To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ks. prof. Michał Heller musi zapłacić podatek od nagrody?    -   10/5/2008
Czy wybitny kosmolog, filozof, tarnowianin, ks. prof. Michał Heller będzie musiał zapłacić podatek od Nagrody Templetona? Najwyższą dla naukowców nagrodę w wysokości 1 miliona 600 tysięcy dolarów ks. Heller odebrał w środę 7 maja z rąk księcia Filipa w pałacu Buckingham w Londynie. Zgodnie z polskimi przepisami nagroda podlega opodatkowaniu w wysokości 40 %. RDN Małopolska prosi Ministra Finansów o zwolnienie od podatku od nagrody ks. prof. Hellera

Ogloszenie

Zgodnie z polskimi przepisami nagroda podlega opodatkowaniu w wysokości 40 procent. Do kasy państwa tarnowianin powinien więc wpłacić ponad półtora miliona złotych. Tymczasem ks. prof. Michał Heller zdecydował całą nagrodę przekazać na Centrum Kopernika w Krakowie. Prowadzone tam będą programy badawcze, uruchomione zostaną studia podyplomowe, a w dalszej perspektywie studia doktoranckie. Centrum będzie zajmować się badaniami w zakresie nauk przyrodniczych, filozofii, teologii, uwzględniając wzajemne powiązania oraz tym, jak one funkcjonują w ramach współczesnej kultury.
Jest jednak duża szansa, aby ksiądz uniknął podatku, z którego będzie musiał się rozliczyć już za rok w kwietniu. Odstąpić od pobrania podatku może Minister Finansów jeśli uzna, że jest to ważne dla interesu społecznego. Minister musi wydać w tym celu rozporządzenie. Wcześniej powinien otrzymać pismo w tej sprawie.
Dlatego Radio RDN Małopolska wystosowało list do Ministerstwa Finansów. -W imieniu własnym i całego Radia RDN Małopolska zwracam się z prośbą do Pana Ministra o zaniechanie poboru podatku od nagrody. Jesteśmy przekonani, że całość kwoty powinna być przeznaczona na szczytny cel jakim będzie Centrum Kopernika – napisał dyrektor rozgłośni ks. Bogusław Maciaszek. Pismo zostało już przesłane mailem, a w poniedziałek wysłane będzie tradycyjną pocztą.

Przypomnijmy ks. prof. Michał Heller otrzymał „teologicznego Nobla” za „całokształt działalności dotyczącej relacji między religią, teologią a naukami”. Nagroda Templetona została ufundowana w 1972 r. przez brytyjskiego przedsiębiorcę i filantropa sir Johna Templetona. Nagrodę jako pierwsza otrzymała w 1973 r. Matka Teresa z Kalkuty.
Ks. prof. Michał Heller urodził się w Tarnowie 72 lata temu. Mieszka i pracuje naukowo w centrum miasta. Kiedy jest w kraju przewodniczy Mszy św. i głosi kazania o Wszechświecie w kościele św. Maksymiliana w Tarnowie w niedzielę o godzinie 10.30. Przychodzi na nią wielu mieszkańców miasta. W Radiu RDN Małopolska można słuchać audycji popularnonaukowych ks. prof. Michała Hellera „Drogami myślących”.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, July 25, 2024 18:22:34
IP     : 44.210.151.5
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html