Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   Grochola nam pokaże   -   02/4/2004
Najpopularniejsza obecnie pisarka w Polsce - Katarzyna Grochola gościć będzie dziś w Tarnowie. O godz. 14.00 w księgarni "Oświatowa" (pl. Sobieskiego) będzie podpisywać najnowszą swoją książkę zatytułowaną "Ja Wam pokażę". Grochola jest autorką bestsellera "Nigdy w życiu!" (film będący adaptacją tej książki możemy ponownie oglądać od dzisiaj w kinie "Millennium"). Jest też współautorką scenariusza serialu "M jak miłość".

Ogloszenie
>

Jej sztuki teatralne "Pozwól mi odejść" i "Kot mi schudł" otrzymały cztery nagrody na konkursie dramaturgicznym Tespis 2000. Napisała również opowieść "Przegryźć dżdżownicę" (1997), graną później jako monodram przez Joannę Żółkowską. Wydała też tomy opowiadań "Podanie o miłość" (2001), "Upoważnienie do szczęścia" (2003), a także, wspólnie z Andrzejem Wiśniewskim, książkę "Związki i rozwiązki miłosne" (2002). br>
Powieść "Nigdy w życiu!", pierwszy tom cyklu Żaby i anioły, była największym bestsellerem wśród polskich książek w 2001 roku, za co uhonorowana została nagrodą AS EMPIK-u. Przełożono ją dotychczas na rosyjski, czeski, niemiecki i litewski, wkrótce ukaże się przekład bułgarski i rumuński. Na jej podstawie powstał także film w reżyserii Ryszarda Zatorskiego – rolę Judyty gra Danuta Stenka. Wydany w 2002 roku tom drugi cyklu, "Serce na temblaku", również odniósł ogromny sukces.
Wydane niedawno "Ja wam pokażę" jest już trzecią pozycją w tym cyklu.
Katarzyna Grochola jest najpoczytniejszą polską autorką ostatnich lat.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl