wietrzyk :
Nie wiem czy w niepodległej Polsce można żyć lepiej, ale w Eurokołchodzie będzie żyć się gorzej. Jeżeli tzw Unię Europejską dostosowanie do "norm" kosztuje 600 mld $ rocznie to znaczy, że ktoś te koszty musi ponieść. A normy eurolandu jakie są każdy widzi - spora ich część niczemu pożytecznemu nie służy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2008) irudi :
Wy, to znaczy kto, bo nie wiem???..A poza tym ta akcja to skandal. nie macie prawa odmawiac ludziom prawa to historii i niepodleglosci. Kto wam to prawo dal?? no kto? jakim prawe to wy decydujecie kto jest patryjota a kto nie, w imeniu kogo? swoim wlasnym?Skandal!I wstyd. A poza tym jesteście dziennikarzami, powinniście opisywać fakty a nie angażowac sie w polityczne akcje. Pamietajcie (zresztą dobrze o tym wiecie)że takiego rubikonu nie da się przekroczyć. dziennikarstwo zaangażowane byo w PRL.Mysle, ze akcja tego typu spotka sie z naprawde zlym odbiorem i zaszkodzi temu co chcecie zrobić. tak samo jak żenujacy pomysl i prawny bubel skarżenia parlamentarzystów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2008) do irudi :
Najlepiej siedzieć cicho bo nikt nie pozwolił się odzywać. Pytanie za 100 pkt. kto parlamentarzystom dał prawo decydować o tym czy podpisać traktat czy nie? Każdy podobno w kraju demokratycznym ma prawo do wyrażania swoich poglądów... no chyba że żyjemy już w kraju totalitarnym gdzie nie wolno złego słowa na UE powiedzieć.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2008) stary tarnowianin :
Popieram ideę sztafety. Dodatkowo powinno się zwrócić uwagę, aby na tego typu uroczystościach nie powiewały niebieskie "szmaty" z żółtymi gwiazdkami, bo nawet traktat nie uznaje tego za flagę UE. W związku z tym nie rozumiem, co takie symbole robią w urzędach polskiego państwa. A co do posłów i senatorów, którzy głosowali za ustawą dającą Prezydentowi RP prawo do decydowania za cały naród o akceptacji lub odrzuceniu traktatu reformującego Wspólnotę Europejską, to jeżeli są ludźmi honoru, to na takich uroczystościach się nie pojawią. Sam Prezydent RP również, chyba, że zdecydował, że tego nie podpisze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2008) obywatel :
Przykłady niepodległości: Rosja, Chiny, Kuba, Iran. W tych krajach sami się rządzą ale czy autorzy apelu chcieli by tam mieszkać? Wolność to też wybór czy chce się być niepodległy czy.....Prawdę mówiąc niepodległość to zespół czynników czyli sprawy materialne też. Jeżeli nie ma się gdzie mieszkać trudno mówić niepodległości. Historii nikt nam nie zabierze natomiast o obecnym naszym życiu decydują raczej zachodnie banki. I tego niezmienimy, chyba że zamkniemy granice i postawimy czołgi ale po co. Też czas Kargulów chyba już się skończył i należy postawić na nowoczesną gospodarkę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2008) Dżet :
Czy wolność to przez niektórych dyktat, co jest co jest dobre a co złe, kto dobrze postępuje a kto źle, kto ma honor a kto nie, kto może składać wieńce a kto nie? Mnie to kojarzy się z państwem totalitarnym. Zawsze takie podejście do spraw lepiej wiedzących zawsze źle się kończyło dla narodu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2008) M.Wietrzyk :
Nie mamy prawa odmawiać prawa do historii i niepodległości? Dobre sobie!To nam odmawia się prawa nie tylko do niepodległości, ale nawet do wyrażenia swoich poglądów w tej sprawie. Skandal i wstyd? Tak! Ale wstyd powinno być posłom, którzy pozbawiają Polskę i Polaków niepodległości i suwerenności. O zły odbiór nie muszę się martwić bo jakoś nikt nie przejmuje się moim złym odbiorem pewnych decyzji o których było wyżej. Póki co nie zamykają jeszcze w Polsce za wyrażanie swoich poglądów choć formalnie jest już to możliwe, więc mogę wyrażać swoje niezadowolenie z powodu tego co mi się nie podoba, pan natomiast panie irudi może wyrażać swoje niezadowolenie z powodu mojego niezadowolenia - no i dobrze! Co do skarżenia parlamentarzystów. Przepraszam, ale to nie ja wymyśliłem konstytucję i kodeks karny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2008) o rany! :
Popieram protest. Widzę jednak, że nie wszyscy rozumieją co znaczy niepodległość. Tak jak już ktoś wyżej napisał, mylimy niepodległość z dobrobytem a to dwie różne rzeczy. Jeśli będziemy niepodlegli, będziemy mogli o sobie sami decydować (raz lepiej raz gorzej). Natomiast tracąc niepodległość jesteśmy na łasce i niełasce innych. I nie okłamujmy się, nikt nie będzie się nami przejmował jeśli sami nie będziemy umieć walczyć o swoje. Myślę, również że obywatelowi przydałaby się podróż do Rosji i Chin. To prawda w Chinach jest straszny zamordyzm ale wystarczy pojechać do kilku miast żeby samemu stwierdzić, że Chińczycy są o 100 lat przed nami, o Rosji już nie wspomnę. To że w telewizji pokażą zapomniane przez cywilizacje wioski to nie znaczy że w całej Rosji tak jest. Jakby tak naprawdę poszukać to w każdym jednym kraju znajdą się miejscowości "nie z tego świata, zapomniane przez cywilizację". Na koniec jeszcze jedna uwaga, bycie niepodległym nie oznacza, że musimy się zamykać i obstawiać granice czołgami, to jakieś zupełne nieporozumienie i jeszcze raz świadczy o tym, że przedmówca nie wie co to jest niepodległość.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2008) o rany! :
ostatnie zdanie tyczyło się obywatela :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2008) irudi :
Cóż, pewnie Wam nie będzie przykro ale mnie jest przykro z dwóch powodów. po pierwsze: historycznych - ujmuję je po lebkach oczywiscie. otóż nawet w czasach walki o niepodleglosc wspolnym fronte o nia walczyli ludzie o roznych pogldach i roznie te wolnosc pojmujacy, nazywami ich wszystkich bohaterami, mimo dzielacych ich róznic . Dzisiaj grupa samozwańczych liderów niewiadomoczego pozwala sobie na to by odmawiac ludziom prawa do dzidzictwa historii, da patryjotyzmu i do tego że mogą kochać swoją ojczyznę.To boli i jest glęboko faszywe i nieprawdziwe. Nikt nie ma prawa monopolizowac milosci do ojczyzny. Nikt nie ma równiez prawa do decydowania o tym kto jest patriota a kto zdrajca. Historia zawsze to ocenia. po drugie, portal, który powinien być portalem informacyjnym, ciekawym i za taki go uważalem stal sie narzędziem politynej propagandy spod znaku UPR jak rozumiem. I od dzisiaj nie mogę ufać podawanym na nim informacjom bo są skazone ideologicznie. Nie odmawiam dziennikarzom prawa do pogladów odmawiam prawa do ich politycznej demonstracji. To wbrew reg. rzetelności. przykro mi. Artkól i akcja nie jest już polemiką , co jest dopuszczalne ale otwarta demonstracja politycznych poglądów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2008) hihihi :
"Artykół" ?? :) Ja tam w liscie nie widze zeby autorzy odmawiali prawa do patriotyzmu, wymysliles to sobie kolego. Odmawiaja prawa do reprezentowania ich w uroczystosciach. To wszystko, nie widzisz ze w tym co jest napisane w liscie a w tym co sobie wymysliles jest fundamentalna roznica?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2008) irudi :
sorki za ort. a co do reszty nie widze, rzeczywiście nie widze!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2008) o rany! :
Mam to daleko gdzieś, czy portal jest UPRowski czy jakiś inny. TVN jest tubą P.O. TVP jest tuba PiS i śmiem twierdzić że mimo to oglądasz te programy już o innych mediach nie wspomnę. Myślę, że bardzo dobrze jak ktoś zwraca uwagę na to, jaką obłudą jest działanie posłów, którzy z jednej strony będą składać wieńce tym którzy walczyli o niepodległość, a sami ograniczają wywalczoną niepodległość. Historia oceni to na pewno, tylko żeby znowu Polak nie był mądry po szkodzie. W szkole uczymy się historii nie po to aby wykuć daty, tylko po to aby wyciągnąć wnioski z błędów jakie ktoś kiedyś popełnił. Ale jak widzę, nie wszyscy uważali na lekcjach... cóż historia poraz kolejny zatacza koło. Na koniec, ja nikomu nie odmawiam być patriotą czy kochać ojczyznę. Ale co to za patriota, który ogranicza swoją ojczyznę?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2008) chichot :
Widze ze Dziza i Wietrzyk szykuja sie do wyborów, napewno dostano za to czołowe miejsca na listach socjalistycznego PIS-u :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2008) Obywatel :
Ja osobiście walczyłem o niepodległość, mój ociec również (był ranny) a teraz okazuje się ze młodzi politycy żądni sukcesu pouczają mnie co to jest patriotyzm. Paranoja. Możecie wypowiadać się bo jest wolność, ale pouczać i obrażać innych którym zaufał naród to moim zdaniem jest warcholstwo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2008) o rany! :
Walczyłeś za wolność, a teraz chcesz tą wolność ograniczać? - czegoś tu nie rozumie. Nie tylko Ty walczyłeś o wolność, poza tym dlaczego od razu odmawiasz młodym ludziom możliwości wyrażania swoich opinii, oni w ten sposób walczą o swoje racje, nie muszą od razu przelewać krew, żeby mogli się wypowiadać nt. patriotyzmu. "możecie się wypowiadać ale".... czyli jednak nie możecie się wypowiadać!! Obywatelu sam jakoś tak panicznie wmawiasz sobie brak patriotyzmu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2008) Dziża do Obywatela :
Nie jestem politykiem i deklaruję, że nigdy nim nie będę. Nie mam takich ambicji, nie marzę o jakichkolwiek sukcesach osobistych w tej sferze. Każdy z nas trzech z trochę innych powodów podpisał się pod Listem Otwartym i powyższym tekstem. To, co nas połączyło to próba obywatelskiego protestu (działamy tylko symbolicznie, nie mamy za sobą żadnego aparatu sprawczego, poza własnymi przekonaniami) przeciw obłudzie i cynizmowi naszych "reprezentantów", których sami zresztą wybieraliśmy. ZAWIEDLI NAS i to w najważniejszej możliwie sprawie. Pozbawiono nas prawa dyskusji i prawa decyzji, choć w tej sprawie przysługuje ono suwerenowi, czyli całemu społeczeństwu a nie zakłamanej do szpiku kości (w tej akurat sprawie) "elicie". Dziennikarz też jest obywatelem. Obecną sytuację uważam za "graniczną" i dlatego decyduje się na taką formę głośnego ujawnienia swoich poglądów. Co jest dla obywatela ważniejsze od niepodległości ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2008) Seneka :
Jak to co? KORYTO. Pełne. Jak dla każdego niewolnila vel chłopa pańszczyźnianego. "Żadna niewola nie jest haniebniejsza od dobrowolnej".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2008) USOPAŁ o zdrajcach z Tarnowa i nie tylko :
1 kwietnia 2008 roku to kolejna czarna i hańbiąca data w tragicznym kalendarzu polskiej historii. Tego bowiem dnia sejm RP głosami posłów- zdrajców oddał naszą Ojczyznę w pacht nowopowstającemu superpaństwu. Unia Europejska bowiem posiadając prezydenta, własny parlament, rząd i ministra spraw zagranicznych dąży do stania się jedynym państwem w Europie i eliminacji państw narodowych. Jest ona po prostu nową, zmutowaną formą Związki Sowieckiego, która przykrywa swój bolszewizm pod płaszczykiem tzw. liberalizmu. Jest bardzo zastanawiającym i znamiennym, że ten sam rząd i parlament, które nie spieszą się wcale z dokonaniem koniecznych reform państwa, takich służba zdrowia, ubezpieczenia czy podatki, w tym przypadku okazały niesamowity pośpiech... Czyż nie chodziło o to, by nie dopuścić do jakiejkolwiek poważniejszej dyskusji i w konsekwencji do referendum narodowego nad tym czy ten tzw. traktat ratyfikować czy nie ?! Nie ma co do tego żadnych, najmniejszych nawet wątpliwości, że ten sejm jest sejmem targowickim. Na naszych oczach dokonano bezprawnego rozbioru Polski, bo wszak zrzeczenie się suwerenności państwa polskiego na rzecz innego państwa jest niczym innym, jak aktem zdrady narodowej. W zawiązku z tym nazwiska zdrajców Narodu i Państwa polskiego powinny zostać dobrze zakonotowane w naszej pamięci tak, aby we właściwym momencie Naród wymierzył tym zdrajcom sprawiedliwość. Przypatrzmy się im dobrze i zapamiętajmy, że w tym akcie zdrady wzięła zgodnie udział cała mafia okrągłostołowa i że to ona przesądziła o wyniku tego głosowania. Jego datę, jakby na ironię, wybrano na dzień 1 kwietnia, który według pewnych tradycji jest dniem urodzin Judasza. Niech pamiętają więc zasiadający dziś w polskim sejmie judasze, jaki koniec spotkał tego, którego naśladują. Niech pamiętają ku przestrodze !!! USOPAŁ uznaje to głosowanie za bezprawne i niezobowiązujące dla Polski. Pragniemy też wyrazić nasze zdecydowane i energiczne poparcie dla tych wszystkich polityków w Ojczyźnie, którzy kierując się patriotyzmem i sumieniem, przeciwstawili się tej nowej Targowicy. (USOPAŁ zrzesza Polaków w Ameryce Południowej i Łacińskiej)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2008) Racja, ale :
czy ktoś spodziewał się czegokolwiek więcej po PO? Tak szczerze - chyba nikt przytomny. To samo po Kaczyńskim jednym i drugim. Należało buczeć gdy składali kwiaty każdego roku - zasługują na to od dawna, a nie od 1 kwietnia. Polityka "aby się nachapać dla siebie i dzieci" musi się kończyć zaprzedaniem bogatszemu panu. Tym razem brukselskiemu. Chłopcy wiedzą gdzie koryto pełne.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2008) irudi :
fajni sojusznicy w walce o specyficznie pojmowaną wolność. - USOPAL no, no fiu,fiu+Radio Maryja no /no cóż za poziom...intelektualne wyzyny. kosmos! A może granica śmieszności:)którą ten portal przekracza? Niepojęte Pan Wietrzyk i Pan Rydzyk i Pan jak mu tam Kobylański - Gratulacje panie Macku towarzycho doborowe!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2008) do irudiego :
naprawdę nie masz cienia świadomości, jakie głupoty wypisujesz ? to po kolei : 1/ nie wolność, a nie niepodległość. To nie to samo. O zagrożeniu wolności w artykule nie ma słowa. 2/ jeśli pod wnioskiem podpiszą się osoby o skłonnościach homoseksualnych lub komuniści to znaczy, że portal przejmie wszelkie ich poglądy i od tej pory stanie ich tubą ? W tamtym roku Michnik stawał w obronie abp Wielgusa wspólnie z Rydzykiem - według ciebie zaniżył poziom intelektualny do racji toruńskich i uczyniło go to już bezwzględnie sojusznikiem Rydzyka ? 3/ i na koniec pytanie : w czym ten portal przekracza "granice śmieszności" ? W tym, że pozwala sobie na odważne stawianie sprawy ? Na co myślisz liczą inicjatorzy, poza ? Według mnie dobrze wiedzą, iż to co głoszą stoi w sprzeczności z całą polityczną poprawnością i narażają się tym całemu układowi elit, który będzie się starał przykleić im łatkę oszołomów, wrzucając do jednego gara z kim tam będą chcieli (dobrze wiesz jak to sie robi, bo już zacząłes to robić) ? Mimo to panowie ci decydują się na taki gest. Ktoś im kazał czy popadli w paranoję ? Moim zdaniem po prostu zawsze tak myśleli i konsekwentnie bronili tych racji. Nie musisz się z nimi zgadzać, ale próbuj z nimi dyskutować na argumenty, nie emocje i inwektywy. Oni odmawiają prawa do ... posłom i senatorom z jasno uzasadnionego powodu, nikogo nie obrażają, nie nazywają zdrajcami, nie odmawiają zasług w innych dziedzinach .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2008) Obywtel do Dziży :
Nie neguję wolności słowa ale "reprezentanci" zostali wybrani w wolnych wyborach. Nie są to ludzie nasłani z Brukseli czy Moskwy ale ludzie spośród nas, czyli też Polacy. Mają poparcie więksości społeczeństwa, więc wg. prawa mogą decydować za wszystkich. Rownież można powiedzieć, że 60% Polakow jest zdrajcami. bo dają poparcie rządzącym. Uważam, że to PiS i radio Maryja spowodowało że wybory tak wypadły. Większość woli twarze PO od Brudzińskiego, Kurskiego, Ziobry, Rojka..... Naród wybrał, można się nie zgadzać ale obwoływać zdrajcami to wydaje mi się przesadą. Mnie osobiście bardziej boli to jak działa tarnowski UM, do tego co robią (a raczej nie robią) posłowie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2008) Tomek N. :
Nie wiem dlaczego musimy ciągle wracać do punktu wyjścia. Przecież goście napisali dlaczego uważają , że "reprezentanci" nie mogli w tej akurat sprawie odebrać prawa do decyzji suwerenowi nie mogli sami podejmować decyzji. Jeśli kiedyś jacyś "reprezentanci" uchwaliliby przyłączenie do Białorusi to też mieliby do tego prawo, bo zostali "wybrani" ? Bardzo dobrze to ujęto w liście jeśli decydowaliśmy w referendum o przystąpieniu do ue według stanu na 2003 to teraz gdy ue kompletnie przemeblowano i to juz nie ta sama struktura tez trzeba zorganizowac referendum. Gdyby zmiany były kosmetyczne to po co te wszystkie spory, szczyty, "sukcesy negocjacyjne", cały Traktat Reformujący ? A tu ani referendum ani publicznej debaty a posłowie i senatorowie jeszcze cynicznie potwierdzają przed kamerami ze traktatu nie czytali bo wcale nie musza ale głosowali zA , bo tak im nakazywał "rozsądek" (sic!. Przyłączam sie w całości do portalu - cynizm , obłudę i głupotę politruków trzeba piętnować !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2008) sumienie Weredyka :
Jak widzę dzielni chłocy z portalu kontynują zabawę pt. "popatrzcie na nas bo takich patriotów jak my to juz nie zobaczycie"......No to pobawię się i ja:....... 1. 3. maja 2008- W Tarnowie rozpoczyna się "Sztafeta niepodległości"...2. czerwiec 2008 Ku wielkiemu zaskoczeniu Sztafeta zyskuje wielu zwolenników. Liczba podpisów idzie w setki tysiecy.3. jesień 2008.... prezydent L.K decyduje się nie podpisać Traktatu i nawołuje do inicjatywy obywatelskiej w celu zbierania podpisów w sprawie referendum owystąpienie z UE......4.....1.01.2009 referendum w sprawie wystąpienia z UE wygrane Polska z dniem 1.03.2009 Wystepuje z UE. Euforia na portalu Intarnet. Poświatowski otrzymuje tytuł" genetycznego patrioty " przyznanego przez prezydenta RP 4. 1.03.2009 UE zamyka granice z Polską. Obowiązują wizy. Tysiące pracujących w Uni, a bedących w tym czasie w Polsce Polsce nie może już wyjechać. Kończą się możliwości pracy w UE. Polacy masowo muszą wracać z emigracji zarobkowej. Bezrobocie wraca do poziomu dwucyfrowego...Inwestorzy opuszczają Polskę. Olbrzymi krach na giełdzie. Inflacja zaczyna galopować. .......5.Lato 2009. Rosja bez ostrzeżenia wprowadza drastyczne podwyżki na rope naftową i gaz i grozi odcięciem dostaw w czasie nadchodzącej zimy. Warunkiem przywrócenia dostaw są udziały w PKN Orlen oraz przejęcie rurociągów ropy i gazu. W obliczu załamania gospodarki póżną jesienią rząd RP wyraża zgodę ....6.Rok 2010 Rosja zaczyna negocjacje z Polską na temat przyjazdu grupy ekspertów dla ochrony interesów Rosyjskich przedsiębiorstw w Polsce/ oczywiscie tankujemy już na stacjach Łukoil/. W slad za ekspertami zaczynją się pojawic pierwsze jednostki paramilitarne do ochrony koncernów rosyjskich. 7.Rok 2011 Ukraina zgłasza pretensje terytorialne do "Zakierzonia". Terenami spornymi zaczynają być: podkarpackie, Beskid Niski po Krynicę, wschodnia Lubelszczyzna. W tym samym czasie Białoruś zaczyna się domagać większych praw dla mniejszości białoruskiej zamieszkującej wschodnie tereny Polski....8, Bezrobocie w Polsce dochodzi juz do 50%, masowe bankructwa na skutek braków rynków zbytu/ cła do UE/ oraz braków surowcowych. .......Mam jechać dalej??????? Przyjemnej zabawy chłopaki......

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2008) do sumienia weredyka :
Goebbels i Urban by się nie powstydzili... Z tym, że nikt tu nie namawia do występowania z Unii, nikt nie podważa członkostwa w UE. Co najwyżej choć też niezbyt silnie jest mowa o sprzeciwie wobec Traktatu, bo jest zły nie tylko dla Polski. A pro pos twojej "wizji", to nie masz pojęcia, co piszesz. Ten "wspaniały" Traktat wyraźnie mówi, że samo referendum o ewentualnym wyjściu Polski z Unii nie wystarczy, muszą się zgodzić na to wszystkie inne kraje członkowskie !!!! To tylko jeden z dowodów jaką to "niepodległość" a la Unia wprowadzają nam nasi posłowie....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2008) przyjazny :
PORTALU INTARNET I TY SABO! NIE IDŹCIE TĄ DROGĄ . Szkoda Waszego dorobku. Nie ma nic gorszego jak suwerenność i niepodległość w głupocie, biedzie, zaściankowości i kesnofobii. A na to się tu zapowiada. Dlaczego L.Kaczyński i poprzednicy wybrani bezposrednio przez POLAKÓW dają komercyjne obywatelstwa polskie etiopczykom czy brazylijczykom i nikt (takze Intarnet) nie protestuje, że handluje się patriotyzmem z powodu kopania jakiegoś balona? To co to jest reprezentacja NARODOWA w piłce nożnej, którą tak się fascynujecie ?. Czy lepszy zdrajecki cynizm czy mądry pragmatyzm ?Trzeba sie określić. Nie można być tak relatywnym. Nie ma niepodległości i suwerenności dla biedaków i głupców, tak uczy historia. Żeby być niepodległym i suwerennym trzeba zdobyć złoty medal na OLIMPIADZIE MĄDROŚCI. Pretensje portalu, że nie dano sobie Polakom podyskutować nad traktatem lizbońskim,są nielogiczne, skoro od dawna tenże portal ustalił, że nawet posłańcy nie przeczytali i nie rozumieją , to co dopiero elektorat masowy? Natomiast na razie jest tu system demokracji poośredniej, a nie bezpośredniej, więc pretensje są do Pana Boga, skoro deputaty decydują, a nie Naród. Chyba,że portal ma możliwość zmiany Konstytucji lub chodzi o Szwajcarię. Zresztą ciemny Naród , mimo, że roboli na zmywaku i na budowie w Anglii, Irlandii i innej cholerze, to jednak nie chce wrócić do zamknięcia, bo ma ROZUM. Woli pieniądze dla siebie i swojej rodziny, woli dzieki temu dobrą przyszłość dla swoich dzieci, niż protesty pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza. oraz suwerenność i niepodległość z gołą dupą. NIE MA WOLNOŚCI I SUWERENNOŚCI Z GOŁĄ DUPĄ (sorry za słowa), jak twierdzi którys z naiwnych przedpiszących. Dajcie dowód, że sie mylę. Tylko potęga materialna w połaczęniu z mądrością daję siłę. Same słowa dają tylko ułudę. Wierzcie realnej sile, a nie sile fantasmagorii. Więc PORTALU INTARNET I TY SABO! NIE IDŹCIE TĄ DROGĄ

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2008) kliper :koliberant@gmail.com 
Po prostu ręce opadają, jak czytam te komentarze, gdzie wniosek ciska się na oczy, że dobrobyt = UE. Niestety moi drodzy, ale UE to już nie dobrobyt, to zaściankowość i faszyzm gospodarczy. Jako człowiek o wolnościowych "zapędach" chciałbym zaprzeczyć, że niepodległość nie ma nic wspólnego z dobrobytem. Niestety dla niektórych, ale niepodległość i wolność to jedyne atuty dobrobytu. Jeśli jest już inaczej, to znaczy, że prawa fizyki się zmieniły we wszechświecie i zapanował nowy Leninowski ład internacjonalistyczny, który magicznie tworzy coś z niczego. Czy to te obiecywane cuda? Czyżby? A już niedługo zobaczymy efekty rządów cwaniaków i aferałów prounijnych. Za kilka lat będzie ZONG, tak duży, że szkoda gadać. I nie będzie to meteoryt unicestwiający ludzkość czy koniec świata Nostradamusa. Będzie to skutek tak konieczny, jak słuszny działań dzisiejszych i przeszłych. Wynik walki z urojoną ksenofobią i zaściankowością, życia na dotacjach i dofinansowaniach. Zobaczycie, że 2+2=4. NIE?! Niektórym wychodzi inaczej, no właśnie. I to jest ten powód.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2008) M.Wietrzyk :
Rzeczywiście trzeba będzie poczekać z tym wszystkim ... do czasu aż ludzie nauczą się odróżniać UE od Europejkiego Obszaru Gospodarczego, Układu z Schengen itd. itp. Żeby dyskutować o UE trzeba mieć choć minimalną wiedzę czym jest lub czym UE nie jest. Narazie pochwały dotyczące UE tylko w niewielkim stopniu odnosiły się do UE jako takiej. Jest jednak jeden plus tego "bałaganu pojęciowego" - przynajmniej wiemy na jakiej zasadzie ludzie podejmowali i podejmują decyzje. Zasada jest prosta. Wygrywa ten kto ładniej się uśmiechnie do ludu i będzie miał więcej kasy, żeby bardziej nałgać w TV i radio. Jeszcze kilka, może kilkanaście miesięcy i lud roboczy wytrzeszczy oczy jakie kuku ta dobra Unia mu zgotuje. Przypuszczam (nie bezpodstawnie) , że UE tak bardzo bedzie walczyła o nasz dobrobyt, że po tej walce kamień na kamieniu nie zostanie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2008) sumienie Weredyka :
Panie Wietrzyk, a jakiej to szczególnej wiedzy wymaga zrozumienie Układu z Schengen i niepomylenie go z UE. może Panu to sprawia trudność ale wielu ludziom nie. Wielu tez rozumie czym Unia jest ,a czym nie jest. Bardzo proszę również o wyjaśnienie czym dla Pana jest "UE jako taka".......... Bardzo równiez proszę aby Pan uswiadomił mi jakiz to kataklizm Unia gotuje dla prostego ludu. Czy Pan madostęp do jakiejś szczególnej tajemnicy? Niech Pan się nie da prosić zawsze to jakieś dodatkowe wpisy?...............A pisząc bardzej poważnie -Wysmażył Pan propagandowego knota bez chociażby cienia konkretu, ot tak aby ciemny lud troche postraszyć. To Wasza specjalność nieprawdaż ? .............................. .................Do tego co wpisał sie pod moim wpisem:.....Ten "wspaniały" Traktat wyraźnie mówi, że samo referendum o ewentualnym wyjściu Polski z Unii nie wystarczy, muszą się zgodzić na to wszystkie inne kraje członkowskie !!!! To tylko jeden z dowodów jaką to "niepodległość" a la Unia wprowadzają nam nasi posłowie.... ...... Bardzo prosze o przytoczenie tego paragrafu !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2008) do sumienia weredyka :
Masz rację, zagalopowałem się. Najwyżej po 2 latach od naszej ewentualnej decyzji o wyjściu, jeśli przedstawimy ją Radzie Europejskiej , Traktaty nie będą nas obowiązywać. Poprzednio oparłem się na części zacytowanego gdzieś przepisu. Mea culpa. Chociaż nie mogę teraz doczytać warunków negocjacji 188n ustęp 3 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, na który powołuje sie odnośny przepis z Traktatu z LIzbony ... Niezależnie od tego błędu , do którego się przyznaję, uważam , że brak referendum ws. Traktatu i dyskusji go poprzedzajacego, podczas której możnaby wytłumaczyć takie i inne sprawy do końca (jest ich setki), to ZŁO , za które odpowiedzialnych wskazać nie trudno i dlatego przyłączam sie do sygnatariuszy Listu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2008) Weredyk :
Jakos Norwegia, Szwajcaria czy Islandia nie sa w stricte w UE i jakos funkcjonuja. Do mojego sumienia - sa ogolne przepisy - prawo traktatów miedzynarodowych (vide Konwencja Wiedeńska) wiec naprawde nie potrzeba w ostatecznosci zgody panstw czlonkowskich czy UE.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2008) M.Wietrzyk :
Rozumiem to parcie do wiedzy sumienia Weredyka. Już odpowiadam. Zasady wystąpienia z UE są zawarte w art 50 TUE. Prosiłbym jednak samemu szukać odpowiedzi w Traktacie bo tak to można zaśmiecić forum traktatem i zmarnować cały dzień na wklejanie artykułów traktatowych. Co do Schengen - mało kto wie, że nie trzeba przystępować do Schengen i być w UE oraz nie być w UE i należeć do Schengen. Podobnie z przynależnością do EOG. Wciska się ludziom kit, że korzyści które płyną z Schengen i EOG są zasługą Unii. Nie, nie są! Dla mnie UE jest zbiurokratyzowaną czapą paraliżującą wolność mieszkańców państw członkowskich. Kupa cwaniaków zebrała się razem aby żerować na ludziach wśród gęstwiny przepisów, które ciężko opanować przeciętnemu człowiekowi. Wielość przepisów powoduje to, że każdy z nas jest potencjalnym przestępcą.. i o to chodzi. Póki co nie dotyka nas to aż tak bardzo - niestetety, tylko "póki co". Jestem przekonany , że sielanka skończy się po 1 stycznia 2009 r. chyba że znajdą się mądrzejśi od nas i traktat szlag trafi czego sobie i państu oraz Państwu życzę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2008) odp :
kliper: nie ma rozwoju gospodarki i uzyskania dobrobytu bez wolnosci. Wstąpienie do UE choć w części dało nam taką wolność czyli zmiany w prawie, otwarcie granic, zniesienie ograniczeń w handlu z bogatymi państwami pozwala nam stopniowo nadganiać zaległości. Co ciekawe, że podstawą rozwoju nie jest handel z państwami typu Ukraina gdzie wszystkiego brakuje ale z krajami rozwiniętymi jak Niemcy, W. Brytania, Francja gdzie podobno wszystko mają. Globalizacja postępuje i albo będziemy w tym uczestniczyć jako element, albo nie, i będziemy klepac biedę. Za przykładem UE również takie potęgi jak USA, Kanada, Meksyk zawiązały wspólną oś gospodarczą czyli takie związki muszą się sprawdzać. Panie Weredyk niech pan nie bierze za przykład Norwegii czy Szwajcarii bo to jest śmieszne i na poziomie pana kolegi politycznego Brudzińskiego. M. Wietrzyk znam "wybitnych" tarnowskich ideologów którzy kilka lat temu mówili że Euro padnie, jeśli inwestować to w dolary, że żeby ożywić naszą gospodarkę to złotówkę należy osłabić (dolar leci ale nie widać w USA wzrostu) itd. I co? Mieli rację? Jeżeli uda się sensownie napisać budżet na nastepny rok (tylko czy Prezydent pozwoli) to 2009 wzrost może być znacznie większy jak obecnie. No, chyba że Pan pesymistycznie zakłada, że PiS skutecznie zablokuje reformy bo wówczas będą mogli się szczycić w nastepnych wyborach, że cud PO nie udał się. Biedna ta nasza ojczyzna, gdzie na pierwszym miejscu są interesy partyjne. Mam wrażenie, że suwerenność już dawno straciliśmy nie na korzyść mocarstw, ale na korzyść populistycznych polityków.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2008) irudi :
dzisiaj walka o wolnosc i niepodleglosc nie dobywa sie pod pomnikamia, nie odbywa sie z bronia w reku, nie trzeba szarzowac z szablami na czolgi. dzis walka o suwerennosc odbywa sie w sferze ekonomicznej w sferze walki o surowce okorytarze nadlowe.mocni saci ktorzy maja mocna gospodarke. zeby byc mocnym trzeba do UEinna opcja jest absurdalna, wrecz komiczna. skonczcie z ta ksenfobia z tekstami o targowicy bo to nie prwda. prawdziwa wolnosc to wolnosc w ramach UE.ja tam nie czuje sie w zaden sposob zniewolony w zjednoczonej Europie wrecz przeciwnie jeszcze kilka lat temtu musialem cisnac sie na odprawach z azjatatami i nnymi dziwnymi (nie ublizajac)dzisiaj jestem POLAKIEM wolnym obywatelem Zjednoczonej Europy i jestem z tego dumny!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2008) Redakcja portalu do przyjaznego :redakcja@intarnet.pl 
Dziękujemy za dobre rady. Traktujemy je - mimo oprawy stylistycznej twojego apelu - poważnie. Co do aktu obywatelstwa dla Rogera - pełna zgoda z twoją oceną !!! Takich kretynizmów jest jednak codziennie dziesiątki, gdybyśmy chcieli swoje stanowisko prezentować w każdej takiej sprawie to nie starczyłoby nam doby a jesteśmy przede wszystkim serwisem lokalnym. Źródła większości takich absurdów tkwią zresztą głęboko w narzucanej nam a dominującej w Unii E. filozofii otwarcia na świat, oznaczającej kompletne rozmycie pojęć i przedefiniowanie największych wartości naszej cywilizacji. Ws. Traktatu i sposobu jego przyjęcia - w kontekście uroczystości patriotycznych nasi dziennikarze zabierają głos, bo to kwestia fundamentalna i jej skutki są daleko groźniejsze od idiotycznej decyzji dot. przyznania obywatelstwa jakiemuś piłkarzykowi. Aha, jeszcze jedno. Portal inTARnet.pl to nie tylko dwie osoby. Redakcja nie ma w prezentowanej sprawie jednolitego, sprecyzowanego stanowiska. P.Dziża i M.Poświatowski podpisują się tu nazwiskiem, jako obywatele, a nie dziennikarze takiego czy innego medium. Jeśli ktoś w poważny sposób zechce polemizować z argumentami naszych dziennikarzy chętnie opublikujemy taki tekst, tak jak nie cenzurujemy tej i każdej innej dyskusji na forum portalu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2008) irudi :
...hmmm to powinno byc jak z B.Wldsteinem...tylko czy P.dziza zwolni sie sam? Oczywiscie nie! Na tym polega absurd. Absurd polega rowniez na tym, ze uzyliscie swoich wlasnych zasobow prasowych do prezentacji wlasnych pogladow. Nie czujecie, ze cos tu nie tak w temacie bezstronnego dziennikarstwa. Naprawde nie macie takiego odczucia? Ja mam. Nie odmawiam dziennikarzom prawa do wlasnych pogladow! ale tutaj cos jest nie tak przeciez to oczywiste. No i nie widzicie, zeprzylepia sie do Was jako do dziennikarzy rozni pseudo politykierzy, bo temat jest tematem mocno zabarwionym ideologicznie i politycznie. Przylepi sie J.R, USOPAL , potem RM, i inni. I co chcecie byc tak kojarzeni? Tego nie da sie uniknac. Poprosu sie nie da! I to wlasnie jest smutne. Dalisciesie zaszufladkowac a to moim zdaniem blad.mimo wszystko pozdrawiam izycze znalezienia bardziej udanych form prezentacji wlasnych pogladow.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2008) MP do sumienie weredyka :
Rok 2010 – kolejne rekordy cen energii i surowców, spowodowane m.in. unijnymi limitami emisji CO2 wymuszają drastyczny wzrost cen wszystkiego. Rok 2011 – powstaje kolejne wstrząsający raport o łamaniu praw człowieka w Polsce, o niezliczonych przypadkach homofobii. Zamknięte zostają wolnościowe pisma i portale, m.in. „Najwyższy Czas”, inTARnet. Itp. Radio Maryja nadal nadaje – pod redakcją „oświeconych” księży. Wśród nich znajdują się „publicyści” Gazety Wyborczej. Pozostawione natomiast zostają portale faszystowskie – żeby było z czym walczyć. Rok 2012 – portale wolnościowe zaczynają „nadawać” z krajów, w których łamane są prawa człowieka, m.in. z Chin i Białorusi Rusza „gazrura” pod Bałtykiem. Unijny Komisarz ds. polityki zagranicznej zapewnia polskie władze, że dzięki temu nasz kraj ma zapewnione „bezpieczeństwo energetyczne” Rok 2013 – unijny budżet jest już zreformowany. Zmniejszone zostają dopłaty do rolnictwa. Polska zaczyna więcej wpłacać, niż otrzymywać. Coraz większa część „dopłat” pochłaniana jest przez rosnącą biurokrację. UE domaga się od Watykanu uznania związków homoseksualnych. Powstają „katolickie” kościoły dla homoseksualistów. Nieprawomyślni księża oraz ludzie nie akceptujący wartości wpisanych w Kartę Praw Podstawowych, jako „homofobi” karani są wysokimi grzywnami, a następnie wsadzani do więzień za „uchylanie się od płacenia podatków” Rurociąg „Przyjaźń” zostaje zamknięty z uwagi na jego „wyeksploatowanie” Rok 2014 – Europejskie związki zawodowe ruszają na pomoc prześladowanym pracownikom z Polski. Wskutek nacisków w UE wprowadzona zostaje „płaca minimalna”, zgodnie z którą polscy pracodawcy muszą płacić pracownikom np. tyle, ile w Niemczech. Polska gospodarka przestaje być konkurencyjna, przedsiębiorstwa plajtują, wzrasta bezrobocie. Dodatkowo UE nakłada na każdego przedsiębiorcę, zatrudniającego więcej niż 10 osób, utrzymywanie na etacie (obok związkowca i specjalisty bhp) – także „rzecznika praw obywatelskich”. Działania te ujawniają całą skalę prześladowań – lawinowo rośnie liczba skarg i oskarżeń o mobbing, molestowanie seksualne, homofobię. Pracodawcy kontaktują się z pracownikami już tylko za pośrednictwem „rzecznika”. Podczas prac konserwatorskich przy rurociągu pod Bałtykiem dochodzi do naruszenia nie naniesionych na mapy radzieckich składowisk broni chemicznej i odpadów radioaktywnych. Skażony zostaje cały Bałtyk, giną ryby, kryzys gospodarczy. Rosja ogłasza, iż awaria to skutek ataku terrorystycznego Rok 2015 – Rosja ogłasza, iż ataku dokonali polscy nacjonaliści, powiązani z naszymi służbami specjalnymi. Rząd UE wystosowuje ostrą notę potępiającą Polskę i wyrusza z bratnią pomocą w schwytaniu sprawców. Prace członków polskiego rządu i polskich służb nadzorują unijni komisarze. Parlament Europejski, wobec braku wykrycia sprawców, „zamraża” środki kierowane do Polski Rok 2016 – wskutek przeregulowania gospodarka europejska staje się coraz mniej konkurencyjna. Wielkie koncerny przenoszą produkcję do Chin. Żywność jest coraz droższa. Rośnie liczba świadczeń socjalnych i bezrobocie. Europejski Bank Centralny cichcem dodrukowuje pieniądz. Nakręca się inflacja. Rok 2017 – rusza fala emigracji, m.in. do Chin. Rok 2018 – wobec krachu systemu emerytalnego (starzejące się społeczeństwa – efekt unijnej polityki społecznej) – UE otwiera granice przed Chińczykami. W Europie rośnie też liczba pozostających na garnuszku państwa, nie integrujących się ze społeczeństwami Muzułman Rok 2019 – Francja wreszcie dostrzega problem: obcięcie zasiłków dla Muzułman skutkuje gwałtownymi zamieszkami. Te pociągają za sobą represje. Nasilają się ataki terrorystyczne. Wreszcie tryumf – Paryż staje się zamkniętą enklawą islamistów. Rząd UE apeluje do rządu Francji o nie podejmowanie radykalnych działań. Rok 2020 – w Madrycie i Berlinie wybuchają „brudne” bomby radioaktywne. Rząd Hiszpanii i Francji przenosi się na emigrację – do marginalnego kraju który nazywał się kiedyś Polska. Wobec agresji islamistów w Europie nakręca się spirala strachu – muzułmanie są „prześladowani”. Kraje islamskie grożą atakiem jądrowym. Rosja wzywa rząd UE do „rozważnych działań” i rusza z bratnią pomocą, „zabezpieczając” tereny dawnej Polski. Rok 2030 – obszar Unii rozciąga się od Brukseli po Luksemburg. Reszta Europy znajduje się w mniej lub bardziej formalny władaniu Muzułman, Rosji i Chin (jako protektorat). Niewierzący mieszkańcy Unii Europejskiej nie chcieli walczyć i umierać – ani za wiarę, której nie mieli, ani za prawa homosiów do adopcji dzieci. Większość mieszkańców Europy stanowią Chińczycy i Muzułmanie. W poszczególnych krajach powstają getta dla rasy białej, gdzie prowadzona jest intensywna reedukacja – w zależności od strefy wpływów – nawracanie na islam lub nauczanie, jak należy pracować. Przywódcy związków zawodowych giną w niewyjaśnionych okolicznościach. Poszczególni Komisarze UE meldują prezydentowi Unii Europejskiej, że zadanie zostało wykonane i Europa jest zjednoczona.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2008) irudi :
o rany!nczlowieku nie pal tyle! :)to szkodzi. wtelewiji czasem mowia prawde!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2008) sumienie Weredyka :
Przyłączam sie do apelu irudi: Panie Poświatowski, niech pan wyluzuje, przekroczył pan granice śmieszności..... ...Do pana Wietrzyka -Co się Pan uparł z tym Shengen. Co to za porównanie z krajami takimi jak Szwajcaria i Norwegia. Niech Pan pokaże państwo z Europy wschodniej, które nie należy do UE, a należy do układu z Shengen. Poza tym nie rozumiem co Pan ma na mysli: to dobrze ,że Shengen istnieje czy źle, a jak źle to dalczego źle :):):).........Weredyk...... trzeba byc takim wyjątkowym ignorantem jak Ty zeby powoływać się na nienależenie do UE takich krajów jak Norwegia, Szwajcaria i Islandia. Dziecko w przedszkolu odpowie Ci dlaczego nie należą.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2008) M.Wietrzyk :
To może ja zacznę przepytywać. Dlaczego Szwajcaria , Norwegi i Islandia nie należą do UE? Co nam daje Schengen a co przez to tracimy? Ot takie zadanie domowe. To ja lecę na pochód 1 majowy, może jeszcze zdążę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2008) sumienie Weredyka :
To czemu używacie tych argumentów jak nie potraficie odpowiedzieć.................. .Ja potrafię 1. "To może ja zacznę przepytywać. Dlaczego Szwajcaria , Norwegi i Islandia nie należą do UE? "............Bo nie muszą...............2. Co nam daje Schengen? .............Jak dla mnie bardzo wiele -przywraca mi godność!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2008) Weredyk :
Moje sumienie wiec odpowiedz czemu akuratnie Norwegia albo Islandia. Z checia poslucham. Jelsi to takie oczywiste to jednym zdaniesz rozwalisz mnie i bede lezal kołami do góry. Pomijajac to pragne tylko wskazac ze mozna scisle wspolpracowac z UE bez faktycznego oplecenia sie ustawodawstwem UE. Tak apropo jak mozna zauwazyc euroentuzjasta - moje sumienie - od razu stosuje argumentum ad personam - swiadczy to niewatpliwie o specyficznym rozumieniu tolerancji i otwartosci umysłu:) Z europejskim pozdrowieniem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2008) Weredyk :
PS Jesli Schengen przywrocilo Ci godnosc, to skladam najszczersze kondolencje z uwagi na dotychczasowe poczucie wlasnej wartosci, a raczej jego braku.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2008) sumienie Weredyka :
Weredyku, odpowiedź jest bardzo prosta........................ ............ Unia Europejska jest tworem dobrowolnym i jako taki zrzesza kraje, które uważają, że przyłączenie się da efekt synergii tzn, że wspólnota może więcej niż każdy kraj osobno. Czynnikiem decydującym może być: bezpieczeństwo, sytuacja społeczna, ekonomia. W wymienionych przez Ciebie krajach żaden z tych czynników nie występuje- czytaj nie polepszy się po wstąpieniu. Dlatego nie potrzebują Unii, a Unia bardzo chętnie widziałaby je w swoim gronie dlatego tworzy wszelkie ułatwienia aby je przyciągnąć. Może zresztą wiesz ,że Szwajcaria laci pewne stawki na rzecz Unii?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2008) sumienie Weredyka :
(01-05-2008) Weredyk : PS Jesli Schengen przywrocilo Ci godnosc, to skladam najszczersze kondolencje z uwagi na dotychczasowe poczucie wlasnej wartosci, a raczej jego braku. A właśnie tak Weredyku !........... Jestem znacznie starszy od Ciebie i bardzo boleśnie odczuwałem upokorzenia na granicach, gdy byle chłystek poniżał mnie, gdy próbowałem "przemycić" parę butów dla dzieci lub kilka czekolad. Jeżeli chcesz zrozumieć o czym mówię to wybierz się na granice Ukraińsko/Polską. Jestem szczęsliwy gdy mijam teraz te miejsca lekko zdejmując nogę z gazu. Czy Tobie to przeszkadza?..............P.S Nota bene. Czy wiesz, że paszport pierwsi wymyślili Rosjanie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2008) ktos :
Ale o co chodzi w tej dyskusji?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2008) ja :
?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2008) Jescze jedno sumienie :
Przestańcie pieprzyć!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2008) Wawel :
I jak tu wytłumaczyć niewolnikom, że lizanie 4 liter Brukseli i Niemcom nie przywraca "godności"? Jak wytłumaczyć niewolnikom, że posiadanie paszportu i określenie granic jest lepsze niż "brak" granic... który przeradza się w brak suwerennej władzy nad terytorium - w efekcie Bruksela określa ile ryb można w Polsce łowić, ile cementu i mleka można w Polsce wyprodukować itd. Jak wytłumaczyć niewolnikom, że 67 mld euro minus 21 mld euro składki to - przy wykorzystaniu 100% puli zabranej innym podatnikom krajów 27-ki jest 1,30 zł/dziennie na Polaka, co nie "podniesie standardu" życia Polaków, gdyż życie jest lepsze nie w wyniku jałmużny, tylko pracy i budowania kraju. Jak wytłumaczyć niewolnikom z mediów, że fakt przekupienia ich za "informowanie o UE" nie uprawnia ich redakcji do kłamania i agitacji probrukselskiej? Jak wytłumaczyć niewolnikom z parlamentu, że sprzedają własny naród, skoro to samo zrobili łajdacy w 1773 roku? Albo ktoś to czuje i rozumie, albo nie i wówczas gardłuje jak dziecię o "sukcesie gospodarczym w UE" o "godności" przywracanej przepiłowaniem szlabanu granicznego na Odrze itd. Takich Polska ma synów więc nie może się wiele po nich spodziewać. Sprzedadzą ją za garść funtów albo za funt kłaków.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2008) o rany! :
irudi jesteś żałosny i tyle. A propos limitów. Ograniczenie produkcji żywności i płacenie rolnikom za nie produkowanie żywności przyczyniło się do jej wzrostu. Przekupywanie ludzi dotacjami to taka forma korupcji podobno której wszyscy się brzydzą.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2008) suminie Weredyka :
I jak tu wytłumaczyć komuś cierpiącemu na kompleks niższości ,że doszliśmy do etapu gdy maleńka Słowenia może przewodzić kontynentowi podczas gdy w czasach chorych na nienawiść nie stanowiła nawet odpowiednika województwa w Austrowęgrach? Jak wytłumaczyć genetycznemu patriocie ,że stanowienie granic prowadzi niuchronnie do wojny o te granice. Jak taki osobnik może zrozumieć, że granica powoduje, że za nią w olbrzymiej większości przypadków sytuujemy wroga. Jak taki prymityw może zrozumieć, że takie działania o których marzy nieuchronnie prowadzą do lizania dupy Rosji co robilismy prawie 200 lat. Jak niekumaty może zrozumieć, że taka Polska o której marzy zakończyła sie w roku 1648 i od tamtej daty bez przerwy lizalismy komus dupę? No jak to wytłumaczyc komuś kto należy do "genetycznych" sprawców takiego stanu???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2008) ksenofob :
Jestem ksenofobem bo... nie zgadzam się ze zwolennikami nowego traktatu?? Rozbawiłem się czytając tekst sumienia Weredyka. Co taka Słowenia może?? ....chyba słuchać posłusznie co mu Francja i Niemcy karzą robić. Przewodzi? i co? Słowenia mówi wszystkim inny co mają robić? Kolejny Twój argument o granicach i wojnach jak najbardziej można obalić wspomnianymi wyżej Szwajcarią i Norwegią. Następny przykład o lizaniu dupy Rosji.... teraz liżemy dupę UE. Wiem wiem jestem zacofanym, zakompleksionym ksenofobem :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2008) sumienie Weredyka :
Jesteś

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2008) ksenofob :
Też tak myślałem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2008) M.Wietrzyk :
Schengen przywraca szanownemu sumieniu Weredyka godność? BYć może tak jest, ale tylko pod warunkiem , że porusza się po Europie (i to nie całej). Tak się nieszczęśliwie składa, że musimy się teraz starać o wizy większej liczby państw niż przed wstąpieniem do Schengen. Oczywiście każdy podrózuje gdzie chce i ocenia sytuacje ze swojego punktu widzenia, ale ogólnie rzezc biorąc wcale nam się wolnośc przez to nie zwiększyła. Ot poszerzono nam klatkę i z wolności możemy się cieszyć tylko w granicach wyznaczonych kratkami klatki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2008) sumienie Werdeyka :
Co ty synku możesz widzieć o klatce? Łżesz jak cholera. No wymień gdzie te nowe wizy wprowadzono dla Polaków i ilu Polaków w tych kierunkach podróżuje, a ilu po Europie? Tylko tak konkretnie !!!! I czy np. na Ukrainę potrzebujemy wizę? Sam nie wiesz kolego co ci przeszkadza. Raz lamentujesz ,że znikły granice a za chwilę, że mimo Schengen nie mozesz pojechac do GB i I. Wypiszmy się z UE wtedy dopiero bedziesz miał swobode podóżowania -szczególnie do Rosji i na Białoruś.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2008) ksenofob :
Jeśli nawet "wypiszemy" się z UE to dalej będziesz mógł bez paszportu jeździć. No chyba że wypiszemy się z Schengen. No ale przepraszam Ty wiesz wszystko a ja tylko ksenofob jestem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2008) ksenofob :
Jeszcze jedno, do GB i I możesz spokojnie jechać ale musisz mieć paszport i to tyle co musisz... Gdzieś ty się tam u Wietrzyka doczytał że do GB i Irlandii trzeba wiz?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2008) sumienie Weredyka :
Szukam Panie Wietrzyk informacji o tych wizach dla Polaków i oprócz Rosji iBiałorusi / i moze krajów zakaukazkich trudno jest coś znaleźć. Zastanawiam sie czy Pan nie powtarza bredni renegata Cejrowskiego? Odpowiedź jest tu: http://pages.cite bite.com/m4e4k9a2hsyf ....... Cejrowski narzeka, że liczba państw do których Polacy mogą jeździć bez wiz zmalała, po naszym wejściu do Unii Europejskiej. Hmmm... Ciekawe jakie to kraje wprowadziły ostatnio wobec Polski obowiązek wizowy? Bo w tak lubianej przez Cejrowskiego Ameryce, zarówno tej Połnocnej jak i Południowej, wiza – od pierwszego maja – będzie nam potrzebna już tylko do Stanów Zjednoczonych. I do żadnego innego państwa. Bo Kanada wizy już zniosła, a Kolumbia zrobi to za kilka dni........................... .............................. ..................... ksenofob -ja nigdzie nie napisałem /wietrzyk zresztą też ,że do GB i I potrzeba wiz

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2008) ksenofob :
No nie napisałeś ale, można się zastanowić co miałeś na myśli pisząc, że nie można pojechać do GB i Irlandii.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2008) M.Wietrzyk :
Napiszę może tak. Szkoda mojego czasu na przekonywanie przeciwników, których przekonać się nie da. Niezdecydowanych , których znam juz przekonałem. Przekonanych przekonywać nie trzeba. Na koniec tylko podam przykład dobrodziejstwa unijnego. W Zakopanem brakuje oscypków bo tylko jeden góral spełniał wymogi dotyczące ich produkcji. Reszta serków robiona jest z mleka krowiego - wot Jewropa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2008) sumienie Weredyka :
Pieprzysz Wietrzyk i łżesz cały czas..... Po pierwsze oscypków nie brakuje tylko inaczej się nazywają. Po drugie górale sami chcieli zarejstrować oscypka z mleka owczego. Po trzecie trzeba miec troche rozumu żeby wiedziec ,że owce doi sie od wiosny /maj/ do jesieni i wtedy mozliwe jest zrobienie prawdziwego oscypka. reszta to shitt krowi wpychany oscypkom. Po czwarte bardzo się ciesze ,że baca produkujący oscypki bedzie musiał spełnic wymogi sanepidu i nie mieszac g..ówna z mlekiem............... Panie Wietrzyk rzygac mi się chce jak czytam te pana łgarstwa . Nie potrafił pan przytoczyć jednego faktu. Masz pan rację po prostu szkoda dyskusji....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2008) sumienie Weredyka :
Errata: .... shitt krowi wpychany ceprom

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2008) sumienie Weredyka :
I najlepsze podsumowanie dyskusji: Opublikowane dzisiaj badania CBOS: ....88%!!! popiera członkostwo Polski w UE 7% jest przeciwna 5% trudno powiedzieć. Super !!!! To najwyższe poparcie w Polsce. Nie ma takiego kościół, rząd, prezydent, wojsko, nikt!!! Szczegółowo tez bardzo dobrze 75% uważa ,że UE jest dobra dla polskiej gospodarki w tym 2/3 rolników!!!. Prawie połowa uważa ,że poczucie własnej wartości po wejsciu do UE wzrosło !!!! itd,itd... BRAWO POLACY JESTEM Z NAS DUMNY!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2008) irudi :
do o rany. ja jestem żalosny? bo zartuje? czy moze zalosne sa te grafomanskie wypociny imc MP?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2008) łapu capu :
"oscypków nie brakuje tylko inaczej się nazywają" (cyt. sumienie weredyka) - to chyba najlepszy komentarz do dobrodziejstw jakie nam oferuje Unia. Komu przeszkadzało, to , co było dotychczas? Góralom- monopolistom. Zaraz po zarejestrowaniu prod. regionalnego cena oscypków i nie-oscypków skoczyła o minimum 100 %, a gdzieniegdzie nawet 200 ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2008) łapu capu :
W formie komentarza do sondaży zamieszczam cytat ze zwolennika UE, pana Ryszarda Bugaja (świetny artykuł pt. "Polski dylemat europejski" z 30.04. w "Rzeczpospolitej): (...)Jest rzeczą niesporną, że Polacy ocenili dotychczasowy bilans członkostwa bardzo dobrze. Jednak zasadnicza poprawa w gospodarce pojawiła się równolegle z przystąpieniem do Unii i wielu ludzi uznało, że istnieje między tymi zdarzeniami związek przyczynowy. Gdybyśmy wstąpili do Unii np. w roku 2000, to z pewnością przeważałaby krytyczna ocena akcesji.Wsparcie rozwojowe, jakie otrzymujemy z Unii, ma istotne znaczenie, ale jest mniejsze, niż twierdzi wielu jej ideologicznych entuzjastów. Stwarzają oni wrażenie, że Polska po prostu „dostanie” 67 mld euro. Ale to kwota na siedem lat i jest to limit, którego – w praktyce - nie można w całości wykorzystać. Natomiast w tym czasie na pewno zapłacimy w postaci składki ponad 18 mld euro i musimy wydać z budżetu znaczne (choć nigdy nieoszacowane) kwoty na „utrzymanie kontaktów” z Brukselą. Można też mieć wątpliwość, czy – np. z powodu upodobania unijnej biurokracji do wydawania pieniędzy „na szkolenia” – będziemy te środki wydawać w pełni efektywnie. Jest zresztą i cena tej pomocy: Bruksela ma prawo narzucać nam różne decyzje niekoniecznie dla nas korzystne. Okazało się np., że nie możemy postawić podatkowej tamy zalewowi używanych samochodów z Zachodu, natomiast FSO musi ograniczać produkcję itd., itp. Te decyzje musimy respektować, choć Niemcy Zachodnie po zjednoczeniu wydały setki miliardów euro na modernizację byłej NRD. Mimo wszystko dotychczasowy bilans członkostwa w Unii dla gospodarki jest korzystny, a ograniczenie suwerenności – choć niewątpliwe – nie jest spektakularne. Czy możemy jednak liczyć, że w przyszłości rezygnacja z kolejnej cząstki suwerenności zostanie nam zrekompensowana odpowiednim zwiększeniem szans rozwojowych?(...)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2008) MaG :
"odmawiamy parlamentarzystom głosującym za przyjęciem Traktatu z Lizbony prawa do reprezentowania nas w trakcie uroczystości patriotycznych" - bzdura. Posłowie reprezentują nas uchwalając prawo. W czasie uroczystości każdy reprezentuje siebie (ostatecznie urząd). Możemy sami brać udział w uroczystościach i oddać hołd zasłużonym Polakom wg własnego uznania i w formie jaką uważamy za stosowne. Nie mamy prawa zabraniać czynić tego innym a tymbardziej sędzić innych (kamieniować). Zachęcam wszystkich z forum do osobistego udziału w obchodach niepodległości a nie wysługiwania się posłami i innymi urzednikami. Nie rozumiem również skąd się bierze w Polakach taka zajadłość i chęć krzyżowania rodaków. A może niektórym przydałoby się lusterko?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2008) do MaGa :
Polityczna poprawność i medialna papka przeżera mózgi. Naprawdę nie dostrzegasz różnicy między "odmawiać prawa do reprezentowania podczas uroczystości" a " zabraniać brać udziału w uroczystościach" ? Poseł jest wybierany przez wyborcę, wyborca musi cierpliwie przez 4 lata znosić, że poseł go oszukuje i nie ma prawa mu odmówić prawa (symbolicznie, warunkowo i w konkretnej sytuacji) do reprezentowania go - choćby urzędowego ? Kto tu chce kogo kamieniować i krzyżować ? Doszczętnie was już, obrońców tych obłudników i kłamców, pogięło ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2008) UWAGA :
Od kilku dni permanentnie na tym forum kamieniuje się i krzyżuje wyłącznie autorów komentowanego tekstu, kompletnie nie zwracając uwagi na to, co napisali i czego chcą odmówić parlamentarzystom głosującym za "Traktatem Lizbońskim". A chodzi właśnie o to, żeby posłowie nie podpierali się swoim urzędem, "poselstwem", "senatorstwem" i kiedyś na nich oddanym głosem wyborców, w trakcie uroczystości patriotycznych. Niech sobie składają kwiaty, śpiewają, maszerują itd. jako zwykli "Kowalscy". Nikt im nie odmawia prawa do brania udziału w obchodach świąt.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2008) Darek :
A na szarfach do wieńców to będzie "posłowie PO", czy tylko ich nazwiska?. Jeśli to pierwsze to ja też im odmawiam tego prawa !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2008) M.Wietrzyk :
Sumienie Weredyka spokojnie. Jeżeli znalazł się gość który robi oscypki to znaczy, że oscypki już da się robić - nie jestem specjalistą od dojenia owiec i zdaje się, że suminie weredyka ma większe w tym doświadczenie, ale logiczne rozumowanie prowadzić musi do jednego: skoro są oscypki to jest już owcze mleko. I po co się tak pieklić i bluzgać? No to jeszcze coś zapodam: "Zgodnie z wymogami Unii Europejskiej górale hodujący owce, muszą przejść specjalne szkolenie z łapania i dojenia owiec. Szkolenie zakończone będzie egzaminem. Podhalańskich baców na kurs wysyła Związek Hodowców Owiec i Kóz. Uważają tam, że kilkudziesięcioletnie doświadczenie nie wystarczy by hodować owce i robić oscypki. Teraz - za sprawą Unii - górale dowiedzą się, jak opiekować się kozą, jak doić owcę i jak z ich mleka robić "niepodrabiany" ser. " To jeszcze wróćmy do %-ów. Sumienie Weredyka napisało: " 75% uważa ,że UE jest dobra dla polskiej gospodarki w tym 2/3 rolników!!!. To ja odpowiadam. "Z badań OECD wynika, że ponad 70 proc. dorosłych mieszkańców naszego kraju nie rozumie prostych tekstów, tabel i wykresów zamieszczonych w książkach i prasie. Oznacza to, że czytająca większość odtwarza litery, łączy je w słowa, te zaś w zdania, nie tworząc przy tym sensów – gdyby tym ludziom zrobić, jak w szkole, sprawdzian z treści, to zapewne by go oblali". Dziękuję za uwagę, nie mam więcej pytań.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2008) odp :
Kundelki szczekają a.........Wybory były i czy nam sie to podoba czy nie, niektórzy mogą się szczycić że są posłami lub senatorami. Prezydent też mi się nie podoba (za niski) ale muszę to zaakceptować bo większość zdecydowała. Każdy ma prawo na szarfie napisać swoją funkcję jeżeli jest to zgodne z rzeczywistością. Czasem mnie to nawet dziwi jak ktoś się wstydzi swojej przynależności np. niektórzy księża, O, mój propoboszcz tez mi sie nie podoba i co z tego jak na biskupa nie mam wpływu, więc i tak chodzę do kościoła parafialnego. Jeżeli ja na swojej szarfie napiszę Kowalski to będzie znaczyć że reprezentuję wszystkich Kowalskich? Nigdy do głowy by mi nie przyszło, że były poseł Lepper mnie reprezentował.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2008) odp doM. Wietrzyka :
To jaki ma sens referendum skoro "ponad 70 proc. dorosłych mieszkańców naszego kraju nie rozumie prostych tekstów" Widocznie jestem w tych 70%. Chyba, że liczycie, że te 70% niekumatych da się przerobić na swoją stronę populistyczną nagonką i przy pomocy radia z Torunia, ale czy to jest uczciwe?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2008) do odp. :
A głosowałeś na Leppera ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2008) odp :
nie i na Grada też nie ale i tak zostali posłami

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2008) sumienie Weredyka :
do p. Wietrzyka................"nie jestem specjalistą od dojenia owiec " ..... Pan od niczego nie jestes specjalistą ,za wyjatkiem podawania steku bzdur i kłamstw. I wie Pan co : z pisaniem w Święto Narodowe,że 70% Polaków to skończni debile to pan juz kompletnie przegiął. Ja też nie mam więcej pytań .Człowieku po prostu brak ci klasy!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2008) Głupiutka Garmażerka :
Tak czy inaczej za kilkanaście godzin pinczerki zrobią: hau hau, że niby bronią niepodległości. A potem do mamusi na ciepły obiadek.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-05-2008) M.Wietrzyk :
To jaki sens miało referendum w 2003 r.? Jeżeli wtedy zrobiono referendum to dlaczego teraz referendum się nie robi? O to cały czas nam chodzi, o odpowiedź na to proste pytanie. Do sumienia Weredyka to Pan napisał o debilach, jak tylko podałem to co wyszło w badaniach. Co do specjalizacji to nie zna mnie pan więc nic pan na mój temat nie może sensownego powiedzieć. Jak narazie to pan się piekli, ale to dobrze. bo chyba dochodzi wreszcze do pana , że ta cała UE nie jest taka piękna jak się panu wydawało. Pani Garmażerko jak Pani przyjdzie na uroczystości to Pani zobaczy co pinczerki zrobią - chyba nie liczy Pani na to, że coś wysadzimy w powietrze?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-05-2008) Analityk :
88% za UE? Co tak słabo?! Za Stalinem było 99,99% a nie było TVN, POLSATU i dotacji przekupujących włościan. Sam strach jeno wystarczył. No, ale wszystko przed wami zdrajcy. Jeszcze 11,99 procent. Do roboty - "dzień zdrajcy" z przemarszami po miastach już 9 maja.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-05-2008) Weredyk :
Akcja stygmatyzowania była doprowadzona do takiej perfekcji, że nikt nie zauwazył ze sie odbyła. Gratulacje:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-05-2008) Głupiutka Garmażerka :
Za to "Analityk" zasłużył na nagrodę Darwina.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-05-2008) Analityk :
"Nikt nie zauważył", ale wszyscy oficjele nasłuchiwali, czy aby przy ich "familii" nie padnie okrzyk "won zdrajco!". Ten strach i ta obawa będą im towarzyszyły aż do końca ich dni. Następna okazja 15 sierpnia, 1 września, 17 września, 11 listopada...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-05-2008) MP :
To takie dawkowanie napięcia. Na razie dostali po "żółtej kartce". Za każdym razem będzie coś innego, bardziej wymownego...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-05-2008) Sz. :
A zdarzył się taki jeden, co to przyjęcia żóltej kartki odmówił. A nawet zdziwienie okazał. A jako poseł STĄD powinien przecież znać nastroje panujące we wszystkich kręgach społecznych STĄD. Udawał?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-05-2008) odp doM. Wietrzyka :
nie miało sensu ale musiało być a po drugie pytanie łatwiejsze dla 70%, obecnie nie wiadomo o co chodzi (oprócz polityków którzy udają że wiedzą)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2008) MP :
W życiu dokonuje się wyborów między tym co dobre, a tym co łatwe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2008) aga :
Byłem pod pomnikiem 3 maja i mam wrażenie ,że staroście odbiło z tą ceremonią co najmniej jak by był Prezydentem RP. Przychamuj pan trochę więcej skromności!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2008) ehh :
Jaka bzdurna dyskusja.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2008) popieram Cejrowskiego :
Cejrowski ma rację,ja też nie będę zapierdalał na bandę cwaniaków.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2008) Marcin :
Gdy głosowałem za przystąpieniem Polski do Wspólnot Europejskich nikt nie mówił, że za parę lat powstanie po cichu państwo europejskie a Polska stanie się tylko jedną z jego prowincji. Jeszcze jest czas by do tego nie dopuścić, mogli to zrobić Francuzi i Holendrzy, możemy i my. Skoro Polacy są zadowoleni z obecnej sytuacji to po co zmieniać to co dobrze działa? Lepsze jest wrogiem dobrego!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2008) bog :
Do roboty !- patrioci ! -Polska liczy na was!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2008) M.Wietrzyk :
W tym rzecz , że nie wszystko działa dobrze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2008) Wykrywacz kłamstw :
A tymczasem jeden z "izolowanych" uniogrzeszników, Grad Aleksander w RMF mówi, że kampania ma swoje prawa, to jest: w kampanii kłamiemy aby się dorwaćdo koryta (skarbu) a później robimy co chcemy i możecie nam skoczyć. Szczery przynajmniej po kampanii. Choć nie do końca, o czym dowiemy się za kilkanaście miesięcy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2008) do WK :
Widzę że naiwnych pełno. Chłopie gdzie ty zyjesz, że do tej pory tego nie wiedziałeś? Przecież partie dostają z budżetu dotacje i za te pieniądze zatrudniają fachowców od wizerunku, czyli od ściemniania. Najbardziej pojętnym uczniem był Lepper, najmniej chyba Kaczory.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2008) pytanie :
A wracajac do sprawy. Czy ktoś oprócz autorów podpisał już list? Dla mnie wiekszym zagrozeniem dla niezależnosci nie jest UE, ale brak zaufania rządzących do podwładnych. Takim przykładem dla mnie jest PiS i Prezydent którzy na każdym kroku pouczają społeczenstwo co jest dobre a co złe. Następnie udają się do Juraty na odpoczynek, by w luksusie, przy szumie morza, opróżniać kolejne butelki markowych win.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2008) Flagowy :
Ostracyzm zapowiadany w artykule świadczy o tym, że Autorzy nie zauważają słonia w domu. Na budynku UM przy Mickiewicza powiewa flaga biało-czerwona, flaga tarnowa i niebieska flaka z okręgiem złotych gwiazd. Człowieka który kazał ją wywiesić należałoby dyscyplinarnie wywalić z UM w poniedziałek. Tym bardziej, że Traktat Reformujący wykluczył ten symbol z oficjalnych symboli UE, a Polska nie podpisała protokołu, w którym państwa wyznają, że się im podoba taki symbol. Zarówno Niemcy, Ukraińcy jak i Sowieci zwykli po zwycięstwie zatknąć swoją flagę na głównym budynku. W Tarnowie łajdacy wieszają sami!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2008) do Flagowego :
Jest jednak spora różnica między powiewającą flagą - symbolem w gruncie rzeczy szlachetnej idei integracji, symbolem , który powstawał, gdy jego autorom nie śniło się superpaństwo inicjowane teraz na gruzach "starej" UE a Traktatem - aktem likwidującym lub przynajmniej potencjalnie mogącym zostać wykorzystanym do likwidacji naraz wielu atrybutów niepodległego bytu państwowego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2008) kto inny do Flagowego :
póki co traktat nie jest jeszcze ratyfikowany, więc flaga niech sobie wisi. Pytanie co z nią po ratyfikacji...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2008) mieszkaniec Tarnowa :
Obecność Polski w UE jest nieodwracalna i przyjmijcie to do wiadomości panowie trzej. Dzięki Wam o Tarnowie może być głośno, szkoda tylko, że śmiesznie. Daliście władzę w wyborach swoim przedstawicielom to teraz nie biadolcie. Trzeba było przed wyborami zapytać ich na spotkaniach o stanowisko w sprawie i ewentualnie nie głosować. dzisiaj rozdzieracie szaty bo wybory niektórzy z kretesem przegrali, bo wybrani im nie odpowiadają. Za dwa lata będą następne, może lepiej wybierzecie? Póki co jako obywatel naszego, mojego miasta nie chcę aby było ono ośmieszane przez takie inicjatywy. I mam do tego prawo bo nie jestem pozbawiony praw publicznych w tym prawa wyborczego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2008) Adam Jarocki :
Masz chłopcze takie samo prawo jak oni. I możesz sobie chcieć albo nie chcieć - nikogo to nie obchodzi, ani nikt się tym nie przejmuje. Tym bardziej, że nie wiadomo kim.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl