To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   MBP w Tarnowie ma już 100 lat!    -   11/5/2008
Zakończyła się kolejna edycja „Tygodnia Bibliotek”. Edycja wyjątkowa, bo Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego w Tarnowie w tym roku obchodzi stulecie swego istnienia. W niedzielę 11 maja na placu Sobieskiego mieszkańcy naszego miasta mieli okazję wspomóc MBP i zarazem zapisać się na kartach lokalnej historii w sposób szczególny – kupując w darze jedną lub więcej „wypożyczonych” z księgarni książek. Każda z nich, nim trafi do czytelnika, opatrzona zostanie pamiątkowym ekslibrisem z nazwiskiem darczyńcy.

Posłuchaj krótkiej rozmowy z dyrektor MBP panią Janiną Kanią, przeprowadzonej podczas akcji „Książka dla Biblioteki” :

Ogloszenie

Mało kto w Tarnowie zdaje sobie sprawę z faktu, iż Miejska Biblioteka Publiczna jest największą instytucją kulturalno – edukacyjną w naszym mieście. Instytucją, która oprócz gromadzenia i udostępniania książek, czasopism, daje możliwość skorzystania w którejś z filii z połączonych z siecią komputerów, która wydaje własne publikacje – także na nośnikach cyfrowych (warto zwrócić uwagę m.in. na wydanie wychodzącej przed ponad stu laty tarnowskiej „Pogoni”), organizuje spotkania autorskie, warsztaty literackie, zajęcia, wykłady – także adresowane do osób niewidomych, kluby dyskusyjne, wystawy... I realizuje mało chyba docenianą pracę edukacyjną „u podstaw” – poczynając od rozmaitych, cyklicznych zajęć z przedszkolakami.
Na tarnowską bibliotekę składają się liczne działy – jak np. Oddział Starych Druków i Książki XIX-wiecznej (m.in. „Statuty Jana Łaskiego z1506 roku!) oraz kilkanaście filii.

Tegoroczny „Tydzień Bibliotek”, towarzyszący jubileuszowi MBP upłynął pod hasłem „Biblioteka miejscem spotkań”. Tych zaś nie brakowało, także w poszczególnych filiach. Ostatnim akcentem była akcja „Książka dla Biblioteki” – dziś, 11 maja na Placu Sobieskiego mieszkańcy naszego miasta mieli okazję wspomóc MBP i zarazem zapisać się na kartach lokalnej historii w sposób szczególny – kupując w darze jedną lub więcej „wypożyczonych” z księgarni książek. Każda z nich, nim trafi do czytelnika, opatrzona zostanie pamiątkowym ekslibrisem z nazwiskiem darczyńcy. Zapewne jednak obchody 100-lecia istnienia tarnowskiej biblioteki, w ciągu roku obfitować będą jeszcze w różne inne kulturalne akcenty.
Zachęcam także do odwiedzin na odnowionej niedawno stronie internetowej: www.biblioteka.tarman.pl. Znajduje się tu również specjalne forum dyskusyjne, na którym można wymieniać opinie na temat przeczytanych książek, polecać innym pozycje warte uwagi lub zgłosić publikacje, które zdaniem czytelnika powinny znaleźć się w zbiorach MBP.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, July 17, 2024 16:06:23
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html