To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Uczciliśmy Święto Konstytucji    -   05/5/2008
Radośnie ale i pełną powagą przebiegały w Tarnowie obchody 217 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Obchody rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny, po przemarszu ulicą Katedralną i Wałową, przed Grobem Nieznanego Żołnierza nastąpiła z kolei salwa honorowa, przemówienia Starosty Krasa, Senatora Wiatra i Prezydenta Ścigały oraz złożenie kwiatów. Po południu w Tarnowskim Teatrze odbył się finał IX Regionalnego Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej, natomiast wieczorem na płycie Rynku odczytano fragmenty konstytucji polskiej, amerykańskiej i francuskiej, koncertował też zespół „Leliwa Jazz Band”.

Ogloszenie
>

U zbiegu ulic Kopernika i Piłsudskiego zebrało się w sobotę około tysiąca osób - mieszkańców, władz samorządowych, parlamentarzystów, przedstawicieli stowarzyszeń i organizacji, harcerzy. Przyszli, by dać świadectwo pamięci i pokazać, że wciąż pamiętają o roli pierwszej w Europie Konstytucji, która stała się swoistym niepodległościowym punktem odniesienia zarówno dla Polaków pod zaborami, jak i żyjących w wolnej Ojczyźnie. Podniosłą atmosferę uroczystości podkreśliło uczestnictwo Kompanii Honorowej Komendy Miejskiej Policji oraz koncert melodii patriotycznych wykonany przez Orkiestrę Dętą Zakładów Azotowych.
Spokojny, niespektakularny przebieg miał podczas uroczystości pod Grobem Nieznanego Żołnierza także protest zorganizowany przez inicjatorów "Sztafety w obronie niepodległości", przypominających - ich zdaniem skandaliczne - zachowanie większości parlamentarzystów w sprawie niedawnych głosowań nad trybem przyjęcia i ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego. Posłance Urszuli Augustyn oraz senatorowi Kazimierzowi Wiatrowi organizatorzy akcji wręczyli kartki z napisem "Tutaj nas Pan/i nie reprezentuje". Poseł Wiesław Woda odmówił jej przyjęcia.Organizatorzy protestu rozdali też podczas uroczystości kilkaset egzemplarzy Listu Otwartego, pod którym rozpoczęto właśnie zbieranie podpisów. List, w którym autorzy odmawiają prawa do reprezentowania ich w uroczystościach patriotycznych przez polityków głosujących za Traktatem Lizbońskim, ma być wręczony Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu podczas obchodów 90 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, pod koniec października w Tarnowie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, July 25, 2024 19:08:51
IP     : 44.210.151.5
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html