Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Bon edukacyjny na zajęcia pozalekcyjne ?    -   09/5/2008
Pod koniec kwietnia Młodzieżowa Rada Miasta podjęła uchwałę w sprawie bonu edukacyjnego na zajęcia pozalekcyjne. Inicjatywa ta jest wspierana przez niektórych tarnowskich radnych. Uchwała MRM w formie wniosku została przesłana Prezydentowi Miasta oraz Przewodniczącemu Rady Miejskiej.

Ogloszenie

Proponowany bon według zasady pieniądz idzie za uczniem, to środki przeznaczone dla ucznia szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły średniej, które umożliwią mu pogłębianie i rozwijanie swych zainteresowań, jak również umiejętności w zakresie sportu i kultury, w czasie niekolidującym z zajęciami szkolnymi. Będzie go można realizować w instytucjach sportowych, rekreacyjnych i placówkach kulturalnych, podległych tarnowskiemu magistratowi, m.in. na pływalni i hali sportowo-widowiskowej TOSiR-u, w kinie Marzenie czy Teatrze im. Ludwika Solskiego.
- Władzom miasta przedstawiliśmy 4 propozycje dotyczące kwestii technicznej tego przedsięwzięcia, tj. postać bonu (system informatyczny, karnet, pieczątki, czek). Według nas wprowadzenie tego bonu znajduje bardzo szerokie uzasadnienie - zwiększa możliwość zagospodarowania czasu przez młodzież, zwiększa możliwość jej rozwoju zarówno sportowego, jak i intelektualnego, zwiększa też wzrost gospodarności i efektywności w zarządzaniu miejskimi środkami budżetowymi, ponieważ bon miałby być finansowany przez Urząd Miasta Tarnowa. Z tego miejsca pragniemy podziękować Radnym Miasta Tarnowa - Pani Barbarze Koprowskiej, za drobne wskazówki i podpowiedzi oraz Krzysztofowi Nowakowi, który nam ten pomysł podsunął. Wyrażamy głęboką nadzieję, iż nasza inicjatywa spotka się z przychylnością włodarzy miasta, a następnie doczeka się szybkiej realizacji. Chcielibyśmy, by bon na zajęcia pozalekcyjne obowiązywał od nowego roku szkolnego tak, aby każdy uczeń, uczęszczający do placówek znajdujących się na terenie miasta, mógł z niego skorzystać - mówi radny MRM Mateusz Czosnyka.

Młodzieżowa Rada Miasta Tarnowa po raz pierwszy podejmuje uchwałę w tak ważnej dla młodzieży sprawie. -Uważamy że młodzi ludzie muszą poznawać kulturę "na własnej skórze" - poprzez chodzenie do teatru, na wystawy i koncerty organizowane przez TCK, a nie tylko na teoretycznych lekcjach. Ruch jest również bardzo ważną formą aktywności. Wyrażam głęboką nadzieję, że nasza inicjatywa przyciągnie uwagę rządzących i doczeka się realizacji - podsumowuje Jakub Kozioł, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta (na zdjęciu).(ds)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947