To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ciekawie na boiskach regionu    -   09/5/2008
Nie zwalniają tempa wiosenne rozgrywki na boiskach naszego regionu. Okocimski jedzie do Świdnika po punkty, Unię Tarnów czeka ciężki bój na boisku w Niepołomicach. Natomiast w niższych klasach, zapowiadają się ciekawie niektóre pojedynki – szczególnie w klasie okręgowej. Oto krótki przegląd tego, co czeka nas na boiskach III, IV, V i klasy okręgowej w najbliższy weekend.

Ogloszenie

III LIGA
Już w najbliższą sobotę piłkarze Okocimskiego Brzesko wyjeżdżają do Świdnika na mecz z tamtejszą drużyną Avii. Po ostatnim zwycięstwie z drużyną Wiernej Małogoszcz na własnym stadionie i wyjazdowym remisie na boisku Górnika Wieliczka, "piwosze" utrzymują szóstą lokatę, która na końcu sezonu piłkarskiego 2007/2008 może promować zespół do nowo powstającej drugiej ligi. Jeśli chodzi o sobotniego rywala piłkarzy Okocimskiego, to można powiedzieć o nich, że są solidną drużyną własnego boiska, od lat balansującą pomiędzy drugą a trzecią ligą. Kibice z Brzeska, bardzo wierzą w sukces i zwycięstwo Okocimskiego z Avią, które pozwoli mu umocnić się jeszcze bardziej na szóstej pozycji, a przy odrobinie szczęścia pozwoli nieco zmniejszyć dystans do prowadzącej piątki. Mecz na boisku w Świdniku rozpoczyna się w sobotę, o godzinie 17.00.

IV LIGA
Niezwykle ciężkie zadanie czeka piłkarzy tarnowskiej Unii w sobotnie popołudnie. O godzinie 17.00, w Niepołomicach, zmierzą się z tamtejszą drużyną Puszczy, która aktualnie zajmuje trzecią lokatę i traci do prowadzącego tandemu – Dalin i Unia, cztery punkty. Wywiezienie zwycięstwa z tak gorącego terenu, jakim jest boisko w Niepołomicach, będzie dla podopiecznych Aleksandra Brożyniaka sporym sukcesem. Jednak, by zostać ponownie samodzielnym liderem, trzeba zwyciężać wszystkie mecze i nie patrzeć na wpadki rywali.
Wiele wskazuje na to, że mecz w Niepołomicach jest zatem meczem "o wszystko". I to dla obu drużyn.
Rywal z Myślenic będzie podejmował na własnym stadionie nieobliczalną Garbarnię z Krakowa.
W niedzielę na boisku w Niecieczy, czekają nas derby powiatu tarnowskiego. O godzinie 11.00 wybiegną na boisko dwie drużyny z naszego regionu, czyli LKS Nieciecza oraz Tuchovia. Dwie drużyny walczące o całkiem inne cele, ponieważ pierwsza celuje w awans do nowopowstającej trzeciej ligi, natomiast przyjezdna drużyna z Tuchowa, zbiera punkty, by ratować się przed spadkiem z tej klasy rozgrywkowej. Gospodarze tego meczu są na czwartej pozycji i to ich premiuje do awansu o klasę wyżej, ale nie mogą sobie pozwolić na roztrwanianie punktów. Jeśli piłkarze Marcina Jałochy wybiegną odpowiednio zmotywowani, to powinni sobie poradzić z piłkarzami Tuchovii. Ostatnio piłkarze z Tuchowa radzą sobie jednak bardzo dobrze, pokonali Gościbię z Sułkowic na własnym stadionie oraz wywieźli cenny remis z Myślenic. Jak teraz będzie, przekonamy się w niedzielę o godzinie 11.00.

Oto zestaw par 28 kolejki spotkań:
Puszcza Niepołomice - Unia Tarnów (sobota, godz. 17.00)
Gościbia Sułkowice - Glinik/Karpatia Gorlice (sobota, godz. 17.00)
Dalin Myślenice - Garbarnia Kraków (sobota, godz. 17.00)
Beskid Andrychów - Fablok Chrzanów (sobota, godz. 17.00)
LKS Nieciecza - Tuchovia Tuchów (niedziela, godz. 11:00)
Lubań Maniowy - MZKS Alwernia (niedziela, godz. 17.00)
Płomień Jerzmanowice - MKS Trzebinia/Siersza (niedziela, godz. 17.00)
W meczu rozegranym awansem w środę: Poprad Muszyna - Bocheński KS 3:0 (1:0)
W tej kolejce pauzuje Sandecja II Nowy Sącz, która otrzymuje walkower 3:0 za nierozegrany mecz z wycofanymi rezerwami Wisły Kraków.

V LIGA
Tradycyjnie już w tej kolejce pauzują dwa zespoły. Tym razem oba zespoły reprezentują nasz region i piłkarze Wolanii i MLKS Polan zarobią za darmo po trzy punkty. Szczególnie tym drugim przydadzą się one, bo w pięciu ostatnich meczach, na boisku „ugrali” tylko jeden punkt. Piłkarze Wolanii natomiast mają bardzo dobrą passę i niektórzy kibice martwią się, by ten „odpoczynek” jej nie przerwał. Piłkarze Orła Dębno w sobotnie popołudnie będą podejmować na własnym stadionie drużynę lidera – Skalnika Kamionka Wielka. Będą na pewno chcieli urwać punkty liderowi, ponieważ sytuacja na koniec rudny wiosennej może być ciekawa.
Co prawda lider odskoczył na siedem oczek, ale kolejne drużyny mają straty do siebie po jednym lub dwa punkty i wszystko może się zdarzyć. Na pewno kciuki za piłkarzy będą trzymać niedawni liderzy MLKS Polan Żabno, którzy liczą jeszcze na powrót na fotel lidera. Niezwykle trudne zadanie czeka piłkarzy Wisły Szczucin, którzy będą podejmować trzecią w tabeli Szreniawę Nowy Wiśnicz.
Zadanie uzyskania remisu czy nawet zwycięstwa, będzie niezwykle trudne, ponieważ piłkarze ze Szczucina w ostatniej kolejce przegrali na własnym stadionie z Limanovią. Toteż zwycięstwo w Żabnie można uznać za "wypadek przy pracy".

Oto zestaw meczów 23 kolejki klasy międzyokręgowej:
Limanovia Limanowa - Dunajec Nowy Sącz (sobota, godz. 16.30)
Orzeł Dębno - Skalnik Kamionka Wielka (sobota, godz. 17.00)
Orkan Szczyrzyc - Watra Białka Tatrzańska (niedziela, godz. 16.00)
Wisła Grobla - LKS Jodłownik (niedziela, godz. 16.00)
Wisła Szczucin - Szreniawa Nowy Wiśnicz (niedziela, godz. 16.30)
Barciczanka Barcice - Victoria Witowice Dolne (niedziela, godz. 17.00)
Pauzują, a zarazem otrzymują walkowery za nierozegrane mecze drużyny Wolanii Wola Rzędzińska oraz MLKS Polan Żabno.

KLASA OKRĘGOWA
Lider „szóstoligowego” frontu – Dąbrovia, rozegra w sobotnie popołudnie mecz na boisku w Gosławicach. Będzie to na pewno ciekawy pojedynek, zważywszy na to, że Gosłavia na własnym obiekcie jest niezwykle groźna i zmotywowana. Na potknięcie lidera na pewno będą czyhać piłkarze Olimpii Wojnicz, którzy tym razem przyjeżdżają do Tarnowa, na mecz z Tarnovią. Przeciwnik na pewno nie jest łatwy, ale wynik meczu na stadionie przy ulicy Bandrowskiego pozostaje otwarty. Również do Tarnowa, tyle że na boisko Iskry, przyjeżdżają piłkarze trzeciego w tabeli Dunajca Zakliczyn. Tu zadanie mają nieco utrudnione, chociaż piłkarze Iskry nie zaliczają się do potentatów, ale patrząc na ostatnie wyniki (remis z Dąbrovią na ich stadionie) skóry raczej tanio nie sprzedają. Ciekawy pojedynek czeka nas również w sobotę, na stadionie przy ulicy Elektrycznej, gdzie grający gościnnie piłkarze Łukovii, będą podejmować nieźle grającego beniaminka z Gawłówka.
Pozostałe mecze rozegrane zostaną w niedzielę, a najciekawiej z nich zapowiadają się pojedynki Ikara Odporyszów w Unią Niedomice oraz Olimpii Kąty z Rylovią.

Oto zestaw meczów 24 kolejki spotkań ligi okręgowej:
Gosłavia Gosławice - Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska (sobota, godz. 17.00)
Iskra Tarnów - Dunajec Zakliczyn (sobota, godz. 17.00)
Łukovia Łukowa - Żubr Gawłówek (sobota, godz. 17.00)
Tarnovia Tarnów - Olimpia Wojnicz (sobota, godz. 17.00)
Radłovia Radłów - Novi/Rzezawianka Rzezawa (niedziela, godz. 17.00)
Olimpia Kąty - Rylovia Rylowa (niedziela, godz. 17.00)
Iskra Łęki - LKS Gnojnik (niedziela, godz. 17.00)
Ikar Odporyszów - Unia Niedomice (niedziela, godz. 17:30)
(GG)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, July 25, 2024 20:02:17
IP     : 44.210.151.5
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html