Majówka na boiskach naszego regionu    -   02/5/2008
Cenny remis na boisku w Wieliczce III-ligowych piłkarzy Okocimskiego, efektowne zwycięstwo tarnowskiej Unii, przy remisie lidera oraz kolejna „wtopa” piłkarzy MLKS Polan Żabno – to chyba najważniejsze wydarzenia na boiskach regionu z początku "długiego weekendu". Na uwagę zasługuje też cenny remis piłkarzy Tuchovii w Myślenicach, którzy wykorzystali grę w przewadze. W sobotę i niedzielę czekają nas kolejne pojedynki ligowe. Pauzuje Unia (inkasując jednak 3 pkt za walkower z Wisłą II Kraków). Tarnowscy kibice trzymają kciuki za Glinik/Karpatię, która starać się będzie strącić Dalin Myślenice z pierwszej pozycji w tabeli. Jeśli tak się stanie, na fotel lidera IV ligi wrócą "jaskółki".

>

III LIGA
Mecz w Wieliczce zakończył się remisem oraz sprawiedliwym podziałem punktów. Od początku meczu piłkarze Okocimskiego zagrali bardzo zdecydowanie i odważnie, stwarzając więcej zagrożeń pod bramką zespołu Górnika Wieliczka. Już w 13 minucie Szczoczarz mocno uderzył z dystansu tuż obok słupka. Chwilę później, kolejną okazję miał Piotrowicz, lecz jego strzał z rzutu wolnego minimalnie chybił celu. Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, zawodnicy z Brzeska mieli doskonałą okazję, lecz po samotnym rajdzie Karwata i odegraniu do lepiej ustawionego Szczoczarza, ten zbyt mocno uderzył w piłkę, która przeleciała obok bramki. W drugiej połowie, to gospodarze zaczęli atakować bramkę Okocimskiego. Dopiero po kwadransie, od wznowienia gry, nieco otrząsnęli się piłkarze Okocimskiego, którzy przeprowadzili składną akcję. Po płaskiej centrze Jagły, do piłki jednak nie zdążył Szczoczarz. W 73 minucie po faulu na zawodniku miejscowych swoją drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Ogar i Okocimski zmuszony był do gry w dziesiątkę. Od razu zawodnicy Górnika ruszyli do ataku, ale dobrze w bramce Okocimskiego spisywał się Palej. W tabeli drużyna Okocimskiego jest nadal szósta z 36 punktami na koncie, tracąc do piątego - Górnika Wieliczka - cztery punkty.
Drużyna Okocimskiego zagrała w składzie: Palej – Mat. Wawryka, Kočiš, Ogar, Jagła - Kostecki (od 72 min Kobylski), Metz, Piotrowicz, Matras (od 81min Bednarczyk) - Karwat, Szczoczarz.
Mecz sędziował: Sławomir Pipczyński (Radom).
Żółte kartki: Ogar, Mat. Wawryka, Jagła.
Czerwona kartka: Ogar w 73 min - druga żółta.

IV LIGA
Remis oraz dwa zwycięstwa (jeden jako walkower) to dorobek drużyn z naszego regionu, występujących w czwartej lidze.

Dalin – Tuchovia 1:1 (1:0)
Bardzo trudne zadanie czekało piłkarzy Tuchovii, którzy pojechali do jaskini lwa, czyli lidera tabeli czwartoligowej. W pierwszej połowie to gospodarze przeważali, co już w 13 minucie udowodnili, strzelając bramkę. W drugiej połowie, los sprawił, że jeden z piłkarzy miejscowego Dalinu, musiał opuścić boisko po ujrzeniu czerwonego kartonika. Grę w przewadze wykorzystali w końcówce piłkarze z Tuchowa, którzy strzelili bramkę. Autorem trafienia był grający trener Jacek Ropski.
Tuchovia zagrała w składzie: Żydowski - Malec, Różycki, Grzebień, Maciaszek, Wiśniowski (od 57 min Ropski), Stec, Dobrowolski (od 88 min Sobyra), Kafel, Stachoń, Jamka.
Bramkę dla Tuchovi zdobył: Jacek Ropski w 86 minucie.
Mecz sędziował: Wojciech Moskała z Wadowic.

Unia Tarnów – Fablok Chrzanów 4:0 (4:0)
Bramki dla Unii zdobył Hajduk w 3, 32, 41, 44 minucie.
Remis na własnym stadionie piłkarzy Dalinu, wykorzystał wicelider, czyli Unia Tarnów. Pokonali oni słabiutki w tym sezonie Fablok Chrzanów 4:0. Niecodzienny pokaz strzelecki dał Hajduk, który zdobył wszystkie cztery bramki w pierwszej połowie spotkania. Unia cały czas kontrolowała wydarzenia na boisku, próbujac udowadnić, że ostatnie słabsze wyniki, to tylko "wypadek przy pracy".
Tarnowianie zagrali w składzie: Libera - D. Bartkowski, Wstępnik, Węgrzyn - Ryński (od 61 min Żaba), Pawlak, Ł. Bartkowski (od 65 min Marciniec), D. Popiela, Konieczny (od 83 min Rodak) - Drozdowicz, Hajduk (od 78 min Witek).

Zobacz skrót meczu "jaskółek":

W tabeli nadal prowadzi Dalin Myślenice, ale Unia ma już tyle samo punktów. Czwarte miejsce, po łatwych punktach (walkower za mecz z wycofanymi rezerwami Wisły Kraków) zajmuje LKS Nieciecza, która ma w swoim dorobku 53 punkty. Trzynastą lokatę nadal zajmuje drużyna Tuchovii, która dotychczas zgromadziła 25 punktów. Już w najbliższą sobotę i niedzielę, czekają nas kolejne zmagania na boiskach czwartej ligi. Oczy i uszy kibiców tarnowskich zwrócone będą na boisko w Gorlicach, gdzie zaprzyjaźniony Glinik podejmuje Dalin Myślenice. Polepszając swój dorobek punktowy Gorliczanie, "korespondencyjnie" wywindują Unię na fotel samodzielnego lidera (obecnie Unia ma 60 punktów, tyle samo co Myśleniczanie, ale gorszy bilans z bezpośredniego starcia jesienią).

Zestaw meczów najbliższej sobotnio-niedzielnej kolejki IV ligi wygląda następująco: Unia Tarnów pauzuje (walkower z wycofaną Wisłą II Kraków).

V LIGA
Nadal trwa niemoc piłkarzy niedawnego lidera – MLKS Polan Żabno. Tym razem nie poradzili sobie na własnym boisku ze słabiutką Wisłą Szczucin. W jedynym środowym meczu, Orzeł Dębno odprawił piłkarzy z Jodłownika, aplikując im pięć bramek. Nieźle poczyna sobie w rundzie wiosennej drużyna Wolanii. Tym razem pokonała na własnym boisku piłkarzy Dunajca Nowy Sącz.
W tabeli nadal prowadzi drużyna Skalnika Kamionka Wielka, która zgromadził 51 punktów. Drugą pozycję na rzecz piłkarzy Orkana Szczyrzyc stracili piłkarze z Żabna. Oni zajmują trzecią lokatę, mając w swoim dorobku 42 punkty. Piąte miejsce nadal zajmują piłkarze Wolanii Wola Rzędzińska, którzy mają 39 punktów. Ósmy z 36 punktami jest Orzeł Dębno, natomiast po zwycięstwie w Żabnie, piłkarze ze Szczucina awansowali na dwunastą lokatę, mając na swoim koncie 15 punktów.

LIGA OKRĘGOWA
Piłkarze VI ligi zagrają dopiero w sobotę i niedzielę. Mecz awansem rozegrali już wcześniej piłkarze Dunajca Zakliczyn i Łukovii (3-0 dla Dunajca). Pozostałe spotkania 23 kolejki ligi okręgowej to:
LKS Gnojnik - Olimpia Kąty 3 maja, 17:00
Żubr Gawłówek - Iskra Łęki 4 maja, 17:00
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska - Iskra Tarnów 4 maja, 17:00
Novi/Rzezawianka Rzezawa - Gosłavia Gosławice 4 maja, 17:00
Unia Niedomice - Radłovia Radłów 4 maja, 17:00
Olimpia Wojnicz - Ikar Odporyszów 4 maja, 17:30
Rylovia Rylowa - Tarnovia Tarnów 4 maja, 17:00