To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  "Rynkowe" sukcesy tarnowskich wspinaczy    -   12/5/2008
Na tarnowskim Rynku w miniony weekend walczyli najlepsi polscy wspinacze. O tytuł mistrza Polski w konkurencjach na czas i boulderingu na skonstruowanych pod Ratuszem ściankach zmierzyło się wiele utytułowanych zawodniczek i zawodników. Nie mogło zabraknąć zawodników z Tarnowa, a w szczególności Edyty Ropek oraz Tomasza Oleksego. Nasi bohaterowie nie zawiedli oczekiwań, choć nie zgarnęli "całej puli"...

Ogloszenie

W sobotni wieczór Edyta i Tomek okazali się bezkonkurencyjni i obronili tytuły Mistrzów Polski sprzed roku. Edyta Ropek dystansowała swoje rywalki o kilka sekund, w finale pokonała zawodniczkę z Lublina – Paulinę Guz. Inaczej było w konkurencji mężczyzn, gdzie Tomasz Oleksy okazał się lepszy od niespodziewanego finalisty Grzegorza Lenartowicza z krakowskiej Korony o zaledwie osiem setnych sekundy. Lenartowicz w drodze do finału, pokonał Łukasza Świrka, najgroźniejszego rywala tarnowianina. Ale w finale mężczyzn nieco wkradło się nerwowości i Tomasz Oleksy po przejściu pierwszej trasy, miał stratę niecałej sekundy. To wszystko było wynikiem błędów na trasie 15 - metrowej wspinaczki w górę. W ostatnim swoim przejściu, Oleksy jednak pokazał klasę.
Bardzo widowiskowe zawody AZOTY SPEED CHALLENGE - konkurencję wspinaczki na czas w blasku reflektorów obserwowała jednak tylko garstka tarnowian.

Imprezę zakończyły niedzielne zawody finałowe w boulderingu. Tu niestety tarnowianie nie obronili swoich tytułów mistrzowskich. Oboje zajęli drugie miejsca i musieli się cieszyć ze srebrnych medali. Brązowy medal wśród mężczyzn zdobył również reprezentant Tarnovii – Piotr Bunsch. Można powiedzieć, że zawody były bardzo udane dla tarnowskich wspinaczy, ponieważ oprócz wspomnianych mistrzów, zaprezentowali się młodzi miłośnicy chodzenia po ściankach wspinaczkowych a Tarnów podtrzymał chyba markę "stolicy polskiej wspinaczki".

Oto oficjalne wyniki Mistrzostw Polski we wspinaczce sportowej.

Kobiety na czas:
1. Edyta Ropek (MKS Tarnovia)
2. Paulina Guz (Skarpa Lublin)
3. Monika Prokopiuk (Skarpa Lublin)

Mężczyźni na czas:
1. Tomasz Oleksy (MKS Tarnovia)
2. Grzegorz Lenartowicz (Korona Kraków)
3. Mateusz Puzoń (Skarpa Lublin)

Kobiety bouldering:
1. Konga Ociepka (Korona Kraków)
2. Edyta Ropek (MKS Tarnovia)
3. Oliwia Bechyne-Goś (niezrzeszona)

Mężczyźni bouldering:
1. Marcin Wszołek (Reni – Sport Kraków)
2. Tomasz Oleksy (MKS Tarnovia)
3. Piotr Bunsch (MKS Tarnovia)

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z zawodów: Zobacz TUTAJ

(GG)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, July 25, 2024 19:25:35
IP     : 44.210.151.5
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html