Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   "Talia" rozpoczęta   -   21/10/2003
Od spektaklu pt. „Małego Świata Wielkie Cuda” według Wiesława Hołdysa rozpoczął się dziś wieczorem konkurs przedstawień teatralnych z całego kraju, które zostaną wystawione na deskach tarnowskiego teatru (i nie tylko teatru) w ramach VII Festiwalu Komedii "TALIA". Wcześniej, sesją panelową na temat "Komedia i media" zainaugurowano cykl imprez "Wokół Talii". Największa tegoroczna impreza kulturalna zakończy się w Tarnowie w niedzielę.

Ogloszenie
>

Przez pięć dni zaprezentowane zostaną w Tarnowie najgłośniejsze tegoroczne spektakle komediowe z całego kraju. Konkurs rozpoczęła premierowa sztuka byłego dyrektora tarnowskie sceny - Wiesława Hołdysa pt. „Małego świata wielkie cuda” w wykonaniu aktorów Teatru Solskiego w Tarnowie. W kolejnych dniach przewidziano następujące spektakle: „Małpy” Wrocławskiego Teatru Pantomimy , „Party” warszawskiej Syreny , „Opera Mleczana” Starego Teatru z Krakowa , „Sprzedam dom w którym już nie mogę mieszkać” teatru KTO , „Szpital Polonia” przygotowany przez teatr Heleny Modrzejewskiej z Legnicy oraz „Testosteron” teatru Studio Buffo. Poza spektaklem Teatru KTO (piwnice , Rynek 19) i "Szpitalem Polonia" (scena Mościckiej Fundacji Kultury) pozostałe spektakle odbywać się będą na deskach Teatru im. Solskiego. Po raz pierwszy swoją nagrodę będzie mogła przyznać publiczność.
Konkursowi towarzyszy cykl imprez okołofestiwalowych. Zaplanowano liczne koncerty , warsztaty , salon poezji, wystawy. Program imprez towarzyszących jest bogatszy niż w poprzednich latach. Już dzisiaj o 16.00 cykl ten zainaugurowała sesja w Sali Lustrzanej "Komedia i media". Wzięli w niej udział rencenzenci prasowi i twórcy : Jerzy Gruza i Marcin Wolski - jedni z jurorów festiwalu (skład jury uzupełni jeszcze redaktor Anna Retmaniak z I programu Polskiego Radia). Jedną z tez postawionych podczas sesji była i ta, że dzisiaj artyści komediowi i satyrycy mają nie lada konkurencję ze strony polityków i w ogóle poziomu "tragikomiczności" polskiego życia publicznego. Debacie przysłuchiwała się głównie młodzież licealna.
Szczegółowy program spektakli , imprez towarzyszących i wieści festiwalowe obecne są m.in. na specjalnej stronie internetowej (kliknij) a także w wydawanej codziennej gazecie festiwalowej „Cztery strony talii”.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl