To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Idzie nowe    -   02/5/2008
Niejaka Elżbieta Szymańska chce na 9 miesięcy wynająć swój „brzuch” innej parze. Robi to w „odruchu serca”, chcąc „pomóc”. Za 16 tysięcy euro. „Nowym” powiało także z telewizorni. Konkretnie powiał Kuba Wojewódzki, który wsadził polską flagę w psie gówno. Jak sam mówi, celem „przewietrzenia” polskiego patriotyzmu i katolicyzmu.

Ogloszenie
>

Niejaka Elżbieta Szymańska chce na 9 miesięcy wynająć swój „brzuch” innej parze. To znaczy, chce zostać „matką zastępczą” dla dziecka poczętego w wyniku zabiegu in vitro. Rzecz jasna wcześniej zrzekając się praw do dziecka po jego urodzeniu. Kobieta na taki pomysł wpadła oczywiście „w odruchu serca” i jak sama przyznaje, chce „pomóc” kobietom, które chciały mieć dziecko, ale nie mogły. Pomóc oczywiście nie za darmo, tylko za jedyne 16 tysięcy euro.
„Ja nie wystawiam dzieci na ladę sklepową, by ktoś je kupił. To jest pomoc w urodzeniu dziecka. Ja po prostu pomagam urodzić” – stwierdza w wywiadzie kobieta. I przyznaje, że nie obawia się, że nie zechce po porodzie oddać dziecka, bo przecież wcześniej podpisze odpowiednią umowę, a poza tym wie, „że można sobie w głowie zakodować, że to nie jest moje dziecko”.
Ot, i nowożytne „macierzyństwo”, w którym kobieta – matka? staje się inkubatorem i za pieniądze pozbywa się urodzonego potomstwa. Co ciekawe, obok środowisk katolickich zgodnie przeciw takim rozwiązaniom zaprotestowały środowiska feministyczne. Po raz pierwszy razem! Ale o ile jako katolik doskonale rozumiem sprzeciw katolików wynikający z nauczania kościoła, o tyle nie rozumiem feministek. Przecież cały czas walczą o „godność kobiety” czyli prawo do „swobodnego dysponowania swoim własnym brzuchem”, czyli do mordowania nienarodzonych dzieci, nazywanego ślicznym słowem „aborcja”. Czemuż to akurat w tym przypadku, chcą kobietom tego prawa odmówić? Pani Magdaleno Środo! To niekonsekwencja! Ach rozumiem, taka „matka zastępcza” to „instrumentalne” traktowanie kobiety! Morderstwo na nie narodzonym człowieku zaś już „instrumentalnym” traktowaniem człowieka nie jest. Jaka szkoda, że zwolenników „aborcji” ich matki nie potraktowały przed ich urodzeniem równie „nie instrumentalnie”. W zasadzie to można by mnie chyba za te słowa zaskarżyć, w końcu wyrażam żal, że zwolennicy aborcji nie zostali zamordowani. No ale na szczęście „usunięcie ciąży” w ich mniemaniu morderstwem nie jest, więc wnoszę o uniewinnienie mej osoby, Wysoki Sądzie...

Nowe napłynęło także z telewizorni. Konkretnie ze strony Kuby Wojewódzkiego, który „powiał świeżością”, żeby „przewietrzyć polski katolicyzm”.
„Przewietrzenie katolicyzmu”, polegać miało na wsadzeniu polskiej flagi w psie odchody na telewizyjnej antenie. Rozumiem, że chęć wietrzenia wynika u Wojewódzkiego z przekonania o zaduchu, jaki w katolicyźmie panuje, w przeciwieństwie do odświeżającej niby „wc-piker” woni roztaczanej przez szołmena tvn wobec mdlejącego z zachwytu tłumu. A ten „kruchciany” zaduch nie pozwala Kubie wejść do kościoła. Kiedy już jednak Wojewódzki ten kościół psimi odchodami przewietrzy, przykrajając go do swej miary, wówczas będzie mógł wreszcie do niego wstąpić. Zresztą, w ogóle powinno być tyle kościołów, ile Wojewódzkich i innych Kowalskich. Z drugiej strony rzecz biorąc, powinienem się cieszyć, że nasz „szołmen”, czy może „kałmen” okazuje tyle zainteresowania kościołem. Poza tym, przecież nie jest ważne w co się polską flagę wtyka, ale z jakiej perspektywy się to czyni! A ta była niebagatelna, bo jak Kuba stwierdza w wywiadzie dla „Dziennika”, w Polsce panuje „tani patriotyzm”, z „pijaną mordą kibica pomalowaną w biało – czerwone barwy”, z „polską flagą w rękach fanatyka z Młodzieży Wszechpolskiej” (ostrożnie - antysemici!), no i poza tym przeciętny Polak „zna tylko jedną zwrotkę hymnu”. I on chciał przeciwko temu zaprotestować.

Zwalczając patriotyzm „polskiej flagi w rękach fanatyka” i patriotyzm „pijackiej mordy kibica” prawdziwym, nie jakimś tam tanim patriotyzmem, bo patriotyzmem „z polską flagą w psiej kupie”. Tak Kuba Wojewódzki, bynajmniej nie w trosce o oglądalność, która jak wiadomo zwyżkuje gdy „luminarze opinii” zajmują się fekaliami i intelektualną pornografią, poczuł się patriotyczną, katolicką i bynajmniej nie fanatyczną awangardą i dlatego „polską historię, katolicyzm i mentalność” chce „przewietrzyć”. Zaczynając od wietrzenia psimi odchodami.
Wojewódzki nie precyzuje, w jaki sposób zamierza dalej prowadzić swą patriotyczną krucjatę, jak chce mnie „odmentalnić”, ani od czego zacznie przewietrzanie polskiej historii. Cóż, na takie zawołanie natychmiast powinno odpowiedzieć Ministerstwo Edukacji, wsławione pod obecnym platformowym przywództwem pomysłami kastracji szkolnych podręczników z dzieł, które stanowią o naszej narodowej tożsamości - czym prędzej zatrudniając Kubę jako eksperta. Od pisania historii na nowo.

Poza tym Kuba powołuje się na rozwinięty patriotyzm amerykański. Szczególne podniecenie wzbudzają w nim „rolki, majtki i trampki” w barwach USA. Doceniam patriotyzm amerykański, jednak panu Wojewódzkiemu proponuję, by w ramach swej patriotycznej krucjaty edukacyjnej promował np. kondony w biało – czerwone pasy, aby nawet i w tej sferze, a nie tylko przy okazji psiej kupy, każdy prawdziwy Polak mógł krzewić prawdziwy polski patriotyzm. W iście „wojewódzkim” stylu. „Szołmen” stwierdza też, że ponad 60 procent Polaków nie ma flagi w domu (rozumiem, że on, po kupieniu przez telewizję flagi teraz już ją w domu ma, i że dzięki jego uczynkowi, tysiące i tysiące Polaków, zainspirowanych widokiem flagi w psiej kupie, też ją sobie kupi).
Poza tym dowiedziałem się, że jeśli mnie nie obraża „pijana morda kibica...” to nie powinienem czuć się obrażony jego „happeningiem”. Nie wiem, czy obraża mnie nasza flaga w rękach „fanatyka” z Młodzieży Wszechpolskiej. Z pewnością czuję zażenowanie w przypadku „pijanych mord kibica”. Czy czuję się obrażony? Chyba nie, bo człowieka może obrazić tylko drugi człowiek, nie zaś „zjawisko przyrodnicze” w rodzaju naszych pseudokibiców. Z tej perspektywy Kuba Wojewódzki również mnie nie obraził; wzbudził jedynie zażenowanie takie samo, jak wspomniane „pijane mordy kibica”. Ot, „zjawisko przyrodnicze”. Obraził mnie natomiast TVN, dopuszczając na antenę ten „happenning”, tym bardziej, iż od kierownictwa dużego medialnego koncernu, kształtującego w jakiejś mierze postrzeganie rzeczywistości przez polskie społeczeństwo, oczekiwałbym większej odpowiedzialności i klasy. Ale cóż, najwyraźniej i tam zagnieździł się troglodytyzm, którego Kuba Wojewódzki, owo zjawisko przyrodnicze, jest jedynie następstwem i przejawem.

Gdyby jednak Wojewódzkiemu znudziło się dzierżyć palmę awangardy polskiego patriotyzmu i katolicyzmu, które tak trudno przewietrzyć, widzę dlań kolejną szansę – władze Unii Europejskiej wymyśliły nowy sposób na przewietrzenie naszych kieszeni i mózgów, zamierzając utworzyć do 2010 roku sieć europejskich telewizji i rozgłośni radiowych, mających promować i produkować programy poświęcone problemom UE, „niedostatecznie” dotąd reprezentowanym w mediach poszczególnych państw. Stamtąd to dopiero będzie można wietrzyć! Boję się tylko, że gdy już Kuba i jemu podobni, do spodu nasze zacofanie, archaiczną mentalność, nietolerancję i rozmaite homo-fobie przewietrzą, nie będą mieli z czym walczyć.
Ale może się mylę, w końcu ten rodzaj postępu nie ustaje nigdy. A w ostateczności, Wojewódzki, dochowując wierności sobie i swym przewietrzającym zasadom, zawsze będzie mógł przeprowadzić swój happening ostatni wsadzając w psie łajno... swoją głowę. Wtedy zaiste, powieje długo oczekiwaną świeżością...
M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, July 25, 2024 18:38:08
IP     : 44.210.151.5
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html