Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Opłata za prąd raz na pół roku ?   -   02/4/2004
Od 1 lipca tego roku Tarnowski Zakład Energetyczny traci status niezależnej spółki, staje się częścią skonsolidowanej Grupy K-7. W jej skład wchodzi pięć ZE, oprócz tarnowskiego także: Zakład Energetyczny Częstochowa S.A., Będziński Zakład Elektroenergetyczny S.A., Beskidzka Energetyka S.A. i Zakład Energetyczny Kraków S.A, który staje się spółką kierowniczą dla pozostałych.

Ogloszenie


Niedawno pięć wspomnianych zakładów podpisało tzw. plan połączenia, co oznacza, że od lipca 2004 zaczną funkcjonować jako jedna firma z siedzibą władz w Krakowie. Natomiast w Będzinie, Bielsku-Białej, Częstochowie i Tarnowie pozostaną jedynie oddziały tejże firmy. Połączone zakłady obsługiwać będą 2 270 000 klientów na obszarze 25 538 km kwadratowych, a długość linii energetycznych, jakimi mają dysponować, wynosi łącznie 109 809 kilometrów.

- Obecnie we wszystkich spółkach Grupy K-7 trwają prace nad przygotowaniem konsolidacji pod względem formalnym i organizacyjnym - informuje Ewa Groń, rzeczniczka krakowskiego ZE. - Zachowane zostaną dotychczasowe procedury i standardy obsługi oraz sposób rozliczeń klientów. Także umowy zawarte z klientami obowiązywać będą nadal, bez konieczności ich aktualizacji i zmian warunków dostaw energii.

Zgodnie z programem rządowym, poza pięcioma zakładami z południa Polski w skład tej Grupy wchodzą jeszcze Łódzki Zakład Energetyczny S.A. i Zakład Energetyczny Łódź-Teren S.A., które zostały obecnie wyłączone z prac konsolidacyjnych. Powodem są protesty strony społecznej.

Obawy związane z konsolidacją zakładów energetycznych i tym samym utratą dotychczasowej samodzielności kierowniczo-finansowej mają także w tarnowskim ZE. Marian Kłysz, prezes ZE Kraków i koordynator Grupy konsolidowanych spółek próbuje uspokajać: Chcemy, aby oddziały odpowiadające dotychczasowym spółkom zachowały jak największą samodzielność. To one przecież znają najlepiej swoich klientów i ich oczekiwania. To one również mają sprawdzone metody postępowania i stosują rozwiązania techniczne dostosowane do potrzeb klientów. W Krakowie będą realizowane tylko te funkcje, które z punktu widzenia ekonomii i efektywności opłaca się centralizować. Jednocześnie zależy nam, na optymalnym wykorzystaniu potencjału posiadanego przez wszystkie pięć zakładów.

Kierownictwo krakowskiego ZE zaprzecza przy tym, jakoby planowane były zmiany w dotychczasowych zasadach rozliczania się z indywidualnymi odbiorcami energii elektrycznej. Tarnowski ZE od 10 lat pobiera od swoich klientów opłaty w cyklu dwumiesięcznym, co zainteresowani chwalą sobie. Ponad 70 procent uczestników specjalnej ankiety stwierdziło, że ten sposób rozliczania się odpowiada im najbardziej. Opowiadają się za bieżącym odczytywaniem wskazań liczników prądu.

Tymczasem pojawiły się pogłoski, że już w drugiej połowie 2004 roku zmieni się w Tarnowie ten, korzystny dla klienta, system płatności rachunków. Zastąpić go miałoby rozliczanie w cyklu półrocznym, opierające się na prognozowaniu zużycia energii i przedpłatach. - To byłoby kredytowanie spółki, z wyraźną niekorzyścią dla nas, odbiorców prądu - uważają tarnowianie telefonujący do naszej redakcji.

- Nie są prowadzone żadne działania ani nie są planowane żadne zmiany związane z aktualnymi systemami rozliczeń klientów - ucina wszelkie spekulacje Ewa Groń, rzeczniczka krakowskiego Zakładu Energetycznego. (mab)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 11)Dodaj komentarz
(02-04-2004) wojownik :
czy zeczywiscie tarnow stal sie zadupiem wszystko jest przenoszone do krakowa lub do nowego sacza

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-04-2004) PannaNikt :
News podany w sposob, ktory niewiele wyjasnia: są pogloski, ale rzecznik je dementuje. Wiec jak jest naprawde redakcjo okay?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-04-2004) geldo :geldo@op.pl 
Były pogłoski, ale ZE je dementuje. Co tu teraz da się jeszcze ustalić, Panno Nikt, bo nie rozumiem ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-04-2004) PannaNikt :
No ja tez nie rozumiem, dlatego pytalam; bo informacja jest podana w sposob sugerujacy, jakoby pogloski mialy okazac sie prawda, a dementi bylo nic nie znaczaca formalnoscia

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-04-2004) PanTadeusz :
Kraków przejoł ZE Tarnów i teraz on tu dyktuje warunki nawet w zateudnieniu będzie eksportował nam swoje bezrobocie a Tarnów stanie się prowincją i nic nie będziemy mieli do gadania

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-04-2004) Ja :
Podziekujcie tym, którzy oddali województwo, min. geodecie Gradowi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-04-2004) jaga :
Nijaki Grad oddał Województwo Tarnowskie ale koryta nie oddal do dziś.Prawdziwy patriota.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-04-2004) mm :
W Krakowie takie rachunki funkcjonuja i napewno beda wprowadzone w Tarnowie.... No może z pewnym poslizgiem ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-04-2004) wacław :
Skutki niedołęstwa i nieudolności tj.oddania województwa będziemy ponosić nieskończenie.Setki osób straciło już pracę z tego powodu a i niejedna grupa straci jeszcze prace. Straty niewyobrażalne bedą ciagły sie za Tarnowem przez lata.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-04-2005) bezskrzelowa płotka :8379307 klaudia573@poczta.onet.pl 
gdzie moge znalesc oferyty kolonii?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-04-2005) duśka :
sorka, oferty kolonii

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl