Derby Powiśla dla Szczucina    -   02/5/2008
Drużyna MLKS Polan Żabno przegrała u siebie z Wisłą Szczucin 1:2 (0:0). To czwarta z rzędu porażka piłkarzy z Żabna, którzy jeszcze nie tak dawno byli liderami V ligi. Jakieś fatum ciąży nad tymi zawodnikami. Sam mecz nie był porywającym widowiskiem, piłkarze obu ekip nie stwarzali jakiś efektownych zagrań, a najbardziej emocjonujące było ostatnie dwadzieścia minut meczu.

>

O pierwszej połowie, można napisać, że się odbyła. Od pierwszych minut piłkarze ze Szczucina rzucili się do ataku na bramkę Wiatra, lecz ataki te rozbijały się o obronę zespołu Polanu. Po kwadransie gry, do głosu doszli gospodarze, którzy chcieli za wszelką cenę strzelić bramkę. Niestety ani Pytka, ani Hołda, ani Trendota nie znaleźli sposobu, by umieścić piłkę w bramce szczucinian. Bliski szczęścia był co prawda Hołda, ale będąc sam na sam z Bebelem strzelił zbyt intuicyjnie. Od czasu od czasu, swoich sił próbowali piłkarze Wisły, lecz nic z tego nie wychodziło. Z boiska wiało nudą, nic się konkretnego nie działo, piłkarze skupiali się bardziej na grze w środku boiska.
Po zmianie stron, mocno zaatakowali gospodarze. Przez pierwsze pięć minut trwało oblężenie bramki gości, lecz znów nie było efektów. Wprowadzeni po przerwie Węgiel i Wójcik, nieco ożywili grę gospodarzy. Główki Motyki, strzały z dystansu Hołdy, nie przynosiły efektów w postaci bramki. W 57 minucie, groźną akcję przeprowadzili zawodnicy Wisły, a konkretnie Urban, który będąc sam na sam z Wiatrem, nie pokonał go. W odpowiedzi szybka kontra i główka Węgla przechodzi niestety obok słupka bramki Wisły. W 68 minucie, kolejna akcja zespołu Wisły, wspaniałą wrzutką w pole karne gospodarzy popisał się Urban, a główka Kowala uderzyła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Wiatra. To był sygnał ostrzegawczy dla miejscowych, że goście myślą o odniesieniu zwycięstwa. Trzy minuty później, po kolejnej niewykorzystanej akcji przez Polan, w samotny rajd z piłką na połowę miejscowych, udał się Majka. Tak z niczego przebiegł pół boiska, nie pilnowany oddał strzał i bezradny Wiatr musiał skapitulować. Niespodzianka wisiała w powietrzu. Piłkarze ze Szczucina objęli prowadzenie, a nad stadion w Żabnie nadciągały ciemne chmury. Chwilę potem mogło być 2:0, lecz będący sam na sam z Wiatrem – Urban, strzelił ponad bramką. Gospodarze chcieli jednak wyjść z twarzą, stwarzali ciągłe akcję pod bramką gości. Próbowali Liro oraz Motyka, lecz niestety strzały były niecelne. W 85 minucie, ładnym dośrodkowaniem z prawego skrzydła popisał się Krzaczka, które trafiło wprost na głowę Wójcika. Wreszcie padł upragniony gol dla zespołu miejscowych. Ale na tym nie chcieli poprzestać gospodarze i cały czas próbowali zdobyć gola, dającego zwycięstwo w meczu. Jednak nie było im dane strzelić tego gola. W 89 minucie, nie groźnie wyglądająca akcja, przerodziła się w kolejnego gola. Z autu piłkę wyrzucali piłkarze ze Szczucina, a ta trafiła pod nogi wprowadzonego po przerwie Tabora. Będąc sam na sam z Wiatrem Tabor, trafił idealnie w bramkę i niespodzianka stała się faktem. Kolejna porażka zespołu MLKS Polan Żabno również. Piłkarze ze Szczucina z kolei przerwali pasmo kilku przegranych.

MLKS POLAN ŻABNO: Wiatr – Spinda, Kurzawski, Nagórzański, Krzaczek, Trędota (od 46 min Węgiel), Motyka, Pytka (od 46 min Wójcik), Łoś (od 64 min D. Kijowski), Załęski (od 64 min Liro), Hołda.
WISŁA SZCZUCIN: Bebel – Kuter, Oleksy, Knaga, Bendkowski, Kołton, Kapel (od 90 min Kłagisz), Majka, Smaś (od 66 min Tabor), Kowal, Urban.

Bramki zdobyli: Wójcik w 85 min (MLKS Polan) oraz Majka w 71 min i Tabor w 89 min (Wisła).
Mecz sędziował: Tomasz Żelazny z Krakowa.
Żółta kartka: Krzaczek (MLKS Polan)
Widzów: około 150