Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   Prezydent znów w Ratuszu !   -   01/4/2004
Weloletnie starania prezydentów Tarnowa i rajców miejskich o odzyskanie dla magistratu tarnowskiego ratusza zostały zakończone sukcesem. Marszałek Województwa Małopolskiego - dotychczasowy właściciel najbardziej charakterystycznego obiektu miasta - poinformował właśnie, że zgadza się na jego przekazanie Gminie Miasta Tarnów po 1 stycznia przyszłego roku. Czas pozostały do tej daty ma zostać wykorzystany teraz na sprawy formalno-prawne, związane z przejęciem Ratusza przez magistrat.

Ogloszenie

Jak wiemy, w Ratuszu mieści teraz część swoich reprezentacyjnych zbiorów Muzeum Okręgowe w Tarnowie. Prawdopodobnie po 1 stycznia tylko część z tych zbiorów będzie musiała zostać przeniesiona z Ratusza. Władze tarnowskiego magistratu nie chcą bowiem (przynajmniej tak deklarują) ingerować w muzealny i historyczny charakter obiektu. Planują więc tylko pojawienie się w Ratuszu symbolicznego gabinetu Prezydenta, który tu właśnie przyjmował będzie gości, zarówno tych znamienitych, jak i "zwykłych" mieszkańców. Prezydent chce bowiem w Ratuszu odbywać swoje cotygodniowe dyżury. W dalszej przyszłości magistrat nie wyklucza jednak przeniesienia do Ratusza np. Wydziału Kultury UMT. Obawy co do eskalacji oczekiwań nowego właściciela obiektu wyraża głośno dyrektor Muzeum - Adam Bartosz.
Tymczasem prezydent Bień, który w trakcie swej ostatniej kampanii stawiał postulat powrotu Ratusza w ręce Miasta ("to nie tylko kwestia prestiżu, a może nawet honoru") miał dzisiaj nieco zafrasowaną minę. Przejęcie Ratusza oznacza bowiem nie tylko splendor ale też spore wydatki. Dotychczas utrzymanie obiektu zawdzięczało ono środkom województwa. Prezydent nie wie jeszcze skąd weźmie pieniądze na utrzymanie Ratusza. Z pewnością jednak takie pieniądze się znajdą. To nadal pozostaje kwestia nie tylko prestiżu, ale i honoru - dodał.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(01-04-2004) hop - jeden i jedyny :
Prima, prima... ale jeśli już tak by się stało to proponuje prezydentowi albo zburzenie Ratusza i zrobienie w tym miejscu parkingu, albo przeniesienie Ratusza na Burek, a na rynku j.w., albo klub go-go.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-04-2004) Babcia z Radia Maryja :
aleś ty dowcipny hop... nawet w prima aprilis taką drętwotą od ciebie zalatuje że szkoda mówić!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-04-2004) hop - jeden i jedyny :
Ojciec dyrektor nie lubi klubów gogo?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-04-2004) dziadek z Radia Szalom :
hip - hop - baba - chłop - śmietana - rozlana

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-04-2004) kuba :
a ja lubie redemptorystow. Zwlaszcza rekolekcjonisci, maja swietne kazania!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl