To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnowski Teatr na Międzynarodowy Dzień Dziecka    -   10/5/2008
Na Dzień Dziecka „Solski” przygotował dwie propozycje: 29 maja o godz. 9:00 i 11:00 na Małej Scenie zaprezentowana zostanie bajka „O królewiczu co nie umiał nic”, natomiast 1 czerwca, w Mościckim Centrum Kultury Teatr pokaże „Towarzystwo pana Brzechwy”. Po tym spektaklu na terenach zielonych przed MCK odbędą się pokazy strażackie przygotowane przez Komedndę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.

Ogloszenie
>

W bajce „O Królewiczu co nie umiał nic” z ogromnym wyczuciem zestawiono wiersze Jana Brzechwy oraz motywy z innych bajek. Pełna uśmiechu opowieść nie tylko zapewnia doskonałą zabawę, ale przemyca także, jak na szanującą się bajkę przystało, mądrą i głęboką prawdę o życiu. Przychodząc na tę bajkę - rodzice mogą mieć pewność, że ich dziecko nie tylko ubawi się do łez. Będzie też bogatsze o wiedzę, którą kiedyś wykorzysta w swoim dorosłym życiu. 6 maja br. nasz "Królewicz" obchodził 100. urodziny.
Reżyseria i muzyka: Antoni Mleczko, scenografia i kostiumy: Janusz Pokrywka, plastyka ruchu: Józef Markocki. Obsada: Bogusława Podstolska – Kras, Marta Marinna Gortych (gościnnie), Mariusz Szaforz. Bilety w cenie 10 i 8 zł.

Towarzystwo Pana Brzechwy jest spektaklem prezentującym najlepsze utwory Jana Brzechwy znane dzieciom i ich rodzicom. Opowiada o przygodach i popisach wędrownej , teatralnej grupy złożonej przez Tomka Dropsa, najmłodszego z sześciu braci Dropsów, którzy w towarzystwie swoich aktorów – Bociana, Ślimaka, Myszy i Wiewiórki występują na tarnowskim rynku i w domu krakowskiego Wojewody, dla jego chorej wnuczki („Bergamuty”, „Stonoga”, „Bocian i Żaba”). Po drodze oglądamy też inne występy – zespołu Braci Drops („Dziura w moście”), zwierząt na muzykalnej łące ( „Żurki i Biedronka”, „Żuraw i Czapla”). Strażaków gaszących scenę teatru („Pali się”!), kucharzy i kelnerów w restauracji („Nie pieprz Pietrze”), ( „Jajko i kura”), szoferów i urzędników Wojewody. Słowem różne rodzaje teatru w teatrze dziecięco – familijnym. W Towarzystwie Jana Brzechwy – najlepszego z autorów polskiej poezji dla dzieci od lat pięciu do dziewięćdziesięciu.
Adaptacja sceniczna, reżyseria, scenografia: Jan Polewka, muzyka: Ewa Kornecka, choreografia: Marzena Biesiadecka, asystent reżysera: Mariusz Szaforz. Obsada: Marzena Gorska (gościnnie), Marta Marianna Gortych (gościnnie), Piotr Jędrzejek, Zbigniew Kłopocki (gościnnie), Anna Nowicka, Ewa Romaniak, Przemysław Sejmicki, Mariusz Szaforz, Bartosz Tryboń (gościnnie), Robert Żurek, dzieci: Gabrysia Barczyk (gościnnie), Grzegorz Komorowski (gościnnie). Cena biletu: 17 zł i 15 zł lub zbiorowy – w przypadku grupy powyżej 25 osób – 12 zł.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, July 25, 2024 18:21:45
IP     : 44.210.151.5
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html