Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Spotkanie ze Sławomirem Shuty    -   09/5/2008
Trwa Tydzień Bibliotek. W jego ramach zaplanowano dziś spotkanie autorskie ze Sławomirem Shuty. Spotkanie z autorem „Zwału” i „Ruchów” rozpocznie się o godz. 18.00 w Czytelni Naukowej MBP, ul. Krakowska 4. Gość spotkania to urodzony w 1973 r., zdeklarowany miłośnik Nowej Huty (stąd artystyczny pseudonim), pisarz, performer, reżyser, współtwórca krakowskiego Klubu Artystycznego Galeria T.A.M., z wykształcenia ekonomista.

Ogloszenie

Pracując w banku, jako przedstawiciel handlowy, logistyk i magazynier, kapitalizm korporacyjny poznał od podszewki. I postanowił z nim walczyć. Za pomocą drukowanych w "Rastrze", "Lampie i Iskrze Bożej", „bruLionie” oraz kwartalniku "Ha!art" manifestów antykonsumpcjonistycznych, za pomocą zdjęć i filmów undergroundowych, biczując się parówkami w hipermarkecie podczas performance`ów organizowanych przez jednoosobowy Cyrk Shuty, (zwany też przez artystę "błazenadą na żywo"). W końcu jako pisarz.

Zadebiutował w 1999 r. tomem opowiadań "Nowy wspaniały smak", dalej był "Bełkot" (2001), "Cukier w normie" (2002) i powieść hipertekstową "Blok". W roku 2003 został laureatem Paszportu Polityki za powieść „Zwał” (w uzasadnieniu czytamy: za literacki słuch, za pasję i odwagę w portretowaniu polskiej rzeczywistości). W 2004 roku otrzymał za nią Nagrodę - Krakowska Książka Miesiąca. „Zwał” reklamowano jako najbardziej nieprzyjemną książkę sezonu: jadowitą, szaloną, powieść antykorporacyjną, książkę o pokoleniu straconym inaczej, bo w trybach kapitalistycznej rzeczywistości. W najnowszej swojej powieści „Ruchy” (2008) – Shuty odrealnił dotychczas stosowaną prozę, uciekając w świat groteski…

W imieniu organizatorów zapraszamy na spotkanie.

O programie Tygodnia Bibliotek w Tarnowie przeczytasz TUTAJ .
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947