Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnowski Teatr na Międzynarodowy Dzień Dziecka    -   10/5/2008
Na Dzień Dziecka „Solski” przygotował dwie propozycje: 29 maja o godz. 9:00 i 11:00 na Małej Scenie zaprezentowana zostanie bajka „O królewiczu co nie umiał nic”, natomiast 1 czerwca, w Mościckim Centrum Kultury Teatr pokaże „Towarzystwo pana Brzechwy”. Po tym spektaklu na terenach zielonych przed MCK odbędą się pokazy strażackie przygotowane przez Komedndę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.

Ogloszenie

W bajce „O Królewiczu co nie umiał nic” z ogromnym wyczuciem zestawiono wiersze Jana Brzechwy oraz motywy z innych bajek. Pełna uśmiechu opowieść nie tylko zapewnia doskonałą zabawę, ale przemyca także, jak na szanującą się bajkę przystało, mądrą i głęboką prawdę o życiu. Przychodząc na tę bajkę - rodzice mogą mieć pewność, że ich dziecko nie tylko ubawi się do łez. Będzie też bogatsze o wiedzę, którą kiedyś wykorzysta w swoim dorosłym życiu. 6 maja br. nasz "Królewicz" obchodził 100. urodziny.
Reżyseria i muzyka: Antoni Mleczko, scenografia i kostiumy: Janusz Pokrywka, plastyka ruchu: Józef Markocki. Obsada: Bogusława Podstolska – Kras, Marta Marinna Gortych (gościnnie), Mariusz Szaforz. Bilety w cenie 10 i 8 zł.

Towarzystwo Pana Brzechwy jest spektaklem prezentującym najlepsze utwory Jana Brzechwy znane dzieciom i ich rodzicom. Opowiada o przygodach i popisach wędrownej , teatralnej grupy złożonej przez Tomka Dropsa, najmłodszego z sześciu braci Dropsów, którzy w towarzystwie swoich aktorów – Bociana, Ślimaka, Myszy i Wiewiórki występują na tarnowskim rynku i w domu krakowskiego Wojewody, dla jego chorej wnuczki („Bergamuty”, „Stonoga”, „Bocian i Żaba”). Po drodze oglądamy też inne występy – zespołu Braci Drops („Dziura w moście”), zwierząt na muzykalnej łące ( „Żurki i Biedronka”, „Żuraw i Czapla”). Strażaków gaszących scenę teatru („Pali się”!), kucharzy i kelnerów w restauracji („Nie pieprz Pietrze”), ( „Jajko i kura”), szoferów i urzędników Wojewody. Słowem różne rodzaje teatru w teatrze dziecięco – familijnym. W Towarzystwie Jana Brzechwy – najlepszego z autorów polskiej poezji dla dzieci od lat pięciu do dziewięćdziesięciu.
Adaptacja sceniczna, reżyseria, scenografia: Jan Polewka, muzyka: Ewa Kornecka, choreografia: Marzena Biesiadecka, asystent reżysera: Mariusz Szaforz. Obsada: Marzena Gorska (gościnnie), Marta Marianna Gortych (gościnnie), Piotr Jędrzejek, Zbigniew Kłopocki (gościnnie), Anna Nowicka, Ewa Romaniak, Przemysław Sejmicki, Mariusz Szaforz, Bartosz Tryboń (gościnnie), Robert Żurek, dzieci: Gabrysia Barczyk (gościnnie), Grzegorz Komorowski (gościnnie). Cena biletu: 17 zł i 15 zł lub zbiorowy – w przypadku grupy powyżej 25 osób – 12 zł.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947